Nahrávam...
bgbgbgbg

Balážovej finále v Düsseldorfe

O pekný úspech sa v závere roka postarala slovenská stolnotenisová reprezentantka Barbora Balážová, ktorá na turnaji WTT Feeder Düsseldorf III (27. 11. - 1. 12. 2023) bojovala o víťaznú trofej vo štvorhre žien. Balážová v jej takpovediac domácom prostredí Nemeckého stolnotenisového centra v Düsseldorfe, kde sa dlhé roky pripravuje, prenikla po boku Češky Hany Matelovej do finále. V ňom už boli nad sily najvyššie nasadeného páru Číňanky Che Čuo-ťia, Wang Tchien-i, ktoré zvíťazili 3:1 na sety (5, -10, 7, 6). Slovensko-české duo živilo nádej na triumf dva sety, keď v druhom predviedlo obrat zo 6:10 na 12:10.

Balážová mala v druhej polovici roka 2023 na konte šesť semifinálových účastí na podujatiach seriálu World Table Tennis s rôznymi deblovými partnerkami - WTT Star Contender Ľubľana s Hanou Matelovou (ČR), WTT Feeder Panagjurište s Emou Labošovou (SR), WTT Feeder Štokholm s Camille Lutzovou (Fr.), WTT contender Maskat s Hanou Matelovou (ČR), WTT Contender Antalya s Camille Lutzovou (Fr.), WTT Feeder Vila Nova de Gaia s Hanou Matelovou (ČR). V Düsseldorfe sa s tradičnou spoluhráčkou posunula o krok ďalej. Jej úspech je určite povzbudením pred blížiacim sa Svetovým pohárom miešaných tímov v čínskom Čcheng-tu.

Balážová s Matelovou po jasnej výhre v 1. kole nad poľskými súperkami predviedli vo štvrťfinále obrat proti slovensko-poľskému páru Tatiana Kukuľková - Natalia Bajorová z 0:2 na 3:2 aj s odvrátením mečbalov. V semifinále sa revanšovali Kórejčankám Lee Eun-hje, Kim Ha-jeong za prehru v rovnakej fáze na predchádzajúcom turnaji v portugalskom dejisku Vila Nova de Gaia, keď ich tentoraz zdolali 3:1.

„Po sérii semifinále sa im konečne podarilo dostať do finále. Hrali skutočne dobre. Vo štvrťfinále síce boli na pokraji prehry, ale ukázali, že sú skúsený pár. Vedeli sa vrátiť do hry a otočiť nepriaznivý vývoj. V semifinále vyradili kórejskú dvojicu, s ktorou naposledy prehrali. Poučili sa zo svojich chýb a urobili isté kroky, aby boli lepšie a dokázali prekvapovať svoje súperky. To sa im podarilo," poznamenal reprezentačný tréner Jaromír Truksa.

 

Autor článku: ĽB