Nahrávam...
bgbgbgbg

Šereda po jedenástich a Labošová po troch rokoch

Na víkendových stolnotenisových majstrovstvách Slovenska jednotlivcov v Bratislave si singlové tituly v seniorských kategóriách nevybojovali najvyššie nasadení hráči, ale získali ich Peter Šereda a Ema Labošová.

Šereda sa vo dvojhre mužov stal slovenským šampiónom štvrtýkrát v kariére, od jeho predchádzajúceho úspechu uplynulo už jedenásť rokov. Na ceste k titulu vyradil v semifinále svojho večného rivala a obhajcu Ľubomíra Pišteja (4:3), keď odvracal mečbal. Vo finále vyhral v súboji generácií nad 16-ročným talentovaným Samuelom Arpášom 4:2. Štyridsaťročný hráč SK Vydrany zúročil svoje bohaté skúsenosti.
Nešiel som na domáci šampionát s víťaznými ambíciami. Pre mňa to bola príprava na finále play-off extraligy družstiev. Najťažší duel bol určite v semifinále proti Pištejovi. Vo finále sa ma Arpáš snažil zdolať cez kondíciu, ale ja som sa necítil až tak unavený, aby sa mu to podarilo. V dôležitých momentoch som sa dokázal vzchopiť a zahrať naplno. Kľúčové bolo, že som otočil priebeh štvrtého setu. Potom som sa dostal do zápasu a už som bol lepším hráčom. Je to skôr smutné, ako pekné, že sedem rokov netrénujem a dokážem vyhrať majstrovstvá SR," povedal po finále Peter Šereda.

Labošová získala prvenstvo v ženskom singli druhýkrát v kariére po premiérovom v roku 2021. Slovenská rebríčková trojka prechádzala turnajom s prehľadom až do finále, kde narazila na jednotku "pavúka" Tatianu Kukuľkovú, nad ktorou vo vyrovnanom dueli vyhrala 4:2. Zaujímavosťou je, že aj svoj prvý titul získala po výhre nad Kukuľkovou.
„Samozrejme, veľmi sa teším. Momentálne som ešte v strese a celá sa trasiem, lebo každý náš vzájomný zápas - obzvlášť na majstrovstvách Slovenska - sa nesie v tomto duchu. Mám radosť, lebo som potvrdila, že v našich konfrontáciách na domácom šampionáte mám lepšiu bilanciu. Je náročné hrať proti Táni, s ktorou sa poznáme odmalička, odohrali sme spolu stovky zápasov," poznamenala Labošová, ktorá hráva vo francúzskom klube Quimper Cornouaille TT.
Obhajkyňa titulu Barbora Balážová na M-SR 2024 neštartovala pre účasť na turnaji WTT Feeder v libanonskom Bejrúte.

Deblové súťaže mali očakávaných víťazov. Vo štvorhre mužov si zlaté medaily odniesli Ľubomír Pištej a Jakub Zelinka, ktorí obhájili prvenstvo. V ženskej kategórii tiež uspeli najvyššie nasadené Tatiana Kukuľková (pred rokom triumfovala po boku Labošovej) a Nikoleta Puchovanová. J. Zelinka pridal aj druhý titul, keď sa v miešanej štvorhre presadil takisto ako vlani po boku Nikolety Puchovanovej. Tá na M-SR zvíťazila v mixe štvrtýkrát za sebou, pričom druhýkrát so Zelinkom.

V Národnom stolnotenisovom centre v Bratislave-Krasňanoch sa bojovalo aj v kategórii do 21 rokov. Majstrami SR sa stali premiérovo v tejto kategórii Mychailo Lovha a Adriana Illášová.

Prehľad finálových výsledkov na majstrovstvách Slovenska v stolnom tenise mužov a žien a kategórie do 21 rokov (Bratislava, 22. - 24. 3. 2024):

Dvojhra mužov
P. Šereda (SK Vydrany) - Arpáš (CP Caudry/Fr.) 4:2 (-3, 5, -9, 8, 7, 8)

Štvorhra mužov
Ľubomír Pištej, Jakub Zelinka (Apuania Carrara/El Niňo Praha) - Samuel Arpáš, Samuel Palušek (CP Caudry/TJ Ostrava KST) 3:1 (-8, 3, 14, 6)

Dvojhra žien
Ema Labošová (Quimper Cornouaille TT/Fr.) - Tatiana Kukuľková (HB Ostrov Havlíčkův Brod/ČR) 4:2 (7, -7, -9, 8, 5, 13)

Štvorhra žien
Tatiana Kukuľková, Nikoleta Puchovanová (HB Ostrov Havlíčkův Brod/MSK Břeclav) - Ema Činčurová, Jana Terezková (ŠKST Topoľčany/TJ Čečehov) 3:1 (7, -4, 4, 7)

Miešaná štvorhra
Jakub Zelinka, Nikoleta Puchovanová (El Niňo Praha/MSK Břeclav) - Martin Gumáň, Tatiana Kukuľková (TTC Rapperswil Jona/HB Ostrov Havlíčkův Brod) 3:1 (9, -4, 7, 7)

Dvojhra hráčov do 21 rokov
Mychailo Lovha (MSK Čadca) - Samuel Palušek (TJ Ostrava KST/ČR) 3:1 (6, -9, 9, 6)

Dvojhra hráčok do 21 rokov
Adriana Illášová (LZ Linz Froschberg/Rak.) - Dominika Wiltschková (MTV Tostedt/Nem.) 3:0 bez boja, Wiltschková nenastúpila pre zranenie