Nahrávam...
bgbgbgbg

V piatok spoznáme Stolného tenistu roka 2022

Kto bude najlepším slovenským stolným tenistom za uplynulý rok?

Dozvieme sa to už v piatok 17. februára podvečer na slávnosti v Nemeckom kultúrnom dome v bratislavskej Rači, kde vyhlásia výsledky ankety Slovenského stolnotenisového zväzu Stolný tenista roka 2022.

Do užšej nominácie sa dostala trojica skúsených reprezentantov SR a zhodou okolností sú to víťazi troch ostatných ročníkov ankety po jej obnovení /za rok 2020 sa pre pandémiu koronavírusu anketa nevyhlasovala, pozn./ - Ľubomír Pištej (2018), Barbora Balážová (2019) a Wang Yang (2021).

Okrem hlavnej kategórie budú známi aj laureáti v ďalších kategóriách - mládežnícky hráč roka, objav roka, tréner roka, rozhodca roka, najkrajšia výmena a prvýkrát bude súčasťou vyhlásenia aj odovzdanie ocenenia pre najlepšieho hráča v parastolnom tenise. Tradične sa udelí aj cena s názvom Stolnotenisové srdce.

Ašpirantmi na ocenenie pre mládežníka roka sú Damián Flóro, Pavol Kokavec a Samuel Arpáš, ktorý je vzhľadom na zisk medailí na vrcholných podujatiach hlavný adept. Objav roka vzíde z trojice Bianka Bacsová, Andrej Breče, Filip Nagy. Trénerom roka bude jeden z trojice Jaromír Truksa (obhajuje víťazstvo v ankete), Dalibor Jahoda a Andrej Dzelinský. Z rozhodcov si ocenenie odnesie jeden z tria Marián Bystričan, Matej Hamran (má šancu na štvrté prvenstvo), Stanislav Sládkovič.  Kandidátmi na cenu určenú pre parastolných tenistov sú Alena Kánová, Martin Ludrovský a Ján Riapoš.