Nahrávam...
bgbgbgbg

Balážová s Labošovou v Bulharsku cez dva obraty do semifinále

Slovenskí stolní tenisti pred jesenným vrcholom v podobe majstrovstiev Európy družstiev vo švédskom Malmö zamierili na turnaje v zahraničí. Úspešné účinkovanie na podujatí WTT Feeder v bulharskom Panagjurišti (29. 8. - 3. 9. 2023) s dotáciou 40 000 dolárov predvádzajú Barbora Balážová s Emou Labošovou, ktoré sa v sobotu predstavia v semifinále štvorhry žien, keď proti Japonkám Akaeovej s Nomurovou otočili z 1:2 na sety a proti De Nutteovej s Ni Sia-lian dokonca z 0:2 na 3:2 na sety.


Vo dvojhrách dosiahli Slováci osemfinálovú účasť, keď v hlavnej súťaži prešli cez dvoch súperov. Ľubomíra Pišteja zastavil pred bránami štvrťfinále Číňan Čchen Jüan-jü (1:3) a Barboru Balážovú vyradila Jüan Wan reprezentujúca Nemecko (1:3). Ema Labošová vyhrala jedno kolo.


V mixe nepotvrdili Pištej s Balážovou pozíciu najvyššie nasadeného páru, keď stroskotali na úvodnej luxemburskej prekážke. Luka Mladenovic s Ni Sia-lian ich zdolali 3:1. Ani v deblovej súťaži mužov sa Pištejovi po boku Tristana Floreho nepodarilo presadiť, keď v 1. kole nestačili na čínsku dvojicu Süe Fej, Čou Kchaj (0:3).

Na podujatí WTT Contender Almaty v Kazachstane (29. 8. - 3. 9. 2023) s dotáciou 75 000 dolárov štartovali slovenské rebríčkové jednotky. Wang Yang zdolal Mihaia Bobocicu z Talianska (3:0), ale v osemfinále nenašiel recept na Portugalčana Marcosa Freitasa (0:3). Tatiana Kukuľková sa lúčila hneď v 1. kole po prehre s Číňankou Wang Siao-tchung (0:3).
Spoločne sa predstavili v mixe, v ktorom vyhrávali 2:0 na sety nad kórejským duom Čcho Dae-seong, Čoo Čheon-hui, ale napokon podľahli 2:3. Ich súperi to dotiahli potom až do finále. Kukuľková tesne neuspela aj vo štvorhre žien po boku Poľky Natalie Bajorovej, keď v 1. kole nestačili na druhý nasadený taiwanský pár Chuang, Čchen (2:3).

 

Autor článku: Ľ. Bogdányi

Foto: WTT