Predstavovanie členov reprezentačných družstiev mládeže

LILIANA ALICJA GUASSARDO  - 11-ročná reprezentantka sa narodila v Krompachoch, býva v Kolinovciach (malá dedinka pri Krompachoch). So stolným tenisom začínala v MŠK STO Krompachy, keď mala 8 rokov. Zo začiatku to bolo také "motanie" sa pri tréningoch, ale potom, presne 24.8.2018 začala chodiť na tréningy pravidelne a stolnému tenisu za začala venovať naplno (dátum má napísaný na loptičke. Aktívne trénuje s maminou a ocinom. Oni sa postarali o to, aby pravidelne trénovala a zlepšovala sa. Rodičia mladej Liliany sa stolnému tenisu venovali profesionálne. Mama nadanej tínedžerky, Oľga Barbušová, si dokonca zahrala na paraolympiáde v Aténach a v Pekingu. Liliana stále trénuje v klube kde začínala, v MŠK STO Krompachy a jej trénermi sú stále jej rodičia. Vo voľnom čase veľmi rada kreslí, trávi čas s rodinou a kamarátmi, chodí na tréningy a turnaje a rada lyžuje a korčuľuje. Najväčšie úspechy: veľmi si váži titul majsterky Slovenska najmladších žiačok za rok 2020, taktiež si veľmi váži aj výhru v Slovenskom pohári mládeže.

 

EMMA MOLNÁROVÁ - Emma má 11 rokov, narodila sa v Galante. Prvýkrát si vzala do ruky raketu ako 8-ročná na krúžku stolného tenisu na Základnej škole v Dunajskej Strede. Tam neskôr vstúpila do klubu SST Euromilk Dunajská Streda, za ktorý odohrala 1. sezónu 2017/2018. V tomto roku hrala aktívne aj futbal za DAC Dunajská Streda. V decembri 2017 sa stretla s trénerom Igorom Rzavským, ktorý sa jej začal individuálne venovať. Najskôr len 2x do týždňa. Tréningy sa jej striedali aj s tréningami futbalu a na konci sezónny sa Emma rozhodla len pre stolný tenis. Prestúpila do novovzniknutého klubu ŠKST Junior Michal na Ostrove, kde sa jej tréner Rzavský venoval denne. Začala sa zúčastňovať prvých turnajov a sezónu 2018/2019 skončila ako najlepšia hráčka Trnavského kraja v kategórii najmladšie žiačky a zúčastnila sa aj Majstrovstiev Slovenska najmladšieho žiactva, kde skončila na 8. mieste. V lete 2018 sa do tréningového procesu zapojil Roland Vími, ktorý s ňou trénuje 3x za týždeň už druhý rok. Neskôr má popri Rolim za sparingov aj Maroša Slobodu a Richarda Csejteya. Popri škole a tréningoch má málo voľného času. Má rada pohyb, skúša rôzne športy, perfektne lyžuje, pláva. Zbožňuje svojho kocúra, ktorý je podľa nej jej malým terapeutom a do rodiny pribudol aj pes, ktorému sa denne snaží venovať. Úspechy, ktoré si cení: každý vyhratý zápas, ale najviac 3. miesto na Majstrovstvách Slovenska mladšieho žiactva. 

 

FRANTIŠEK SOLÁR - Rodák z Košíc, ktorého k stolnému tenisu priviedol jeho otec. Spočiatku hrával aj futbal a dlho sa nevedel rozhodnúť. Nakoniec si vybral stolný tenis v klube VSS Košice, pod vedením trénerov Šramka a Výrostka. V sedemdesiatych rokoch patril medzi najtalentovanejších a medailovo najúspešnejších mladých stolných tenistov z východu Slovenska. Je viacnásobným medailistom z majstrovstiev Slovenska a finalistom z medzinárodného turnaja O pohár Dukelských hrdinov. Žiaľ pre neustále problémy s chrbticou v 14-tich rokoch musel ukončiť svoju dobre rozbehnutú hráčsku kariéru. Po 15-ročnej odmlke sa k stolnému tenisu vrátil najskôr ako hráč DPMK Košice a Mokraniec. Posledných pätnásť sezón sa výlučne venuje výchove mládeže. Ako tréner začínal vo Valalikoch. V roku 2012 založil v tom čase úspešný mládežnícky klub Junior Čaňa a Nadáciu Slovenské stolnotenisové talenty. Medzi jeho najúspešnejších zverencov počas pôsobenia na východe republiky patrili Emka Labošová a Miška Bitóová. V súčasnosti pôsobí spolu s Antonom Kutišom ako tréner veľmi úspešného mládežníckeho klubu ŠKST Topoľčany. V tomto klube našiel nadštandardné podmienky nie len na klubovej úrovni ale aj reprezentačnej. Posledné roky si najviac pochvaľuje spoluprácu s Laurikou Vinczeovou a Biankou Dikovou. Za svoje najväčšie trénerské úspechy na klubovej úrovni považuje finále na ITTF Junior Circuit v Srbsku, semifinále ITTF Slovak Cadet Open, semifinále na Eurominichamps vo Francúzku, viaceré víťazstva na medzinárodných turnajoch v Linzi, Prahe... Reprezentačným trénerom kadetiek je už štvrtý rok. Za doposiaľ najkrajší zážitok na reprezentačnej úrovni má skvelé 8. miesto na MEJ v Ostrave, kde výborný tím kadetiek mal veľmi blízko k medaile. Úspechom bolo aj medailové umiestnenia kadetiek na turnaji ITTF Junior Cadet Maroko a ITTF Junior Cadet Nitra. Hovorí: "Aj na malom Slovensku máme dostatok mladých talentov, ale prajem si, aby zo strany hráčov bolo viac srdiečka a väčšie chcenie. Aj mimoriadny talent ak nebude poctivo trénovať tam kde má na to vytvorené potrebné podmienky, nemôže v tejto dobe uspieť."

 

DALIBOR JAHODA - V mladosti veľmi talentovaný stolný tenista. Reprezentoval Československo, a po rozdelení aj Slovenskú republiku v mládežníckych kategóriách. Držiteľ niekoľkých medailí z republikových šampionátov. Najcennejšia - Majster SR juniorov z roku 1992 vo dvojhre. V dospelosti patril medzi najlepších hráčov extraligy. Stále sa zaraďuje medzi hráčov slušnej extraligovej výkonnosti. V súťažiach však už nastupuje len sporadicky. Momentálne je funkcionárom, hráčom, ale hlavne trénerom mládeže v klube ŠKST Ružomberok. Trénerskej práci sa intenzívne venuje od roku 2008. Počas tejto doby sa mu podarilo vychovať špičkových hráčov v mládežníckych kategóriách ako napr. Kaššay, Budiak, Pindura, Belopotočanová, Puchovanová, Divinská, Dziewiczová, Holubčík, a mnoho ďalších. Aj na základe týchto klubových úspechov sa prvýkrát stal reprezentačným trénerom junioriek Slovenska v rokoch 2013 - 2015. S touto kategóriou získal viacero medailí z medzinárodných turnajov. Bol aj veľmi blízko vytúženej medaile z ME mládeže v Bratislave. Po krátkej prestávke, kedy sa venoval hlavne mládeži v klube sa znovu vrátil ako reprezentačný tréner. Tentoraz pre kategórie kadetov a mini kadetov na obdobie rokov 2019 - 2021. Tu sa tiež ukazuje viacero talentovaných hráčov, schopných medzinárodne sa presadiť. Bohužiaľ v tejto práci ho pribrzdila momentálna pandémia COVID 19. To preto, že v súčasnosti sú zrušené všetky domáce i medzinárodné turnaje. Už teraz netrpezlivo všetci čakajú na znovuspustenie súťaží a medzinárodnú konfrontáciu svojich zverencov.

 

NELA ONDRUŠOVÁ - Narodila sa v roku 2009 v Topoľčanoch. Nelku už ako 5-ročnú na prvý tréning priviedol tréner Anton Kutiš. Reprezentuje klub ŠKST Topoľčany a trénuje pod vedením trénerov Kutiša, Grmana a Solára. Odmalička vyrastala v športovom prostredí, takže každodenné tréningy sú jej prirodzené. Posledné dva roky trénuje dvojfázovo. Od roku 2020 je členkou reprezentačného družstva Slovenska - mladšie žiačky. Záľuby: šport, filmy, maľovanie. Jej prvým turnajom bol v roku 2017 krajský bodovací turnaj najmladších žiakov v Trenčíne. Najväčšie úspechy: 1. miesto SPM Humenné 2020- v kategórii najmladších žiakov, Štvrťfinále v kategórii ml. žiačok - Satellite Hluk 2019, 3. miesto, majstrovstvá SR 2020 štvorhra, 1. miesto, majstrovstvá SR 2020 zmiešaná štvorhra, v kategórii najmladších žiakov, 2. miesto, majstrovstvá SR 2020 štvorhra, v kategórii najmladšie žiačky. 

 

CAROLINA KORF - 12-ročná reprezentantka sa narodila v Londýne, ale už vyše šesť rokov žije na Slovensku v Topoľčanoch. K stolnému tenisu sa dostala náhodou. Dovtedy chodila na plávanie a tanečnú. Pri jej začiatkoch v ŠKST Topoľčany (v prípravke) boli tréneri A. Piterka a P. Maňák, neskôr tréner Anton Kutiš. V prvom roku jej so stolným tenisom pomohla susedka Renáta Budayová Žatková, s ktorou individuálne trénovala a ktorá ju stále podporuje. Neskôr hrala rok v Prievidzi pod vedením trénera Františka Solára. Aktuálne je hráčkou ŠKST Ružomberok, za ktorý hrá 1.ligu žien a trénuje s Daliborom Jahodom a I. Gašparíkom.V reprezentácii trénuje pod vedením Františka Solára. Okrem stolného tenisu má rada beh, skateboard a bicykel. Najväčšie úspechy: 3. miesto v družstvách, Linz 2018, 3. miesto v družstvách, Praha Grand Prix 2019. Je celkovou víťazkou SPM najmladšie žiactvo 2018/19 a 6-násobná medailistka MSR Slovenska (4x bronz, 1x striebro, 1x zlato). 

 

BIANKA DIKOVÁ - Narodila sa v Bánovciach nad Bebravou, má 12 rokov. Stolný tenis začala hrať keď mala 6 rokov v klube Uhrovec. Jej prvým trénerom bol Ján Sliepka. Aktuálne hrá v klube ŠKST Topoľčany. Voľný čas trávi s kamarátmi, so zvieratami a rada športuje. Cení si: 1. miesto najmladších žiačok na MSR vo Valalikoch 2019.

 

ALICA KUBJATKOVÁ - Má 11 rokov, pochádza z Čadce. K stolnému tenisu ju v 6-rokoch priviedol jej starý otec, ktorý aktívne hrával stolný tenis. Jej prvým trénerom v MSK Čadca bol Bohdan Kormanec, na ktorého dodnes rada spomína. Pod vedením Radoslava Blažeka trénuje dodnes v MSK Čadca. V SKST Havířove za účasti trénerov Čiháka a Košťála získala nové skúsenosti. Zoznámila sa aj s hrou českej reprezentantky Magdalény Ščibrániovej. Vo svojom voľnom čase sa venuje lyžovaniu, turistike, bicyklovaniu. Veľa času trávi so svojimi kamarátkami. Medzi jej najväčšie úspechy patrí: 2. miesto na MSR jednotlivci (najmladšie žiačky), 3. miesto na MSR vo štvorhre (najmladšie žiačky) a v mixe, 2. miesto na MS SR vo štvorhre (najmladšie, mladšie žiačky). V medzinárodných súťažiach zaznamenala úspech na Satelite v Havířove 3. miesto jednotlivci (mladšie žiačky) a 3. miesto družstvá.

 

SÁRA HABAROVÁ - 12-ročná rodáčka zo Solčian. Narodila sa v Topoľčanoch. Začala trénovať v roku 2018 ako 9-ročná v ŠKST Topoľčany, 4 mesiace potom, ako pozerala na tribúne na svojho brata. Trénovať začala pod vedením p. Kutiša, Kudreca, Grmana a Maňáka. Vo februári 2019 prešla trénovať do KST Raksit Nitra, kde ju vedú tréneri Andriy Sitak a Valeriy Rakov. Do školy nastúpila ako 5-ročná a patrí medzi najlepšie žiačky v triede. Plne sa venuje hudbe, nakoľko už 7 rokov navštevuje ZUŠ a hrá na klavíri, doma aj na akordeón a spieva v školskom spevokole. Pod vedením svojich trénerov si najviac cení tieto úspechy: 1. miesto v aktuálnom slovenskom rebríčku mladších žiačok, 3. miesto na medzinárodnom turnaji Satelit v Senci v auguste 2020, 1. miesto na SPM mladších žiačok v novembri 2019 v Záhorskej Bystrici, 2. miesto na MS kraja Nitra + Trenčín najmladšie žiačky vo štvorhre s Emkou Polákovou v marci 2019, zaradenie do reprezentácie SR.

 

DOMINIK LESŇÁK - Narodil sa v Bratislave, žije od narodenia v Limbachu. V auguste 2020 mal 12 rokov. Stolný tenis začal trénovať ako sedemročný v škole v Limbachu. Neskôr prestúpil do základnej školy v Pezinku - Na bielenisku, kde pokračoval v trénovaní s viacerými trénermi: Bella, Alexy mladší a starší. V súčasnosti už tretí rok pôsobí v Stolnotenisovom Centre v Bratislave pod vedením trojice trénerov - Lucii Čolovičkovej, Igora Mihajloviča a Ľuboša Kokeša. Medzi jeho záľuby patria počítačové hry, stolové hry a stolný tenis. Úspechy, ktoré si najviac cení: 3-násobný vicemajster Slovenska v najmladších žiakoch, 3. miesto, Slovenský pohár mládeže, 5.-8. miesto na medzinárodnom turnaji v Budapešti, 3. miesto na Grand Prix v Prahe v družstvách, viacnásobný majster BA-Trnavského kraja. 

 

JAKUB HOLUBČÍK - Jakub má 12 rokov a narodil sa v Dolnom Kubíne. So stolným tenisom začínal ako 9-ročný. Od januára 2018 trénuje v klube ŠKST Ružomberok. Medzi jeho záujmy patrí turistika, bicykel a v letnom období si rád zahrá bedminton. Medzi jeho najväčšie úspechy patrí: 3. miesto na MSR 2019 najmladších žiakov vo Valalikoch v kategórii štvorhra mix s Alicou Kubjatkovou, 3. miesto na MSR 2020 mladších žiakov v Bratislave v kategórii štvorhra chlapci s Tomášom Bobokom, 4. miesto na SPM najmladších žiakov vo Zvolene v januári 2019, účasť vo štvrťfinále na Sattelite Tour 2020 v Senci v kategórii mladších žiakov.

 

NINA NÉMETHOVÁ - Má 13 rokov. Narodila sa v Košiciach a býva vo Valalikoch. Stolný tenis začala hrať keď mala 6 rokov v klube STO VALALIKY. Jej trénermi boli: Ladislav Andor, Jozef Kacvinský a Milan Sepeši. Ani po siedmich rokoch sa jej tréningové miesto nezmenilo, stále hrá za STO VALALIKY no pod vedením Milana Sepešiho s trénermi: Ema Labošová, Adam Laboš, Simona Horváthová. Medzi jej záľuby patrí hlavne stolný tenis. Okrem neho rada číta knihy, pozerá seriály alebo nakupuje. Úspechy, ktoré si cení: Vicemajsterka Slovenska najmladších žiačok 2018, 3. miesto, Linz Austria Raiffeisen Youth Championships, v družstvách s Carolinou Corf, 2. miesto, Praha Open s Miškou Bitóovou.

 

PAVOL BILKA - Má 14 rokov. Narodil sa v Bratislave. Stolný tenis začal hrať v deviatich rokoch v klube TTC Záhorská Bystrica pod vedením tréneriek Zuzany Juríkovej a Ľubici Gogovej. V súčasnosti už druhý rok pôsobí v Stolnotenisovom Centre v Bratislave pod vedením trojice trénerov Lucii Čolovičkovej, Igora Mihajloviča a Ľuboša Kokeša. Hrá 1. ligu. Medzi jeho záľuby patrí okrem stolného tenisu aj počúvanie hudby, rád trávi čas so svojimi blízkymi a kamarátmi, rád behá. Najväčšie úspechy: 3. miesto na MSR 2020 (starší žiaci), 2. miesto štvorhra MSR 2019 (mladší žiaci), 3. miesto na MSR (najmladší žiaci).

 

LEA DZIEWICZOVÁ - 14-ročná reprezentantka sa narodila v Dolnom Kubíne, kde v r. 2014 absolvovala aj prvé začiatky v stolnom tenise v klube SPST Dolný Kubín. Klub ale prestal vykonávať svoju činnosť a tak ju tréner František Kováč koncom r. 2015 odporučil trénerovi Daliborovi Jahodovi do klubu ŠKST Ružomberok, kde prestúpila a hráva tu dodnes. Od septembra 2020 trénuje v NSTCm Nitra, pod vedením trénerky Zuzany Grigelovej. Vo voľnom čase rada relaxuje, pozerá filmy a veľa času trávi pri zvieratách, o ktoré sa rada stará v záchrannej stanici Zázrivá, kde trávi pomerne veľa voľného času. Úspechy ktoré si cení: 1. miesto MSR ml. žiačky 2019 štvorhra, 3. miesto MSR ml. žiačky 2019 dvojhra, 1. miesto MSR ml. žiačky 2019 družstvá, 3. miesto MSR st. žiačky 2019 družstvá, 2. miesto LINZ ml. žiačky 2019 družstvá, 2. miesto MSR dorastenky 2020 družstvá, kde ale hrala iba finálnu časť.

 

MARTIN STRAKA - Má 14 rokov. Narodil sa v Bratislave. Stolný tenis začal hrať relatívne neskoro a to v desiatich rokoch. So stolným tenisov začal v klube TTC Záhorská Bystrica pod vedením tréneriek Zuzany Juríkovej a Ľubici Gogovej. V súčasnosti už druhý rok pôsobí v Stolnotenisovom Centre v Bratislave pod vedením trojice trénerov Lucii Čolovičkovej, Igora Mihajloviča a Ľuboša Kokeša. Hrá tretiu ligu za ŠK Lozorno. Medzi jeho záľuby patrí okrem stolného tenisu aj bicyklovanie, beh lyžovanie a snowboarding. Najväčšie úspechy: Zaradenie do širšieho kádra reprezentácie kadetov 6.miesto v slovenskom rebríčku starších žiakov 9.-16.miesto na turnaji Satellite 2020

 

PAVOL KOKAVEC - 11-ročný reprezentant sa narodil v Nitre, kde aj žije. Asi ako každý chlapec aj Paľko experimentoval v útlom veku s futbalom a floorbalom, no vzhľadom k tomu, že pochádza zo „stolnotenisovej rodiny“ voľba bola jasná. Už ako 5-ročný začínal v prípravke u Petry Kasanovej – Grigelovej a potom štafetu prevzala pani trénerka Zuzana Grigelová, ktorá sa mu intenzívne venovala 4 roky. Ako hráč ŠK ŠOG Nitra v súčasnosti trénuje pod dohľadom skúsených trénerov klubu Jarolíma Mika a Romana Grigela. Vo voľnom čase sa venuje rybárčeniu a bicyklovaniu. Úspechy medzinárodné, individuálne: 1. miesto na memoriáli Jánoša Molnára 2020 v Budapešti, 2. miesto na Czech U11, U13 Open Olomouc 2020, 3. miesto na Satellite toru Senec 2020, Štvrťfinále Hungarian mini-Cadet Open 2020, 3. miesto na Salellite tour Hluk 2019, Štvrťfinále Hungarian mini-CadetOopen 2019, Štvrťfinále Jánoš Molnár memoriál Budapešť 2019, Štvrťfinále Jánoš Molnár memoriál Budapešť 2018. Úspechy medzinárodné družstvá : 2. miesto družstvá U 11 Czech U11, U13 Open Olomouc 2020 (P. Polák), 2. miesto štvorhry Czech U11, U13 Open Olomouc 2020 (P. Polák), 3. miesto družstvá U13 Czech U11, U13 Open Olomouc 2020 (P. Polák), 3. miesto družstvá Satellite tour Havířov 2020 (J. Goldír, S. Kubjatko), 2. miesto družstvá Linz Austria Raiffeisen Youth Championships 2019 (D. Flóro), 3. miesto družstvá Grand Prix Praha 2019 (D. Lesňák). Úspechy tuzemské: 1.miesto Slovenský pohár mládeže najmladší žiaci 2019/2020, 1.miesto Slovenský pohár mládeže najmladší žiaci 2018/2019, Majster Slovenska 2019/2020 najmladší žiaci – single, Majster Slovenska 2019/2020 najmladší žiaci – štvorhra (M. Horečný), Majster Slovenska 2019/202 najmladší žiaci – Mix (N. Ondrušová), Vicemajster Slovenska 2019/2020 mladší žiaci – single, Vicemajster Slovenska 2019/2020 mladší žiaci – Mix (N. Darovcová), 3. miesto MS SR mladší žiaci – štvorhra (J. Mitrík), Majster Slovenska 2018/2019 najmladší žiaci - štvorhra (D. Flóro), 3. miesto MS SR najmladší žiaci 2018/2019 – single, 3. miesto MS SR najmladší žiaci 2018/2019 – Mix (V. Vanišová), Vicemajster Slovenska najmladší žiaci 2017/2018 – štvorhra (M. Király), 3. miesto MS SR najmladší žiaci 2017/2018 – mix (S. Fialová), Vicemajster Slovenska družstiev mladších žiakov 2018/2019 (ŠK ŠOG Nitra), 3. miesto MS SR družstiev starších žiakov 2018/2019 (ŠK ŠOG Nitra), 3. miesto Extraliga dorastencov 2018/2019 (ŠK ŠOG Nitra). Najúspešnejší účastník mládežníckych majstrovstiev Slovenska v sezóne 2019/2020 (spolu 6 medailí). Spolu 11 medailí z MS SR v mládežníckych kategóriách.; 2–násobný víťaz Slovenského pohára mládeže. 

 

ANETA WALLENFELSOVÁ - Má 14 rokov a žije v Považskej Bystrici. Je hráčkou TTC Považská Bystrica. So stolným tenisom začínala ako 7-ročná, pod vedením trénera Petra Tretiníka, ktorý ju nadchol pre tento šport. Po jeho odchode do Austrálie trénovala pod vedením Jána Mroščáka, Mareka Krátkeho, Adama Janíka a najmä Petra Konráda, ktorý je v súčasnosti jej hlavným trénerom. Dôležité pre ňu boli v posledných rokoch aj pravidelné sústredenia v Prievidzi resp. v Topoľčanoch. Za svoje najväčšie stolnotenisové úspechy považuje víťazstvá v jednotlivých turnajoch Slovenského pohára i jeho celkový zisk v kategórii mladších žiačok, ako aj medailové umiestnenia z Majstrovstiev Slovenska. Cení si aj 2. miesto v súťaži družstiev mladších žiačok v Linzi. V tomto školskom roku začala študovať na bilingválnom gymnáziu v Žiline francúzštinu. Rada sa túla prírodou, číta knihy a športuje. Okrem stolného tenisu má rada atletiku, bicykel i kolektívne športy – vybíjanú, volejbal a floorball.

 

LINDA MAJERČÍKOVÁ - 14-ročná reprezentantka sa narodila v Banskej Štiavnici. Najprv hrávala futbal za dedinu Lutila. Neskôr ju jej otec priviedol na stolný tenis ako 7-ročnú. Trénovala pod vedením jej otca Ľubomíra Majerčíka a trénera Jozefa Barniaka za MŠK Žiar nad Hronom. Keď mala 9-rokov zlomila si nohu a musela prestať s tréningom. Nevedela, či má pokračovať no nakoniec sa nevzdala a pokračuje. Teraz ju trénuje jej otec v MŠK Žiar nad Hronom. Hrá 1. ligu žien a extraligu dorasteniek za Považskú Bystricu. Vo voľnom čase sa venuje svojmu psovi a iným športom. Úspechy, ktoré si cení : 1. miesto družstiev na GRAND PRIX Praha, 2. miesto v jednotlivcoch na GRAND PRIX Praha, 2. miesto vo štvorhre na MSR, 1. miesto družstiev na Satellite Tour v Senci.

 

SAMUEL PALUŠEK - So stolným tenisom začal ako päťročný. Jeho prvým trénerom bol Marián Fotta, ktorý ho naučil základy stolného tenisu a vštepil mu vzťah k tomuto športu. Bola to však preňho viac zábava ako „vážny“ tréning. Po dvoch rokoch prešiel do rúk súčasného trénera Andreja Dzelinského a po ďalšom roku už nastúpil na prvé turnaje. Jeho prvými vzormi boli Adam Klajber a Kamil Pach. Od začiatku je hráčom klubu STK Lokomotíva Košice. Jeho najbližšími vzormi sú oddieloví spoluhráči, ktorí sú majstri Slovenska a majú medzinárodne úspechy, najmä Adam Klajber a Jakub Zelinka. „Tréning s nimi, to je pre mňa stolnotenisová paráda“, hovorí Samko. Jeho zahraničným vzorom je Timo Boll a Fan Zhendong. Verí, že keď bude tvrdo trénovať, bude taký dobrý ako on, alebo aj trochu lepší.  Úspechy, ktoré si cení: Patrí k nim 1. miesto na SPM v Malackách, 3. mesto na Molnár Cup-e v Budapešti, 3. miesto na Joola Cup-e, 3. miesto na Praha Open, 2. a 3. miesto na Malacky Open a 1. miesto na Dunajskom pohári. Aj vďaka vedeniu reprezentačného trénera a štýlu hry bol pozvaný na sústredenia ETTU Eurotalents Camp. 3x zlato v mladších žiakoch na M SR, 2x striebro v mladších žiakoch na M SR, 4x bronz v starších žiakoch na M SR,Účasť na MEJ v starších žiakoch v roku 2019. 

 

NINA DAROVCOVÁ - Narodila sa v Bratislave, má 13 rokov. Stolný tenis začala hrať ako sedemročná v Karloveskom stolnotenisovom klube v Bratislave, kde ju v začiatkoch viedol Martin Grežo. Neskôr začala trénovať s Jaroslavom Gunárom, s ktorým hráva dodnes. Od septembra sa denne pripravuje v Stolnotenisovom Centre ŠKST Bratislava, kde sa jej trénuje veľmi dobre. Rada lyžuje, hrá bedminton aj iné športy, chodí von s kamarátmi. Jej najväčšími športovými úspechmi sú: 10 medailí z Majstrovstiev Slovenska v rôznych kategóriách, 1. miesto v mladších žiačkach na Satelitte Tour, 2. miesto v mladších žiačkach na medzinárodnom turnaji Linz Austria Raiffeisen Youth Championships.

 

SAMUEL ARPÁŠ - 13-ročný reprezentant sa narodil v Topoľčanoch. Začal s futbalom, no ťahalo ho to k stolnému tenisu a keď sa mal rozhodnúť, tak si zvolil stolný tenis. Ako 7-ročný začal trénovať v klube ŠKST Topoľčany, kde naberal skúsenosti 5 rokov. Následne prestúpil do Prievidze do klubu ŠK Prievidza, kde sa ho ujal tréner Saša Dragaš. V súčasnosti trénuje v Národnom stolnotenisovom centre mládeže v Nitre pod vedením trénera Romana Grigela. Vo voľnom čase sa rád stretáva s kamarátmi, obľubuje šport a cestovanie. Úspechy, ktoré si najviac cení: 2x trojnásobný majster Slovenska ako najmladší a mladší žiak vo všetkých kategóriách. 2. a 3. miesto vo štvorhre na medzinárodných turnajoch so Samuelom Palušekom na ITTF Junior Circuit Macedonia Junior & Cadet Open a ITTF Slovak Junior and Cadet Open 2019. 2. miesto Linz Austria Raiffeisen Youth Championships.

 

MICHAELA BITÓOVÁ - Má 13 rokov a narodila sa v dedine pri Košiciach – v Čani. Práve tam ju k stolnému tenisu ako 5 ročnú priviedla jej mamka, vďaka ktorej tento šport robí. Malá Miška začala hrávať popri jej staršom bratovi. Jej prvým a zároveň súčasným reprezentačným trénerom je František Solár, ktorý sa jej kvalitne a naplno venoval. V desiatich rokoch zmenila klubové pôsobenie a to prestupom do STK Lokomotíva Košice. Začiatky síce neboli jednoduché, ale zvládla ich s pomocou trénera Andreja Dzelinského. Pod jeho vedením trénuje dvojfázovo, keďže je študentka Strednej Športovej školy v Košiciach. Odkedy chodí na túto školu začala jej pomáhať v stolnotenisovom raste trénerová dcéra Julka, s ktorou chodí na turnaje. Miška jej veľmi dôveruje a je z nich dobrá dvojka. Medzi jej záľuby patrí nakupovanie, pozeranie filmov a seriálov, taktiež rada trávi čas s kamarátmi. Kto ju pozná vie, že je fanúšička kokosového latte a mekáču.  V súčasnosti hrá Extraligu žien za STO Valaliky a Extraligu dorasteniek za ŠKST Michalovce. Úspechy, ktoré si cení: Trojnásobná Majsterka Slovenska mladších žiačok. Vicemajsteka Slovenska mladších žiačok 2019. Výherkyňa viacerých slovenských pohárov.

 

KRISTIÁN UHERÍK - Narodil sa v Topoľčanoch, má 14 rokov. Stolnému tenisu sa začal venovať v prvom ročníku základnej školy pod vedením trénera Antona Kutiša, v klube ŠKST Topoľčany. Od septembra 2019 trénuje v Národnom stolnotenisovom centre mládeže v Nitre pod vedením Romana Grigela. Je členom extraligového tímu STK Funstar Topoľčany. Medzi jeho záľuby patrí šport, hudba a film. Najviac si cení zlato z M SR 2019 v kategórii mladších aj starších žiakov a víťazstvo v SPM 2019 v kategórii mladších žiakov, víťazstvo na turnaji ITTF Junior & Cadet Open v jednotlivcoch a v družstvách s Jakubom Goldírom a účasť na ME 2019 v kategórii kadetov.

 

DOMINIKA WILTSCHKOVÁ - Má 14 rokov, narodila sa v Galante. K stolnému tenisu ju v 6-tich rokoch priviedol jej otec Jozef Wiltschka, ktorý ju od malička aj trénoval. Už tretí rok trénuje v Stolnotenisovom Centre v Bratislave, pod vedením trénerského tímu Igor Mihailovic, Lucia Čolovičková a Lubo Kokeš. Vo voľnom čase si rada pozrie dobrý seriál, stretáva sa s kamarátmi, má rada nakupovanie ako každá žena a miluje šport. Medzi jej najväčšie úspechy patrí: 3.miesto v jednotlivcoch na Slovak Junior & Cadet Open Nitra 2019, 1.miesto vo štvorhre v juniorkách s Emou Činčurovou na Slovak Junior & Cadet Open Nitra 2019, Štvrťfinále na Majstrovstvách Európy mládeže v Ostrave v družstvách v roku 2019, ako aj kvalifikovanie sa na turnaj Európskej Top 10 kadetiek.

 

ROMAN GRIGEL - Narodil sa v Českom Tešíně. Stolný tenis začal hrať v 12-tich rokoch v Havířově. Do 18-tich rokov prešiel osvedčeným systémom prípravy mládeže v klube Baník Havířov, jednej z najväčších bášt stolného tenisu v Československu. Keď dosiahol plnoletosť, rozhodol sa ísť študovať na VŠ na Slovensko do Nitry a v Nitre zostal doteraz. Stolnému tenisu sa venoval aj naďalej, ale ako hráč už len na výkonnostnej úrovni. Počas hráčskej kariéry pôsobil vo viacerých kluboch na Slovensku Plastika Nitra, SES Tlmače, Gasto Galanta, Domino Nitra, ŠOG Nitra, ZŠ Sv. Marka Nitra. Postupne však stále viac inklinoval k  trénerskej a funkcionárskej činnosti. V r. 1997 spoločne s manželkou Zuzanou založil vlastný stolnotenisový klub pri ZŠ Sv. Marka v Nitre a tak sa klub aj volal a začali pracovať s mládežou. V roku 2009 sa spojili s klubom ŠOG Nitra. Tu bol pri vzniku Centra olympijskej prípravy mládeže v stolnom tenise tzv. COP. Postupne sa stal reprezentačným trénerom kadetov a neskôr aj juniorov. Za najväčšie trénerské úspechy považuje podiel na výchove viacerých hráčov aj hráčok, ktorí boli a sú reprezentantmi SR, výsledkovo je to 7.miesto družstva juniorov na MEJ 2016 v Záhrebe. V roku 2017 ho konferencia zvolila za člena VV SSTZ zodpovedného za mládež. „Verím, že sa mi podarí naplniť štvorročný plán, ktorý som predstavil pri nástupe do VV, ktorý ma za cieľ nastaviť systém prípravy mládeže SR od začiatočníka po reprezentanta.“

 

NICOLAS KUBALA -15-ročný reprezentant sa narodil v Trnave. K stolnému tenisu ho priviedol otec, keď mal 4 roky. O rok neskôr prišiel rozvíjať svoje schopnosti do Trnavy, k trénerovi Štefanovi Pekovi do klubu KST Viktória Trnava. Stolný tenis si veľmi obľúbil a tak sa ďalších sedem rokov zdokonaľoval práve v Trnave. Začal hrať aj futbal, ale ten ho neoslovil a tak sa naplno začal venovať iba stolnému tenisu. Z Trnavy prešiel do Bratislavy do klubu ST ŠKST BRATISLAVA, kde trénuje pod vedením trénerov Lucii Čolovičkovej, Kokeša a Mihajloviča. Vo voľnom čase si rád zašportuje. Obľubuje futbal, cyklistiku, beh a rád trávi čas s rodinou a kamarátmi. Najväčšie úspechy, ktoré si cení: 2. miesto na Molnár Cup 2019, 3. miesto vo štvorhre na Slovak Junior & Cadet Open Nitra 2019, s Jakubom Goldírom, 2. miesto v dvojhre na M SR (kadeti) 2020. Majster Slovenska vo štvorhre s Ivanom Kulichom, (kadeti) 2020, 2x 3. miesto na M SR najmladších žiakov a 1. miesto vo štvorhre najmladších žiakov.

KAMIL PACH - 17-ročný reprezentant sa narodil na východe Slovenska v Košiciach. K stolnému tenisu ho priviedol otec, keď mal 7 rokov. Hral v klube STO Valaliky, aktuálne hrá slovenskú extraligu za klub VSTK Vranov nad Topľou. Trénuje v Národnom stolnotenisovom centre mládeže v Nitre. Úspechy, ktoré si najviac cení: 3. miesto v družstvách spolu s Filipom Delinčákom na ITTF Junior Circuit, Macedonia Junior & Cadet Open 2019, Skopie. 3. miesto v družstvách na ITTF Junior Circuit Premium, Czech Junior & Cadet Open. Je viacnásobný finalista M SR a Majster SR v družstvách.

 

JAKUB GOLDÍR - 15-ročný reprezentant sa narodil v Čadci, kde aj začínal so stolným tenisom ako 7-ročný. Po nástupe na základnú školu sa chcel prihlásiť na niektorý šport. Najskôr začal s futbalom, ale to ho dlho nebavilo a tak sa začal obzerať radšej po individuálnych športoch. S rodičmi sa dohodol, že sa pôjdu pozrieť na tréning stolného tenisu a na tréning plávania a že následne si vyberie na aký šport sa prihlási. Najskôr sa išli pozrieť na tréning stolného tenisu do športovej haly a Jakub sa do stolného tenisu zamiloval na prvý pohľad a na tréning plávania sa už ani nešiel pozrieť. Odvtedy strávil v hale každé poobedie a víkend. Drobného ľaváka si hneď všimol tréner Bohdan Kormanec, ktorý ho spolu s otcom učili prvým stolnotenisovým krokom. Motivujúci prístup pána trénera Kormanca a jeho dobrosrdečná povaha sú pre začiatočníkov ideálna kombinácia na udržanie záujmu o stolný tenis. Zberateľské mince, ktoré Jakub získal od pána trénera za každé víťazstvo má doteraz veľmi starostlivo odložené ako spomienku na jeho začiatky. Keď Jakub začal hrávať prvé súťaže, veľmi emotívne prežíval každý zápas, či už prehral alebo vyhral. Tento šport ho naučil, že bez toho aby na sebe tvrdo pracoval, sa úspech nedostaví. Jakub miluje tento šport, tú rýchlosť, presnosť a napätie, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou každého stolnotenisového zápasu. Úspechy tak prirodzene nenechali na seba dlho čakať. Jakub sa začal presadzovať postupne v krajských súťažiach, neskôr i v rámci Slovenska či na medzinárodnej úrovni. V Čadci sa mu venovali aj Peter Hlušek, Radovan Blažek, Pavel Petráš, ale aj ostatní extraligisti a kluboví hráči. Neskôr, keď sa výkonnostne zlepšil, tak prestúpil do Stolnotenisového centra v Prievidzi, kde trénoval 2 roky pod vedením Šaša Dragaša, čo mu dopomohlo k výkonnostnému rastu . Potom prestúpil do Národného stolnotenisového centre mládeže pod vedením reprezentačných trénerov a tam navštevuje prvý ročník športového gymnázia. Momentálne hráva už druhú sezónu extraligu za klub v ktorom začínal, za MSK Čadca. Z ostatných športov sa rád rekreačne venuje plávaniu, cyklistike a futbalu. Z úspechov si cení najviac cení 6 titulov majstra Slovenska v individuálnej súťaži (2x najmladší, 2x mladší, 2x starší žiaci), víťazstvá Slovenského pohára mládeže a medaily z medzinárodných turnajov ITTF.

 

ZUZANA GRIGELOVÁ - Narodila sa v Nitre. K stolnému tenisu ju ako malé dieťa priviedol otec, ktorý bol hráčom, neskôr trénerom aj rozhodcom. Prakticky si nepamätá, že by v jej živote nebol tento šport. Veľa rokov pôsobila ako hráčka klubu Plastika Nitra a už viac ako 30 rokov pracuje s deťmi ako trénerka mládeže. V ostatnom čase pracuje ako reprezentačná trénerka dorasteniek SR a tiež trénuje v Národnom stolnotenisovom centre v Nitre. V sezóne 2020/2021 majú omladený tím o minuloročné kadetky, ktoré sú veľkým oživením a prínosom reprezentačného kádra. Všetky dievčatá sú podľa trénerky veľmi šikovné, poctivé v tréningu a je pre ňu radosť s nimi pracovať. Vidí v nich budúcnosť a veľkú nádej pre slovenský stolný tenis. „Žijeme ťažké časy pre šport kvôli pandémii, ktorá postihla celý svet. Nezostáva nám iné, len dúfať, že sa celá situácia zlepší a my budeme môcť znova ukázať na medzinárodných podujatiach akú má Slovensko šikovnú mládež.“

 

ELIŠKA ŠTÜLLEROVÁ - Narodila sa v Novej Bani, má 15-násť rokov. So stolným tenisom začínala keď mala 6 rokov, pod vedením Jozefa Antala, v klube STK Nová Baňa – Podlužany. Do školy chodí v Bratislave, na gymnázium Hubenného. Trénuje v Stolnotenisovom Centre ŠKST Bratislava pod vedením Lucii Čolovičkovej, Igora Mihailoviča a Luboša Kokeša. Vo voľnom čase si rada pozrie obľúbené seriály, trávi čas s kamarátmi a rada si zašportuje. Úspechy, ktoré si cení: 1. miesto v tímoch s Laurou Vinczeovou v kadetkách na Morocco ITTF Junior & Cadet Open (2019). 3. miesto Cadet Girls Singles na Morocco ITTF Junior & Cadet Open (2019). Medailistka na M SR 2020 v kategórii junioriek. Medailistka na M SR 2020 v kategórii kadetiek. Najviac si cení 1. miesto v Extralige žien (2019/2020) s klubom STC ŠKST Bratislava.

 

ADRIÁNA ILLÁŠOVÁ - 16-ročná reprezentantka sa narodila v Topoľčanoch. Stolný tenis začala hrať keď mala 8 rokov. Navštevuje Strednú športovú školu v Nitre a trénuje v Národnom stolnotenisovom centre mládeže.Voľný čas rada trávi so svojou rodinou a kamarátmi. Veľmi rada športuje. Má rada aj iné športy, ale stolný tenis je u nej na prvom mieste. Najväčšie úspechy: 3x M SR v dvojhrách (najmladšie žiačky, mladšie a staršie žiačky), 4x M SR vo štvorhrách (mladšie, staršie žiačky a juniorky), 3x M SR v zmiešanej štvorhre (juniorky), 4x vyhrala SPM, Zúčastnila sa na majstrovstvách Európy mládeže v Ostrave (2019) a Cluj – Napoca v Rumunsku (2018). Medzinárodne úspechy:2x vyhrala SATELIT, 1.miesto v družstvách - Linz Rakúsko,3.miesto v Szombathely vo štvorhre. Najviac si cení účasť na majstrovstvách Európy mládeže.

 

VERONIKA DROBOVÁ - Narodila sa v Bratislave, má 16-násť rokov. Stolný tenis začala hrať keď mala 9 rokov v klube v STK Devínska Nová Ves. Na turnaje a súťaže chodí posledné štyri roky. Od septembra tohto roka trénuje v Národnom stolnotenisovom centre mládeže v Nitre. Medzi jej záľuby patria knihy, stretávanie sa s kamarátmi, pobyt v prírode. Úspechy, ktoré si cení: Striebro na M SR družstiev (staršie žiačky), bronz na M SR jednotlivcov (štvorhra staršie žiačky), bronz na M SR jednotlivcov (štvorhra mix dorast), zlato v družstvách na Satelite v Senci, bronz v jednotlivcoch na Satelite v Hluku (kadetky), striebro na Turnaji 4. miest (jednotlivci). Všetky úspechy si váži, ale najcennejšími sú pre ňu umiestnenia z MSR a zaradenie do reprezentačného družstva junioriek v sezóne 2020/2021.

 

LAURA VINCZEOVÁ - 15-násť ročná reprezentantka sa narodila v Ilave. So stolný tenisom začínala, keď mala 9 rokov. Stále ju baví, veľmi rada chodí na tréningy a turnaje. Aktuálne trénuje v ŠKST v Topoľčanoch. Voľný čas rada trávi s kamarátmi, pozrie si dobré filmy, seriály a rada športuje. Úspechy, ktorési cení: 1. miesto na M SR kadetiek 2020, 3. miesto Cadet Girls Singles na Morocco ITTF Junior & Cadet Open, 1. miesto v tímoch s Eliškou Štullerovou v kadetkách na Morocco ITTF Junior & Cadet Open. Najviac si cení 1. miesto na M SR kadetiek 2020.

 

EMA ČINČUROVÁ - Narodila sa v Topoľčanoch, má 15-násť rokov. Stolný tenis začala hrať na konci druhého ročníka základnej školy v klube ŠKST Topoľčany. Od septembra tohto roku začala trénovať v Národnom stolnotenisovom centre mládeže v Nitre. Medzi jej záľuby patrí šport, priatelia a rada si pozrie dobrý film. Úspechy, ktoré si najviac cení: Dvojnásobná majsterka Slovenska v singloch. Ôsme miesto na ME v družstvách. Zlatá medaila vo štvorhre na medzinárodnom turnaji ITTF Junior & Cadet Open s Dominikou Wiltschkovou. 

 

RENÁTA LACENOVÁ - 17-ročná reprezentantka sa narodila v Topoľčanoch. K stolnému tenisu sa dostala v 2. ročníku na základnej škole, kde si ju na pingpongovom krúžku vybral pán tréner Fabo, ktorý ju aj priviedol do haly. Ako malá hrávala hokej, tancovala a štyri roky navštevovala výtvarnú výchovu. Keď sa mala rozhodnúť, čomu sa bude na 100% venovať, jasne si zvolila stolný tenis. V Topoľčanoch, kde začínala sa vystriedalo mnoho trénerov. Trénovali ju napr. Kasalová, Maňák a Piterka alebo tréner Mackovič. Najväčšie úspechy dosiahla pod vedením trénera Antona Kutiša. Aktuálne hrá za ŠKST Topoľčany, ale momentálne trénuje 2 x denne v NSTC mládeže v Nitre, pod dohľadom trénerky Grigelovej. Vo svojom voľnom čase rada športuje. Obľubuje beh, lyžovanie, kin-ball a veľa ďalších športov. Rada sa vzdeláva, no najradšej trávi čas so svojou rodinou, psami a kamarátmi. Úspechy, ktoré si cení: Majsterka Slovenska v kadetkách. Majsterka Slovenska v družstvách staršie žiačky, dorastenky. Majsterka Slovenska vo štvorhre mladšie žiačky, staršie žiačky aj juniorky. Účasť na Majstrovstvách Európy staršie žiačky. 1.miesto v družstvách a 2.miesto v jednotlivcoch v Linzi staršie žiacky. 2.miesto v družstvách na ITTF Junior & Cadet Open v Macedónsku.

- 10.01.2021 - 17:54