Nahrávam...
bgbgbgbg

Arpáš a Palušek nenašli v Lime vo štvorhre premožiteľov

Skvelý výsledok sa podaril slovenským juniorským reprezentantom na turnaji WTT Youth Star Contender Lima (19. - 23. 6. 2024), čo je najvyššia úroveň v mládežníckej kategórii tejto série. Samuel Arpáš a Samuel Palušek sa v peruánskej metropole stali víťazmi štvorhry hráčov do 19 rokov. Po voľnom žrebe v 1. kole vyradili vo štvrťfinále indickú dvojicu Bhattacharjeee, Modi 3:2, keď otáčali z 1:2 na sety. V semifinále si poradili s Brazílčanmi Iizukom s Dotim (3:1), ktorí kolo predtým vyradili Damiána Flóra s Pavlom Kokavcom (3:0). Arpáš s Palušekom vo finále zdolali najvyššie nasadený kórejský pár Hung Čing-Kai, Čchang Ju-An 3:1 (-9, 6, 10, 5).

„Sme veľmi radi, že sa nám podarilo triumfovať. Určite sme to nečakali, keďže štvorhru spolu nehrávame príliš často, ale vždy, keď sa v nej spoločne predstavíme, tak sa nám podarí uhrať nejaký výsledok. Tentoraz bol pre nás najnáročnejší duel proti Indom, ktorí mali svoju kvalitu a vyhrali sme to v piatich setoch," poznamenal Arpáš.

A to nebolo všetko v podaní Slovákov v Lime. Arpáš sa medzi najlepších prebojoval aj vo dvojhre. V kategórii do 19 rokov prenikol cez súperov z Portorika a Indie do semifinále, kde ho zastavil neskorší kórejský víťaz Čchang Ju-An (1:3). „Ani v singlovej súťaži som nečakal, že sa dostanem až do semifinále. Na turnaji som však hral super a s mojím účinkovaním môžem byť spokojný," dodal 17-ročný zverenec reprezentačného trénera juniorov Romana Grigela.

Forma mladých Slovákov je dobrou správou pred blížiacim sa letným vrcholom, ktorým budú mládežnícke majstrovstvá Európy vo švédskom Malmö.

 

Autor článku: ĽB