Nahrávam...
bgbgbgbg

ITTF Mixed Team World Cup 2023 - Ázijskí favoriti potvrdili kvalitu

Slovenskí stolní tenisti majú za sebou súboje s trojicou najväčších favoritov Svetového pohára miešaných tímov v čínskom Čcheng-tu. V stredu uhrali s Čínou set, vo štvrtok vyšli proti Kórejskej republike naprázdno (0:8) a s Japonskom sa im podarilo získať dva sety (2:8).

Reprezentačný tréner Jaromír Truksa proti Kórejčanom ´pretočil´ zostavu, ale Samuelovi Arpášovi s Emou Labošovou v mixe, Tatiane Kukuľkovej a Wang Yangovi vo dvojhrách sa nepodarilo nájsť recept na kórejských súperov do takej miery, aby sa dopracovali k zisku setu.

Proti Japoncom to bolo už lepšie. Wang Yang s Tatianou Kukuľkovou sa dostali v súboji s párom Tomokazu Harimoto, Hina Hajatová (0:3) do koncovky tretieho dejstva, ktoré prehrali 9:11. Potom Barbora Balážová vyhrala s prehľadom úvodnú časť proti Mijuu Kiharovej, ale súperka v ďalšom priebehu odpovedala rovnakým spôsobom (1:2). Jakub Zelinka v singlovej premiére na podujatí sympaticky vzdoroval Šunsukemu Togamimu (1:2). Samuel Arpáš s Jakubom Zelinkom následne vo štvorhre už nepredĺžili súboj s favoritom, keď neúspech v prvom sete zároveň znamenal koniec zápasu.

„Je to náročné. Melieme už z posledného, dolieha na nás aklimatizácia, v ďalších súbojoch navyše nastúpime v oklieštenej zostave. Na SP sme sa dostali do osmičky, v ktorej čelíme najlepším tímom. Je náročné vyhrávať, ale sme radi, že zbierame nejaké body a dosahujeme aspoň čiastkové úspešné výsledky. K nim patrí aj set Balážovej proti Kiharovej, set a celkom dobrý výkon Zelinku s Togamim. V mixe sme tiež neboli bez šance, i keď Japonci boli lepší. S Kórejčanmi sme nemali šancu, ukázali veľkú kvalitu. S celkovým dojmom som však spokojný. Sme radi, že môžeme hrať a zvykať si na atmosféru, akú utvárajú diváci v hľadisku. Po pandemických rokoch bez divákov je toto sviatok. Dúfam, že dohráme turnaj so vztýčenou hlavou a ešte niečo pozitívne ´vyvedieme´, ale už to bude ťažšie a ťažšie zo spomenutých dôvodov," uviedol k štvrtkovému dianiu v Čcheng-tu Jaromír Truksa.

Slováci klesli v aktuálnom poradí na 8. miesto. V piatok od 12.30 h SEČ nastúpia proti reprezentantom Švédska.

Výsledky - štvrtok:
skupina o 1. - 8. miesto:
Slovensko - Kórejská republika 0:8
Samuel Arpáš, Ema Labošová - Lim Čong-hoon, Šin Ju-bin 0:3 (-3, -5, -4)
Tatiana Kukuľková - Čeon Či-hee 0:3 (-5, -5, -7)
Wang Yang - Lee Sang Su 0:2 (-5, -7)

Slovensko - Japonsko 2:8
Wang Yang, Tatiana Kukuľková - Tomokazu Harimoto, Hina Hajatová 0:3 (-5, -5, -9)
Barbora Balážová - Mijuu Kiharová 1:2 (5, -3, -5)
Jakub Zelinka - Šunsuke Togami 1:2 (-7, 10, -7)
Samuel Arpáš, Jakub Zelinka - Šunsuke Togami, Kakeru Sone 0:1 (-6)

Nemecko - Francúzsko 4:8, Čína - Taiwan 8:1, Japonsko - Švédsko 8:5, Nemecko - Taiwan 8:2, Kórejská republika - Švédsko 8:2, Čína - Francúzsko 8:1

Poradie:

1. Čína 8 bodov (skóre 32:3), 2. Japonsko 8 (32:9), 3. Kórejská republika 8 (32:9), 4. Nemecko 6 (24:19), 5. Francúzsko 5 (16:28), 6. Švédsko 5 (15:28), 7. Taiwan 4 (5:32), 8. Slovensko 4 (4:32).