2017 Polish Junior & Cadet Open,ITTF Golden Series Junior Circuit

 24.05. - 28.05. 2017

  ITTF Challenge

 

stránka turnaja

 

   

 Junior Boys's Team  Groups    
 Group C      
SLOVAK REPUBLIC  GERMANY-A  0:3  
SPANIK Tibor  ENGEMANN Gerrit   1:3  
ORAC Daniel  HIPPLER Tobias   0:3  
TONKOVIC Markus  STUMPER Kay   2:3  
       
SLOVAK REPUBLIC  PORTUGAL  0:3  
SPANIK Tibor  DA SILVA Samuel   2:3  
ORAC Daniel  FRANCISCO Jose Pedro   2:3  
TONKOVIC Markus  AMORIM Vitor   0:3  
       
SLOVAK REPUBLIC  POLAND-C 3:2  
TONKOVIC Markus  WITKOWSKI Jakub   3:0  
ORAC Daniel  WACHOWIAK Lukasz   0:3  
SPANIK Tibor  NAJDER Szymon   3:0  
TONKOVIC Markus  WACHOWIAK Lukasz   0:3  
ORAC Daniel  WITKOWSKI Jakub   3:2  
       
 Junior Girls' Team  Groups    
 Group E      
KOREA REPUBLIC  SLOVAK REPUBLIC  3:2  
WEE Yeji  GRIGELOVA Natalia   0:3  
YOU Sowon  PUCHOVANOVA Nikoleta   3:0  
KIM Goeun  LABOSOVA Ema   3:1  
WEE Yeji  PUCHOVANOVA Nikoleta   1:3  
YOU Sowon  GRIGELOVA Natalia   3:0  
       
UKRAINE  SLOVAK REPUBLIC  2:3  
PEREBEINOS Veronika  LABOSOVA Ema   3:1  
PRYKHODKO Yaroslava  GRIGELOVA Natalia   3:0  
IVAKHIV Valeriia  PUCHOVANOVA Nikoleta   0:3  
PEREBEINOS Veronika  GRIGELOVA Natalia   0:3  
PRYKHODKO Yaroslava  LABOSOVA Ema   2:3  
       
SLOVAK REPUBLIC  POLAND-A 3:1  
LABOSOVA Ema  SLAZAK Julia   1:3  
PUCHOVANOVA Nikoleta  WEGRZYN Anna   3:2  
GRIGELOVA Natalia  ZAKRZEWSKA Agata   3:2  
LABOSOVA Ema  WEGRZYN Anna   3:2  
       
 Cadet Girl's Team Groups    
Group C      
CZECH REPUBLIC-C  SLOVAK REPUBLIC-B 1:3  
HRABICOVA Klara  DZELINSKA Julia   3:0  
VASENDOVA Jana  TEREZKOVA Jana   1:3  
HRABICOVA Klara  VASENDOVA Jana DZELINSKA Julia   TEREZKOVA Jana 0:3  
HRABICOVA Klara  TEREZKOVA Jana   0:3  
       
GERMANY-A SLOVAK REPUBLIC-B 3:0  
KLEE Sophia  DZELINSKA Julia   3:0  
BONDAREVA Anastasia  TEREZKOVA Jana   3:2  
KLEE Sophia  BONDAREVA Anastasia    DZELINSKA Julia   TEREZKOVA Jana 3:1  
       
Group E      
HUNGARY-A  SLOVAK REPUBLIC-C  3:0  
DRABANT Anita  SLOBODNIKOVA Hana   3:0  
DARI Helga ^  LACENOVA Renata   3:0  
DRABANT Anita  DARI Helga ^ SLOBODNIKOVA Hana   LACENOVA Renata 3:0  
       
CZECH REPUBLIC -A SLOVAK REPUBLIC-C  3:0  
ZADEROVA Linda  LACENOVA Renata   3:2  
STRANSKA Anna  SLOBODNIKOVA Hana   3:0  
ZADEROVA Linda  STRANSKA Anna LACENOVA Renata   SLOBODNIKOVA Hana 3:0  
       
POLAND-B  SLOVAK REPUBLIC-C  3:2  
WRZOSEK Wiktoria  SLOBODNIKOVA Hana   3:2  
WIELGOS Zuzanna  LACENOVA Renata   2:3  
WRZOSEK Wiktoria  WIELGOS Zuzanna SLOBODNIKOVA Hana   LACENOVA Renata 0:3  
WRZOSEK Wiktoria  LACENOVA Renata   3:1  
WIELGOS Zuzanna  SLOBODNIKOVA Hana   3:0  
       
Group G      
SLOVAK REPUBLIC-A USA-RUS 2:3  
PEKOVA Zuzana  GRIGOREVA Daria   3:1  
DIVINSKA Natalia  HSIEH Tia Lynn   0:3  
PEKOVA Zuzana  DIVINSKA Natalia HSIEH Tia Lynn   GRIGOREVA Daria 3:1  
PEKOVA Zuzana  HSIEH Tia Lynn   0:3  
DIVINSKA Natalia  GRIGOREVA Daria   0:3  
       
SLOVAK REPUBLIC-A ROMANIA-B  0:3  
PEKOVA Zuzana  MITROFAN Luciana   1:3  
DIVINSKA Natalia  URITU Denisa   1:3  
PEKOVA Zuzana  DIVINSKA Natalia MITROFAN Luciana   URITU Denisa 2:3  
       
LITHUANIA  SLOVAK REPUBLIC-A 3:1  
RILISKYTE Kornelija  DIVINSKA Natalia   3:0  
RILISKYTE Emilija  PEKOVA Zuzana   0:3  
RILISKYTE Kornelija  RILISKYTE Emilija DIVINSKA Natalia   PEKOVA Zuzana 3:2  
RILISKYTE Kornelija  PEKOVA Zuzana   3:0