Nahrávam...
bgbgbgbg

Arpáš a Habarová finalistami v Radese

Po piatkovom triumfe Samuela Arpáša s Adrianou Illášovou v miešanej štvorhre kategórie do 19 rokov mohli na turnaji WTT Youth Contender Tunis v tuniskom Radese (9. - 12. 8. 2023) pribudnúť v sobotu na slovenské konto ďalšie triumfy. Vo dvojhrách ich mali šancu dosiahnuť Samuel Arpáš a Sára Habarová.

Arpáš prenikol do finále singlovej súťaže hráčov do 19 rokov cez troch súperov v ´pavúku´, premožiteľa našiel až v Amirmahdim Keshavarzim, ktorému podľahol 1:3 (-9, 7, -6, -11) a nepomstil reprezentačného kolegu Samuela Palušeka, ktorý na iránskeho súpera nestačil v semifinále (0:3). Člen NSTCm v Nitre mohol po roku a pol opäť triumfovať vo dvojhre na podujatí WTT práve v Radese.

„Som rád za moje dnešné výkony. Vo finále som mal šancu vyhrať 3:1, keďže v prvom sete som viedol 9:3 a štvrtý som mohol získať v koncovke. Aj tak super výsledok pre mňa. Vo štvrťfinále som vyradil najväčšieho favorita Navida Shamsa z Iránu 3:0. Bol to najkvalitnejší hráč na tomto turnaji a ja som proti nemu zvládol tri koncovky, čo ma teší, lebo tie mám trochu slabšie. Vo všetkých troch súťažiach, v ktorých som sa predstavil, som dosiahol medailové pozície," neskrýval spokojnosť Arpáš, ktorý sa v tomto tuniskom dejisku stal vlani stal aj kadetským majstrom sveta vo štvorhre. „Áno, hrá sa mi tu dobre. Je to moje obľúbené miesto. Vždy si to tu užijem a odnášam si krásne spomienky."

Adriana Illášová sa tiež snažila preniknúť do finálového súboja, ale v semifinále dvojhry hráčok do 19 rokov ju zastavila neskoršia celková víťazka Charlotte Lutzová z Francúzska (0:3).

Prekvapila Sára Habarová, ktorá sa premiérovo dostala do finále dvojhry na úrovni WTT. V kategórii do 15 rokov po voľnom žrebe vyradila dve súperky a nad jej sily bola až Ai Lis Ganová z Malajzie, nad ktorou vyhrala prvý set, ale potom súperka otočila vývoj - 1:3 (9, -8, -1, -9). Vanda Vanišová sa lúčila v 1. kole a v to isté platilo aj pre Jakuba Holubčíka v kategórii chlapcov do 15 rokov.

 

Autor článku: Ľ. Bogdányi