Nahrávam...
bgbgbgbg

Deblové úspechy Slovákov v Saudskej Arábii, Kukuľková na Saudi Smash v semifinále

Slovenskí stolnotenisoví reprezentanti v uplynulých dňoch štartovali na turnaji Saudi Smash s dotáciou 2 milióny USD v saudskoarabskej Džidde (1. - 11. 5. 2024) z najvyššej kategórie WTT Grand Smash. Slovákom sa v kvalitnej konkurencii viac darilo v deblových súťažiach, v ktorých sa prevažne predstavili po boku zahraničných spoluhráčov.

Najďalej to dotiahla Tatiana Kukuľková s Poľkou Nataliou Bajorovou, s ktorou sa v ženskej štvorhre prebojovali až do semifinále. V ňom síce nestačili na prvé nasadené Číňanky Wang Man-jü, Čchen Meng. Prehrali s nimi 1:3 na sety (11, -4, -2, -8), ale v prvom sete nepustili favoritky kvalitnou a odvážnou hrou k setbalu. Predtým postupne vyradili majsterky Európy z Mníchova 2022 - Sofiu Polcanovovú z Rakúska a Rumunku Bernadette Szőcsovú (3:0), kórejsko-japonský pár Čoo Čcheon-hui, Mijuu Kiharová (3:0) a Švédky Lindu Bergströmovú s Christinou Källbergovou (3:1).

Len o kolo menej uhrala Barbora Balážová s tradičnou českou partnerkou Hanou Matelovou, s ktorou po voľnom žrebe odohrali dva päťsetové súboje. Vo štvrťfinále tesne podľahli Austrálčanke Yangzi Liu a Ng Wing Lam z Hongkongu (2:3).

Medzi osem najlepších v mužskej deblovej súťaži postúpil Ľubomír Pištej, ktorý utvoril dvojicu s Baldwinom Chanom z Hongkongu. Najskôr prešli bez boja cez anglických súperov Paula Drinkhalla s Liamom Pitchfordom, potom cez Indov Manusha Shaha s Manavom Thakkarom 3:2 a zastavili ich až Japonci Hiroto Šinozuka a Šunsuke Togami (0:3), ktorí to dotiahli až do finále.

Zo štvorhier sa iba v mixe slovenským zástupcom nedarilo. Pištej s Balážovou proti kanadskej dvojici Edward Ly, Ivy Liao vyrovnali z 0:2 na 2:2, ale napokon sa lúčili v 1. kole po prehre 2:3. Kukuľková a Austrálčan Finn Luu neuhrali ani set proti Švédom Kristianovi Karlssonovi a Christine Källbergovej (0:3).

Vo dvojhre dosiahol jediný víťazný duel Pištej v úvode kvalifikácie proti Japoncovi Mizukimu Oikawovi (3:0), ale potom ho vyradil Angličan Paul Drinkhall (1:3), ktorý predtým zdolal aj Wang Yanga (0:3). Barbora Balážová nestačila v 1. kvalifikačnom kole na Leu Rakovacovú z Chorvátska (1:3) a Tatiana Kukuľková, ktorá bola priamo nasadená do hlavnej súťaže, v nej podľahla Miu Hiranovej z Japonska (0:3).

 

Autor článku: ĽB

Foto: WTT