Nahrávam...
bgbgbgbg

Do Skopje šestica reprezentantov

Na budúci rok budú stolnotenisové majstrovstvá Európy do 21 rokov v Bratislave.

Ešte predtým sa však v tejto vekovej kategórii uskutoční jeden európsky šampionát. Tento rok bude dejiskom v poradí 8. ME do 21 rokov Skopje. Severomacedónska metropole privíta mlaď z celého kontinentu od 24. do 28. januára 2024, pričom sa tam predstaví po 55 hráčov, resp. hráčok.

Slovensko bude mať zastúpenie šiestich hráčov - kvarteto mužov: Adam Klajber, Filip Delinčák, Samuel Arpáš, Samuel Palušek a dve ženy: Adriana Illášová, Dominika Wiltschková. V porovnaní s vlaňajškom sú nováčikmi na tomto podujatí Samuel Palušek a Dominika Wiltschková, ostatní majú už skúsenosť minimálne s jednou účasťou.

Aj pred rokom sa hralo na Balkáne - v bosnianskom Sarajeve, kde Slováci na medailové pozície nedosiahli, pričom až sedemkrát sa prebojovali do osemfinále, čiže jedno víťazstvo ich delilo od boja o medailu.

V minulosti však už trikrát na ME "21" získali cenné kovy vo štvorhrách - Soči 2017 (zlato A. Valuch s Dánom Lindom), Gondomar 2019 (striebro T. Špánik - A. Brat) a Spa 2021 (bronz T. Kukuľková - E. Labošová).
Slovenskí reprezentanti, ktorí všetci začnú svoje singlové účinkovanie už v prvej fáze, spoznajú svojich súperov v utorok 23. januára popoludní, keď je od 14.00 h v  Športovej hale Janeho Sandanského, kde sa budú aj odohrávať súboje o cenné kovy, na programe žreb.

Autor článku: ĽB