Nahrávam...
bgbgbgbg

Flóro na WTT Youth Contender v Senci víťazom dvojhry do 15 rokov, Nagy druhý do 11 rokov

Športová hala Transpetrolu v Senci od pondelka hostí počas tohto týždňa stolnotenisovú mlaď z celého sveta. Pri Slnečných jazerách sa na turnaji WTT Youth Contender Senec (6. - 12. 11. 2023) zišli stolní tenisti zo štyroch desiatok krajín, medzi ktorými nechýbajú ani slovenskí reprezentanti.

Prvá polovica 27. ročníka mládežníckeho podujatia zaradeného do svetového okruhu patrila chlapčenským kategóriám. Veľmi úspešne dopadla zo slovenského pohľadu, keď naše nádeje dosiahli dve pódiové umiestnenia. Na najvyšší stupienok vystúpil Damián Flóro v kategórii do 15 rokov. V hlavnej singlovej súťaži prešiel cez ukrajinského, kórejského francúzskeho a českého súpera bez straty čo i len setu. Domáce prostredie zužitkoval aj vo finále, keď v súboji dvoch najvyššie nasadených hráčov zdolal Wassima Essida z Tuniska vďaka obratu 3:2 na sety (-12, 9, -7, 8, 9). Zverenec reprezentačného trénera kadetov Dalibora Jahodu potvrdil dobrú formu pred blížiacimi sa mládežníckymi majstrovstvami sveta v Slovinsku. Pavol Kokavec sa vo dvojhre do 15 rokov prebojoval do tridsaťdvojky.

O ďalší úspech slovenských farieb dosiahol mladý Filip Nagy, ktorý v najmladšej kategórii do 11 rokov prenikol tiež do rozhodujúceho duelu o celkové prvenstvo, kde bol nad jeho sily favorizovaný Alexander Malov zo Španielska. Nagy podľahol vo finále 0:3 (-3, -7, -8).

V dvoch najstarších kategóriách sa zo Slovákov najviac darilo Samuelovi Palušekovi. Do 19 rokov bol osemfinalistom, do 17 rokov sa dostal ešte o kolo ďalej. Vo štvrťfinále ho vyradil Španiel Daniel Berzosa (1:3), neskorší celkový víťaz.
Pre úplnosť dodávame, že vo dvojhre hráčov do 13 rokov sme mali v hlavnom "pavúku" dvoch zástupcov. Rastislav Švec i Roland Bača prehrali v 1. kole.

Po štvrtkovom voľnom dni sa bude v Senci na WTT Youth Contender pokračovať od piatka súťažami dievčat.