Nahrávam...
bgbgbgbg

EH 1. deň _Víťazný úvodný deň na EH, Pištej s Balážovou do štvrťfinále

Víťazný úvodný deň na EH, Pištej s Balážovou do štvrťfinále
 
Úspešne sa pre slovenských reprezentantov začali stolnotenisové súťaže na 3. Európskych hrách v poľskom Krakove-Malopoľsku. V úvodný hrací deň bol v ich podaní len v znamení víťazstiev. Veľmi dôležitý vstup do turnaja zvládli v miešanej štvorhre Ľubomír Pištej s Barborou Balážovou. Slovenské medailové nádeje v disciplíne, v ktorej celkoví víťazi získajú miestenku na OH 2024 v Paríži, zdolali v osemfinálovom 1. kole anglické duo Liam Pitchford, Tin-Tin Ho 3:1 na sety. Súperi, ktorých aj na májových majstrovstvách sveta v juhoafrickom Durbane pokorili tiež v 1. kole hladko 3:0, len v druhom sete prevýšili slovenskú dvojicu.
 
„Víťazstvo sa počíta. Nebolo také jednoznačné ako na MS, kde hrali naši excelentne. Tu boli možno viac pod tlakom, keďže v Durbane nad nimi vyhrali. Dobre však uchopili duel z taktickej stránky. Dá sa povedať, že dominovali, okrem druhého setu boli lepší a zaslúžene vyhrali. Náš pár dokázal, že je zohratejší, má viac skúseností a variabilnejšiu hru," zhodnotil úvodné vystúpenie reprezentačný kouč Jaromír Truksa.
 
Jeho zverenci budú vo štvrťfinále čeliť Maďarom Nándorovi Ecsekimu s Dórou Madarászovou. „Nemáme s nimi skúsenosti, ale dosahujú dobré výsledky. Ide o ľaváka s praváčkou. Najmä Ecseki je nevyspytateľný, aj Madarászová dokáže zahrať kvalitne. Bude záležať na tom, kto lepšie zvládne skutočnosť, že už ide o semifinále. Aj Maďari budú cítiť šancu i tlak. Uvidíme, ako sa s tým vyrovnajú. Naši hráči už v minulosti dokázali, že vedia využiť tieto príležitosti. Samozrejme, pôjdeme do súboja s pokorou a dáme do toho všetko," sľúbil Truksa.
 
V piatok večer sa v Hutnik Arene v Krakove predstavil Pištej aj vo dvojhre, v ktorej ho po voľnom žrebe čakal v 2. kole Alex Wilhelm Naumi z Fínska, proti ktorému potvrdil úlohu favorita (4:0).
 
Výsledky:
Dvojhra mužov - 1. kolo:
Ľubomír Pištej (SR) - voľný žreb
2. kolo:
Ľubomír Pištej (SR) - Alex Wilhelm Naumi (Fín.) 4:0 (11, 7, 7, 4)
Miešaná štvorhra - 1. kolo (osemfinále):
Ľubomír Pištej, Barbora Balážová (SR) - Liam Pitchford, Tin-Tin Ho (Angl.) 3:1 (6, -5, 5, 
 
𝗣𝗥𝗢𝗚𝗥𝗔𝗠 𝗦𝗢𝗕𝗢𝗧𝗔 𝟮𝟰.𝟬𝟲.𝟮𝟬𝟮𝟯
_________________________________________________
Dvojhra mužov Round of 32
20:30
➡️Ľubomír Pištej / Truls Carl Eric Moregardh (SWE)
➡️Yang Wang / Niagol Stoyanov (ITA)
_________________________________________________
Dvojhra žien Round of 32
20:30
➡️Barbora Balážová / Ivana Malobabic (CRO)
10:00
➡️Tatiana Kukuľková / Solomiya Brateyko (UKR)
_________________________________________________
Štvorhra mix štvrťfinále
15:10
➡️Barbora Balážová - Ľubomír Pištej / Nándor Ecseki - Dóra Madarász (HUN)
_________________________________________________
Držíme palce! 🇸🇰
 
--