2017 Polish Junior & Cadet Open,ITTF Golden Series Junior Circuit

 24.05. - 28.05. 2017

  ITTF Challenge

 

stránka turnaja

 

   

 Junior Boys's Singles Round of 64    
 NALEPA Kamil POL    SPANIK Tibor SVK   4:2 9,4,-8,-9,11,4
       
 Junior Boys's Singles (Qual Groups)    
 Group 10      
 RUKLIATSOU Uladzislau   BLR  ORAC Daniel    SVK 3:2  
 LUSHNIKOV Volodymyr   UKR  ORAC Daniel    SVK 3:2  
 NALEPA Kamil   POL  ORAC Daniel    SVK w:o  
       
 Group 14      
 TONKOVIC Markus   SVK  PETAS Kacper    POL 1:3  
 SONE Kakeru   JPN  TONKOVIC Markus   SVK 3:0  
 TONKOVIC Markus   SVK  GIROD Dorian    SUI 3:2  
       
Group 22      
 SPANIK Tibor   SVK  FERARU Alexandru    ROU 3:0  
 SPANIK Tibor   SVK  DE VINCENZO Matias    ARG 3:1  
 SPANIK Tibor   SVK  PAWELEC Filip    POL 3:0  
       
 Junior Boys's Doubles Round of 32    
SPANIK Tibor SVK
TONKOVIC Markus SVK
MENAND Remi FRA
REMBERT Bastien FRA
2:3  
       
 Junior Boys's Doubles Round of 64    
SPANIK Tibor SVK
TONKOVIC Markus SVK 
CHIRITA Iulian ROU
JACQUES Quentin BEL
3:1  
       
SONE Kakeru JPN
YOKOTANI Jo JPN
CEPAITIS Klaidas LTU
ORAC Daniel SVK
3:2  
       
 Junior Girls' Singles (Qual Groups)    
 GRIGELOVA Natalia SVK    ABRAAMIAN Elizabet ^ RUS 1:4 -11,8,-7,-9,-6
 BALTUSHITE Marharyta BLR  LABOSOVA Ema SVK 4:2 9,9,-7,5,-10,6
 SLAZAK Julia POL  PUCHOVANOVA Nikoleta SVK 4:1 5,7,2,-10,8
       
 Junior Girls' Singles (Qual Groups)    
 Group 11      
 LABOSOVA Ema   SVK  DYSZKIEWICZ Gabriela    POL 3:1  
 TIEFENBRUNNER Laura   GER  LABOSOVA Ema   SVK 3:0  
 LABOSOVA Ema   SVK  CHAKAVAYA Tatsiana    BLR 3:2  
       
 Group 15      
 SINKAROVA Dasa   SVK  SOKOLOWSKA Joanna    POL 1:3  
 SLEZAKOVA Stanislava   CZE  SINKAROVA Dasa   SVK 3:2  
 SINKAROVA Dasa   SVK  YU Hsiu-Ting    TPE 0:3  
       
 Group 16      
 PUCHOVANOVA Nikoleta   SVK  JANIK Angelika    POL 3:1  
 PUCHOVANOVA Nikoleta   SVK  COTE Alicia    CAN 2:3  
 PUCHOVANOVA Nikoleta   SVK  KIM Goeun    KOR    
       
 Group 18      
 GRIGELOVA Natalia   SVK  GRIGOREVA Daria    RUS 3:2  
 YEUNG Justina   CAN  GRIGELOVA Natalia   SVK 0:3  
 GRIGELOVA Natalia   SVK  HENNIG Katarzyna    POL 3:0  
       
 Junior Girls' Doubles Round of 16    
FORT Nolwenn FRA
GAUTHIER Lucie FRA 
LUNDSTROM Annika FIN
PUCHOVANOVA Nikoleta SVK
3:0  
       
 Junior Girls' Doubles Round of 32    
KOZIOL Sandra POL
MIELNICKA Weronika POL 
LUNDSTROM Annika FIN
PUCHOVANOVA Nikoleta SVK
2:3  
       
 Junior Girls' Doubles Round of 64    
GRIGOREVA Daria RUS
SINKAROVA Dasa SVK 
BLAZEJEWICZ Zuzanna POL
MIKLASZEWSKA Maja POL
2:3  
       
GRIGELOVA Natalia SVK
LABOSOVA Ema SVK
CHEN Tzu-Ting TPE
YU Hsiu-Ting TPE
0:3  
       
 Cadet Girl's Singles (Qual Groups)    
 Group 1      
 DRABANT Anita   HUN  DZELINSKA Julia    SVK 3:0  
 DZELINSKA Julia    SVK  GAWORSKA Zuzanna    POL 0:3  
       
 Group 7      
 PEKOVA Zuzana   SVK  SISANOVAITE Gerda    LTU 3:2  
 PEKOVA Zuzana   SVK  OSSOWSKA Nina    POL 3:0  
 PEKOVA Zuzana   SVK  STRANSKA Anna    CZE 3:1  
       
 Group 9      
 SLOBODNIKOVA Hana   SVK  GRYKO Kamila    POL 0:3  
 MENKO Veronika   HUN  SLOBODNIKOVA Hana   SVK 3:0  
 SLOBODNIKOVA Hana   SVK  ZHAO Kelly Fei    CAN 2:3  
       
 Group 13      
 DIVINSKA Natalia   SVK  PENKAVOVA Kristyna    CZE 3:0  
 ALKHOUSKAYA Ulyana   BLR  DIVINSKA Natalia   SVK 1:3  
 DIVINSKA Natalia   SVK  KROLIKOWSKA Katarzyna    POL 3:0  
       
 Group 14      
 TEREZKOVA Jana   SVK  URITU Denisa    ROU 1:3  
 TEREZKOVA Jana   SVK  LAI Laura    CAN 1:3  
 TEREZKOVA Jana   SVK  GASZ Alicja    POL 3:0  
       
 Group 15      
 RILISKYTE Emilija   LTU  LACENOVA Renata    SVK 3:0  
 LACENOVA Renata    SVK  KUBIAK Anna    POL 3:1  
 VIVARELLI Evelyn   ITA  LACENOVA Renata    SVK 3:1  
       
 Cadet Girl's Singles  Round of 16    
 DIVINSKA Natalia   SVK  DRABANT Anita HUN 0:3  
 PEKOVA Zuzana   SVK  GRYKO Kamila POL 1:3  
       
 Cadet Girl's Doubles Round of 64    
SISANOVAITE Gerda LTU
YEVTODII Iolanta UKR
LACENOVA Renata SVK TEREZKOVA Jana SVK    
       
 Cadet Girl's Doubles Round of 32    
DZELINSKA Julia SVK
SLOBODNIKOVA Hana SVK
ARMANINI Elisa ITA
VIVARELLI Evelyn ITA
   
       
DYMYTRENKO Anastasiya UKR
IVAKHIV Valeriia UKR
DIVINSKA Natalia SVK
PEKOVA Zuzana SVK
   
       
 Cadet Girl's Doubles Round of 16    
DZELINSKA Julia SVK
SLOBODNIKOVA Hana SVK
ARMANINI Elisa ITA
VIVARELLI Evelyn ITA
1:3  
       
DYMYTRENKO Anastasiya UKR
IVAKHIV Valeriia UKR
DIVINSKA Natalia SVK
PEKOVA Zuzana SVK
0:3  
       
ALKHOUSKAYA Ulyana BLR
KISEL Darya BLR
LACENOVA Renata SVK TEREZKOVA Jana SVK 3:1  
       
 Cadet Girl's Doubles Round of 8    
DARI Helga ^ HUN
DRABAN Anita HUN
DIVINSKA Natalia SVK
PEKOVA Zuzana SVK
3:0