Diduchov návrat na Slovensko, viacero klubov siahlo po zahraničných posilách

Odvetná časť JOOLA extraligy v stolnom tenise mužských družstiev 2022/2023 má za sebou predohrávku TJ Geológ Rožňava - AŠK Mária Huta (6:0), ale oficiálne sa začne stretnutiami 7. kola v piatok 20. januára 2023. V nej už pôjde takpovediac do tuhého, lebo sa bude rozhodovať nielen o účastníkoch play-off, ale padne rozhodnutie aj v boji o záchranu.

Niektoré kluby vstúpia do druhej polovice sezóny aj s novými posilami zo zahraničia. Prestupové obdobie trvalo do 15. januára 2023, do tohto termínu mali kluby nielen z najvyššej súťaže šancu doplniť svoje kádre. Neskôr už nebude možné dopĺňať súpisky o hráčov z iných z klubov a súťaž budú musieť dohrať s aktuálnym kádrom.

Paradoxne, prvé štyri tímy tabuľky (Vydrany, Rožňava, Vranov, Čadca) nesiahli po legionároch. Výraznú posilu však získal ŠK PARA TT Hlohovec, do ktorého prichádza skúsený ukrajinský reprezentant Oleksandr Diduch, ktorý už v minulosti pôsobil na Slovensku i v susednom Česku. Jeho angažovaním výrazne vzrastie sila Hlohovčanov, ktorí by mohli mútiť vodu aj na medailových priečkach.

Šancu na posilnenie využili tiež tri družstvá, ktoré budú chcieť odvrátiť starosti so záchranou. ŠKST Michalovce doplnil na súpisku Nazara Tretiaka z Ukrajiny (567. v aktuálnom svetovom rebríčku), po jeho krajanovi siahli aj v STK FUNSTAR Topoľčany, kde bude hrávať Mykyta Zavada (607.). Až dvoch cudzincov angažoval lanský vicemajster TJ STO Nižná, ktorému majú pomôcť odpútať sa z predposlednej priečky v tabuľky Bulhar Radoslav Kamberov a Čchang Čch'-a Chao z Taiwanu.

Zaujímavé je, že v januárovom prestupovom termíne pribudli zahraničné akvizície aj do dvoch prvoligových klubov. SK Polstrav Bystričany bojujúci o prvenstvo v skupine Západ získal Raymonda Myrtezu z Austrálie. STK Stará Ľubovňa/Jakubany by sa chcel odpútať z poslednej pozície v tabuľke skupiny Východ aj s pomocou Angličana Amilu Thilakarathnu.

Program 7. kola - piatok 20. 1. 2023 (jednotný začiatok o 17.00 h):
VSTK Vranov - ŠKST Michalovce
MSK Čadca - ŠK PARA TT Hlohovec
STK FUNSTAR Topolčany - TJ Gasto Galanta
TTC Nové Zámky - SK Vydrany
ŠKST Ružomberok - TJ STO Nižná
TJ Geológ Rožňava - AŠK Mária Huta 6:0, predohrali 13. 1.

- 17.01.2023 - 09:09