Štart sezóny na Slovensku podľa plánu, najskôr turnaje Slovenského pohára, od októbra aj extraliga

Nová stolnotenisová sezóna na Slovensku sa už začala turnajmi seriálu Slovenského pohára 2020/2021 a podľa plánu odštartujú aj ďalšie súťaže vrátane ligových, hoci vedenie Slovenského stolnotenisového zväzu (SSTZ) zvažovalo vzhľadom na opäť sa rozmáhajúcu pandémiu koronavírusu rôzne scenáre. "Koronavírus nám narušil už predchádzajúci súťažný ročník, ktorý sme však, hoci s veľkými ťažkosťami, napokon predsa len dohrali. Ako jedno z mála športových odvetví sme dokončili ligové súťaže vo všetkých kategóriách," poznamenal predseda SSTZ Zdenko Kríž.

Stolnotenisový kalendár má v súčasnosti veľmi neistú podobu. Medzinárodné podujatia sa momentálne nekonajú žiadne, majstrovstvá sveta v kórejskom Pusane po niekoľkých odkladoch preložili na február budúceho roka, už malo byť aj po tohtoročnom európskom šampionáte vo Varšave, ale ten je odložený zatiaľ na neurčito. Aj slovenskí stolní tenisti veria, že koronakríza úplne nerozbije sezónu 2020/2021.

"Nová sezóna sa v podstate už začala. Za nami sú prvé dva turnaje SP v Prešove a Ružomberku, seriál má pred sebou ešte tri podujatia - v Humennom, Trenčianskej Teplej a Nových Zámkoch. Pripravené sú aj turnaje Slovenského pohára mládeže, dorastu a do 21 rokov. Najvyššie slovenské súťaže družstiev dospelých sú na programe od októbra, extraliga mužov sa začne 2. 10. 2020, ženská o týždeň neskôr 10. 10. Druhá vlna pandémie nám spôsobuje problémy. Stolnotenisové kluby totiž často využívajú na zápasy telocvične, ktoré školy momentálne majú zatvorené, ale zatiaľ plánujeme, že celá súťaž sa riadne odohrá," dodal Zdenko Kríž.

Extraliga mužov bude mať 12 účastníkov, obhajcom titulu je SK Vydrany. V porovnaní s predchádzajúcim ročníkom zostúpili STK Rybník a MSK Čadca "B", postup si vybojovali ŠK Para TT Hlohovec a 1. PPC Fortuna Kežmarok. Okrem toho STO Valča previedla právo štartu na Bardejov a MSK Malacky na Funstar Topoľčany. V osemčlennom štartovom poli extraligy žien nebude chýbať úradujúci šampión STC ŠKST Bratislava. KST Viktória Trnava sa neprihlásil do súťaže, záujem neprejavil ani pôvodne postupujúci z kvalifikácie MKST Nová Dubnica, a tak šancu dostal nasledujúci tím v poradí ŠKST Ružomberok "B" a z ďalšej kvalifikácie KST DRIVE Trenčianske Jastrabie. Ružomberok mal mať v súťaži dva tímy, ale jedného miesta sa vzdal v prospech pôvodne zostupujúceho TTC Majcichov.
 

- 11.09.2020 - 14:55