Nahrávam...
bgbgbgbg

Do Sarajeva skromne, nádeje najmä v deblových súťažiach

Mladí slovenskí stolnotenisoví reprezentanti strávia veľkonočný týždeň v Sarajeve. Hlavné mesto Bosny a Hercegoviny bude od stredy do nedele (5. - 9. 4. 2023) dejiskom VII. majstrovstiev Európy do 21 rokov.

V tejto vekovej kategórii sa Slovensko tešilo zatiaľ z troch medailí (1 - 1 - 1). Vždy každý druhý rok, takže podľa toho by po úspechoch v 2017 (zlato Valuch - Lind /Dán./), 2019 (striebro Špánik - Brat) a 2021 (bronz Kukuľková - Labošová) mala tradícia zisku cenných kovov pokračovať aj tentoraz v roku 2023. Bude to však nesmierne náročné.

Slovenská výprava zvládla v pondelok dlhú cestu na Balkán, kde nás pod vedením trénerov Szilárda Csöllleho (muži) a Jaromíra Truksu (ženy) bude reprezentovať šestica Adam Klajber, Filip Delinčák, Samuel Arpáš, Jakub Goldír, Adriana Illášová a Ema Čičurová.

„Veľké očakávania mať nemôžeme, ale rád sa nechám príjemne prekvapiť. Predpokladám, že najviac môžeme uhrať v párových disciplínach. Je to trvalý trend, na to sa skôr sústredíme. Illášová sa dostala do nominácie na základe voľnej karty a Činčurová z listiny náhradníčok. Dievčatá sú ešte mladé, na ME do 21 rokov štartujú prvýkrát. Je to pre obe skúsenosť a motivácia do ďalšej práce. Neprišli však len doplniť štartovú listinu, ale vylepšiť si rebríčkové postavenie. Aby mohli mútiť vodu, chce to nejaký čas. Škoda, že sa na šampionát nedostala Dominika Wiltschková, lebo kvalitu na to má. Dúfam, že o rok tu už bude. Chalani sú o trochu skúsenejší, ale je tam väčšia konkurencia. Ak budeme chcieť uhrať pekný výsledok, tak nádeje vkladáme najmä do štvorhier a mixu," uviedol reprezentačný tréner Jaromír Truksa, ktorý má na starosti ženskú zložku. Pridal aj prvé dojmy z dejiska ME "21": „Sarajevo je trochu neštandardná destinácia, nevedeli sme, čo môžeme od toho očakávať. Keď sme išli autom cez Bosnu a Hercegovinu, naskytol sa nám pohľad, ktorý nenasvedčoval, že krajina je na tom dobre. Je tu pomerne chudoba. Keď sme však prišli na miesto, tak to bol akoby iný svet. Nádherný hotelový komplex, moderná hala, niečo nádherné. Je tu všetko, služby rôzneho druhu, kaviarne, oddychové zóny, detské kútiky. Dá sa povedať, že za celý týždeň ani nemusíme ísť von. Skutočne úžasné."