Predstavovanie členov reprezentačných družstiev mládeže

LINDA MAJERČÍKOVÁ - 14-ročná reprezentantka sa narodila v Banskej Štiavnici. Najprv hrávala futbal za dedinu Lutila. Neskôr ju jej otec priviedol na stolný tenis ako 7-ročnú. Trénovala pod vedením jej otca Ľubomíra Majerčíka a trénera Jozefa Barniaka za MŠK Žiar nad Hronom. Keď mala 9-rokov zlomila si nohu a musela prestať s tréningom. Nevedela, či má pokračovať no nakoniec sa nevzdala a pokračuje. Teraz ju trénuje jej otec v MŠK Žiar nad Hronom. Hrá 1. ligu žien a extraligu dorasteniek za Považskú Bystricu. Vo voľnom čase sa venuje svojmu psovi a iným športom. Úspechy, ktoré si cení : 1. miesto družstiev na GRAND PRIX Praha, 2. miesto v jednotlivcoch na GRAND PRIX Praha, 2. miesto vo štvorhre na MSR, 1. miesto družstiev na Satellite Tour v Senci.

 

SAMUEL PALUŠEK - So stolným tenisom začal ako päťročný. Jeho prvým trénerom bol Marián Fotta, ktorý ho naučil základy stolného tenisu a vštepil mu vzťah k tomuto športu. Bola to však preňho viac zábava ako „vážny“ tréning. Po dvoch rokoch prešiel do rúk súčasného trénera Andreja Dzelinského a po ďalšom roku už nastúpil na prvé turnaje. Jeho prvými vzormi boli Adam Klajber a Kamil Pach. Od začiatku je hráčom klubu STK Lokomotíva Košice. Jeho najbližšími vzormi sú oddieloví spoluhráči, ktorí sú majstri Slovenska a majú medzinárodne úspechy, najmä Adam Klajber a Jakub Zelinka. „Tréning s nimi, to je pre mňa stolnotenisová paráda“, hovorí Samko. Jeho zahraničným vzorom je Timo Boll a Fan Zhendong. Verí, že keď bude tvrdo trénovať, bude taký dobrý ako on, alebo aj trochu lepší.  Úspechy, ktoré si cení: Patrí k nim 1. miesto na SPM v Malackách, 3. mesto na Molnár Cup-e v Budapešti, 3. miesto na Joola Cup-e, 3. miesto na Praha Open, 2. a 3. miesto na Malacky Open a 1. miesto na Dunajskom pohári. Aj vďaka vedeniu reprezentačného trénera a štýlu hry bol pozvaný na sústredenia ETTU Eurotalents Camp. 3x zlato v mladších žiakoch na M SR, 2x striebro v mladších žiakoch na M SR, 4x bronz v starších žiakoch na M SR,Účasť na MEJ v starších žiakoch v roku 2019. 

 

NINA DAROVCOVÁ - Narodila sa v Bratislave, má 13 rokov. Stolný tenis začala hrať ako sedemročná v Karloveskom stolnotenisovom klube v Bratislave, kde ju v začiatkoch viedol Martin Grežo. Neskôr začala trénovať s Jaroslavom Gunárom, s ktorým hráva dodnes. Od septembra sa denne pripravuje v Stolnotenisovom Centre ŠKST Bratislava, kde sa jej trénuje veľmi dobre. Rada lyžuje, hrá bedminton aj iné športy, chodí von s kamarátmi. Jej najväčšími športovými úspechmi sú: 10 medailí z Majstrovstiev Slovenska v rôznych kategóriách, 1. miesto v mladších žiačkach na Satelitte Tour, 2. miesto v mladších žiačkach na medzinárodnom turnaji Linz Austria Raiffeisen Youth Championships.

 

SAMUEL ARPÁŠ - 13-ročný reprezentant sa narodil v Topoľčanoch. Začal s futbalom, no ťahalo ho to k stolnému tenisu a keď sa mal rozhodnúť, tak si zvolil stolný tenis. Ako 7-ročný začal trénovať v klube ŠKST Topoľčany, kde naberal skúsenosti 5 rokov. Následne prestúpil do Prievidze do klubu ŠK Prievidza, kde sa ho ujal tréner Saša Dragaš. V súčasnosti trénuje v Národnom stolnotenisovom centre mládeže v Nitre pod vedením trénera Romana Grigela. Vo voľnom čase sa rád stretáva s kamarátmi, obľubuje šport a cestovanie. Úspechy, ktoré si najviac cení: 2x trojnásobný majster Slovenska ako najmladší a mladší žiak vo všetkých kategóriách. 2. a 3. miesto vo štvorhre na medzinárodných turnajoch so Samuelom Palušekom na ITTF Junior Circuit Macedonia Junior & Cadet Open a ITTF Slovak Junior and Cadet Open 2019. 2. miesto Linz Austria Raiffeisen Youth Championships.

 

MICHAELA BITÓOVÁ - Má 13 rokov a narodila sa v dedine pri Košiciach – v Čani. Práve tam ju k stolnému tenisu ako 5 ročnú priviedla jej mamka, vďaka ktorej tento šport robí. Malá Miška začala hrávať popri jej staršom bratovi. Jej prvým a zároveň súčasným reprezentačným trénerom je František Solár, ktorý sa jej kvalitne a naplno venoval. V desiatich rokoch zmenila klubové pôsobenie a to prestupom do STK Lokomotíva Košice. Začiatky síce neboli jednoduché, ale zvládla ich s pomocou trénera Andreja Dzelinského. Pod jeho vedením trénuje dvojfázovo, keďže je študentka Strednej Športovej školy v Košiciach. Odkedy chodí na túto školu začala jej pomáhať v stolnotenisovom raste trénerová dcéra Julka, s ktorou chodí na turnaje. Miška jej veľmi dôveruje a je z nich dobrá dvojka. Medzi jej záľuby patrí nakupovanie, pozeranie filmov a seriálov, taktiež rada trávi čas s kamarátmi. Kto ju pozná vie, že je fanúšička kokosového latte a mekáču.  V súčasnosti hrá Extraligu žien za STO Valaliky a Extraligu dorasteniek za ŠKST Michalovce. Úspechy, ktoré si cení: Trojnásobná Majsterka Slovenska mladších žiačok. Vicemajsteka Slovenska mladších žiačok 2019. Výherkyňa viacerých slovenských pohárov.

 

KRISTIÁN UHERÍK - Narodil sa v Topoľčanoch, má 14 rokov. Stolnému tenisu sa začal venovať v prvom ročníku základnej školy pod vedením trénera Antona Kutiša, v klube ŠKST Topoľčany. Od septembra 2019 trénuje v Národnom stolnotenisovom centre mládeže v Nitre pod vedením Romana Grigela. Je členom extraligového tímu STK Funstar Topoľčany. Medzi jeho záľuby patrí šport, hudba a film. Najviac si cení zlato z M SR 2019 v kategórii mladších aj starších žiakov a víťazstvo v SPM 2019 v kategórii mladších žiakov, víťazstvo na turnaji ITTF Junior & Cadet Open v jednotlivcoch a v družstvách s Jakubom Goldírom a účasť na ME 2019 v kategórii kadetov.

 

DOMINIKA WILTSCHKOVÁ - Má 14 rokov, narodila sa v Galante. K stolnému tenisu ju v 6-tich rokoch priviedol jej otec Jozef Wiltschka, ktorý ju od malička aj trénoval. Už tretí rok trénuje v Stolnotenisovom Centre v Bratislave, pod vedením trénerského tímu Igor Mihailovic, Lucia Čolovičková a Lubo Kokeš. Vo voľnom čase si rada pozrie dobrý seriál, stretáva sa s kamarátmi, má rada nakupovanie ako každá žena a miluje šport. Medzi jej najväčšie úspechy patrí: 3.miesto v jednotlivcoch na Slovak Junior & Cadet Open Nitra 2019, 1.miesto vo štvorhre v juniorkách s Emou Činčurovou na Slovak Junior & Cadet Open Nitra 2019, Štvrťfinále na Majstrovstvách Európy mládeže v Ostrave v družstvách v roku 2019, ako aj kvalifikovanie sa na turnaj Európskej Top 10 kadetiek.

 

ROMAN GRIGEL - Narodil sa v Českom Tešíně. Stolný tenis začal hrať v 12-tich rokoch v Havířově. Do 18-tich rokov prešiel osvedčeným systémom prípravy mládeže v klube Baník Havířov, jednej z najväčších bášt stolného tenisu v Československu. Keď dosiahol plnoletosť, rozhodol sa ísť študovať na VŠ na Slovensko do Nitry a v Nitre zostal doteraz. Stolnému tenisu sa venoval aj naďalej, ale ako hráč už len na výkonnostnej úrovni. Počas hráčskej kariéry pôsobil vo viacerých kluboch na Slovensku Plastika Nitra, SES Tlmače, Gasto Galanta, Domino Nitra, ŠOG Nitra, ZŠ Sv. Marka Nitra. Postupne však stále viac inklinoval k  trénerskej a funkcionárskej činnosti. V r. 1997 spoločne s manželkou Zuzanou založil vlastný stolnotenisový klub pri ZŠ Sv. Marka v Nitre a tak sa klub aj volal a začali pracovať s mládežou. V roku 2009 sa spojili s klubom ŠOG Nitra. Tu bol pri vzniku Centra olympijskej prípravy mládeže v stolnom tenise tzv. COP. Postupne sa stal reprezentačným trénerom kadetov a neskôr aj juniorov. Za najväčšie trénerské úspechy považuje podiel na výchove viacerých hráčov aj hráčok, ktorí boli a sú reprezentantmi SR, výsledkovo je to 7.miesto družstva juniorov na MEJ 2016 v Záhrebe. V roku 2017 ho konferencia zvolila za člena VV SSTZ zodpovedného za mládež. „Verím, že sa mi podarí naplniť štvorročný plán, ktorý som predstavil pri nástupe do VV, ktorý ma za cieľ nastaviť systém prípravy mládeže SR od začiatočníka po reprezentanta.“

 

NICOLAS KUBALA -15-ročný reprezentant sa narodil v Trnave. K stolnému tenisu ho priviedol otec, keď mal 4 roky. O rok neskôr prišiel rozvíjať svoje schopnosti do Trnavy, k trénerovi Štefanovi Pekovi do klubu KST Viktória Trnava. Stolný tenis si veľmi obľúbil a tak sa ďalších sedem rokov zdokonaľoval práve v Trnave. Začal hrať aj futbal, ale ten ho neoslovil a tak sa naplno začal venovať iba stolnému tenisu. Z Trnavy prešiel do Bratislavy do klubu ST ŠKST BRATISLAVA, kde trénuje pod vedením trénerov Lucii Čolovičkovej, Kokeša a Mihajloviča. Vo voľnom čase si rád zašportuje. Obľubuje futbal, cyklistiku, beh a rád trávi čas s rodinou a kamarátmi. Najväčšie úspechy, ktoré si cení: 2. miesto na Molnár Cup 2019, 3. miesto vo štvorhre na Slovak Junior & Cadet Open Nitra 2019, s Jakubom Goldírom, 2. miesto v dvojhre na M SR (kadeti) 2020. Majster Slovenska vo štvorhre s Ivanom Kulichom, (kadeti) 2020, 2x 3. miesto na M SR najmladších žiakov a 1. miesto vo štvorhre najmladších žiakov.

KAMIL PACH - 17-ročný reprezentant sa narodil na východe Slovenska v Košiciach. K stolnému tenisu ho priviedol otec, keď mal 7 rokov. Hral v klube STO Valaliky, aktuálne hrá slovenskú extraligu za klub VSTK Vranov nad Topľou. Trénuje v Národnom stolnotenisovom centre mládeže v Nitre. Úspechy, ktoré si najviac cení: 3. miesto v družstvách spolu s Filipom Delinčákom na ITTF Junior Circuit, Macedonia Junior & Cadet Open 2019, Skopie. 3. miesto v družstvách na ITTF Junior Circuit Premium, Czech Junior & Cadet Open. Je viacnásobný finalista M SR a Majster SR v družstvách.

 

JAKUB GOLDÍR - 15-ročný reprezentant sa narodil v Čadci, kde aj začínal so stolným tenisom ako 7-ročný. Po nástupe na základnú školu sa chcel prihlásiť na niektorý šport. Najskôr začal s futbalom, ale to ho dlho nebavilo a tak sa začal obzerať radšej po individuálnych športoch. S rodičmi sa dohodol, že sa pôjdu pozrieť na tréning stolného tenisu a na tréning plávania a že následne si vyberie na aký šport sa prihlási. Najskôr sa išli pozrieť na tréning stolného tenisu do športovej haly a Jakub sa do stolného tenisu zamiloval na prvý pohľad a na tréning plávania sa už ani nešiel pozrieť. Odvtedy strávil v hale každé poobedie a víkend. Drobného ľaváka si hneď všimol tréner Bohdan Kormanec, ktorý ho spolu s otcom učili prvým stolnotenisovým krokom. Motivujúci prístup pána trénera Kormanca a jeho dobrosrdečná povaha sú pre začiatočníkov ideálna kombinácia na udržanie záujmu o stolný tenis. Zberateľské mince, ktoré Jakub získal od pána trénera za každé víťazstvo má doteraz veľmi starostlivo odložené ako spomienku na jeho začiatky. Keď Jakub začal hrávať prvé súťaže, veľmi emotívne prežíval každý zápas, či už prehral alebo vyhral. Tento šport ho naučil, že bez toho aby na sebe tvrdo pracoval, sa úspech nedostaví. Jakub miluje tento šport, tú rýchlosť, presnosť a napätie, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou každého stolnotenisového zápasu. Úspechy tak prirodzene nenechali na seba dlho čakať. Jakub sa začal presadzovať postupne v krajských súťažiach, neskôr i v rámci Slovenska či na medzinárodnej úrovni. V Čadci sa mu venovali aj Peter Hlušek, Radovan Blažek, Pavel Petráš, ale aj ostatní extraligisti a kluboví hráči. Neskôr, keď sa výkonnostne zlepšil, tak prestúpil do Stolnotenisového centra v Prievidzi, kde trénoval 2 roky pod vedením Šaša Dragaša, čo mu dopomohlo k výkonnostnému rastu . Potom prestúpil do Národného stolnotenisového centre mládeže pod vedením reprezentačných trénerov a tam navštevuje prvý ročník športového gymnázia. Momentálne hráva už druhú sezónu extraligu za klub v ktorom začínal, za MSK Čadca. Z ostatných športov sa rád rekreačne venuje plávaniu, cyklistike a futbalu. Z úspechov si cení najviac cení 6 titulov majstra Slovenska v individuálnej súťaži (2x najmladší, 2x mladší, 2x starší žiaci), víťazstvá Slovenského pohára mládeže a medaily z medzinárodných turnajov ITTF.

 

ZUZANA GRIGELOVÁ - Narodila sa v Nitre. K stolnému tenisu ju ako malé dieťa priviedol otec, ktorý bol hráčom, neskôr trénerom aj rozhodcom. Prakticky si nepamätá, že by v jej živote nebol tento šport. Veľa rokov pôsobila ako hráčka klubu Plastika Nitra a už viac ako 30 rokov pracuje s deťmi ako trénerka mládeže. V ostatnom čase pracuje ako reprezentačná trénerka dorasteniek SR a tiež trénuje v Národnom stolnotenisovom centre v Nitre. V sezóne 2020/2021 majú omladený tím o minuloročné kadetky, ktoré sú veľkým oživením a prínosom reprezentačného kádra. Všetky dievčatá sú podľa trénerky veľmi šikovné, poctivé v tréningu a je pre ňu radosť s nimi pracovať. Vidí v nich budúcnosť a veľkú nádej pre slovenský stolný tenis. „Žijeme ťažké časy pre šport kvôli pandémii, ktorá postihla celý svet. Nezostáva nám iné, len dúfať, že sa celá situácia zlepší a my budeme môcť znova ukázať na medzinárodných podujatiach akú má Slovensko šikovnú mládež.“

 

ELIŠKA ŠTÜLLEROVÁ - Narodila sa v Novej Bani, má 15-násť rokov. So stolným tenisom začínala keď mala 6 rokov, pod vedením Jozefa Antala, v klube STK Nová Baňa – Podlužany. Do školy chodí v Bratislave, na gymnázium Hubenného. Trénuje v Stolnotenisovom Centre ŠKST Bratislava pod vedením Lucii Čolovičkovej, Igora Mihailoviča a Luboša Kokeša. Vo voľnom čase si rada pozrie obľúbené seriály, trávi čas s kamarátmi a rada si zašportuje. Úspechy, ktoré si cení: 1. miesto v tímoch s Laurou Vinczeovou v kadetkách na Morocco ITTF Junior & Cadet Open (2019). 3. miesto Cadet Girls Singles na Morocco ITTF Junior & Cadet Open (2019). Medailistka na M SR 2020 v kategórii junioriek. Medailistka na M SR 2020 v kategórii kadetiek. Najviac si cení 1. miesto v Extralige žien (2019/2020) s klubom STC ŠKST Bratislava.

 

ADRIÁNA ILLÁŠOVÁ - 16-ročná reprezentantka sa narodila v Topoľčanoch. Stolný tenis začala hrať keď mala 8 rokov. Navštevuje Strednú športovú školu v Nitre a trénuje v Národnom stolnotenisovom centre mládeže.Voľný čas rada trávi so svojou rodinou a kamarátmi. Veľmi rada športuje. Má rada aj iné športy, ale stolný tenis je u nej na prvom mieste. Najväčšie úspechy: 3x M SR v dvojhrách (najmladšie žiačky, mladšie a staršie žiačky), 4x M SR vo štvorhrách (mladšie, staršie žiačky a juniorky), 3x M SR v zmiešanej štvorhre (juniorky), 4x vyhrala SPM, Zúčastnila sa na majstrovstvách Európy mládeže v Ostrave (2019) a Cluj – Napoca v Rumunsku (2018). Medzinárodne úspechy:2x vyhrala SATELIT, 1.miesto v družstvách - Linz Rakúsko,3.miesto v Szombathely vo štvorhre. Najviac si cení účasť na majstrovstvách Európy mládeže.

 

VERONIKA DROBOVÁ - Narodila sa v Bratislave, má 16-násť rokov. Stolný tenis začala hrať keď mala 9 rokov v klube v STK Devínska Nová Ves. Na turnaje a súťaže chodí posledné štyri roky. Od septembra tohto roka trénuje v Národnom stolnotenisovom centre mládeže v Nitre. Medzi jej záľuby patria knihy, stretávanie sa s kamarátmi, pobyt v prírode. Úspechy, ktoré si cení: Striebro na M SR družstiev (staršie žiačky), bronz na M SR jednotlivcov (štvorhra staršie žiačky), bronz na M SR jednotlivcov (štvorhra mix dorast), zlato v družstvách na Satelite v Senci, bronz v jednotlivcoch na Satelite v Hluku (kadetky), striebro na Turnaji 4. miest (jednotlivci). Všetky úspechy si váži, ale najcennejšími sú pre ňu umiestnenia z MSR a zaradenie do reprezentačného družstva junioriek v sezóne 2020/2021.

 

LAURA VINCZEOVÁ - 15-násť ročná reprezentantka sa narodila v Ilave. So stolný tenisom začínala, keď mala 9 rokov. Stále ju baví, veľmi rada chodí na tréningy a turnaje. Aktuálne trénuje v ŠKST v Topoľčanoch. Voľný čas rada trávi s kamarátmi, pozrie si dobré filmy, seriály a rada športuje. Úspechy, ktorési cení: 1. miesto na M SR kadetiek 2020, 3. miesto Cadet Girls Singles na Morocco ITTF Junior & Cadet Open, 1. miesto v tímoch s Eliškou Štullerovou v kadetkách na Morocco ITTF Junior & Cadet Open. Najviac si cení 1. miesto na M SR kadetiek 2020.

 

EMA ČINČUROVÁ - Narodila sa v Topoľčanoch, má 15-násť rokov. Stolný tenis začala hrať na konci druhého ročníka základnej školy v klube ŠKST Topoľčany. Od septembra tohto roku začala trénovať v Národnom stolnotenisovom centre mládeže v Nitre. Medzi jej záľuby patrí šport, priatelia a rada si pozrie dobrý film. Úspechy, ktoré si najviac cení: Dvojnásobná majsterka Slovenska v singloch. Ôsme miesto na ME v družstvách. Zlatá medaila vo štvorhre na medzinárodnom turnaji ITTF Junior & Cadet Open s Dominikou Wiltschkovou. 

 

RENÁTA LACENOVÁ - 17-ročná reprezentantka sa narodila v Topoľčanoch. K stolnému tenisu sa dostala v 2. ročníku na základnej škole, kde si ju na pingpongovom krúžku vybral pán tréner Fabo, ktorý ju aj priviedol do haly. Ako malá hrávala hokej, tancovala a štyri roky navštevovala výtvarnú výchovu. Keď sa mala rozhodnúť, čomu sa bude na 100% venovať, jasne si zvolila stolný tenis. V Topoľčanoch, kde začínala sa vystriedalo mnoho trénerov. Trénovali ju napr. Kasalová, Maňák a Piterka alebo tréner Mackovič. Najväčšie úspechy dosiahla pod vedením trénera Antona Kutiša. Aktuálne hrá za ŠKST Topoľčany, ale momentálne trénuje 2 x denne v NSTC mládeže v Nitre, pod dohľadom trénerky Grigelovej. Vo svojom voľnom čase rada športuje. Obľubuje beh, lyžovanie, kin-ball a veľa ďalších športov. Rada sa vzdeláva, no najradšej trávi čas so svojou rodinou, psami a kamarátmi. Úspechy, ktoré si cení: Majsterka Slovenska v kadetkách. Majsterka Slovenska v družstvách staršie žiačky, dorastenky. Majsterka Slovenska vo štvorhre mladšie žiačky, staršie žiačky aj juniorky. Účasť na Majstrovstvách Európy staršie žiačky. 1.miesto v družstvách a 2.miesto v jednotlivcoch v Linzi staršie žiacky. 2.miesto v družstvách na ITTF Junior & Cadet Open v Macedónsku.

- 03.12.2020 - 09:13