Nahrávam...
bgbgbgbg

Holanďanky vzdorovali, ale Slovenky víťazne

Tréner slovenskej stolnotenisovej reprezentácie Jaromír Truksa si po krátko pred devätnástou hodinou v nedeľu večer mohol poriadne vydýchnuť. Jeho zverenky víťazne zvládli úvodné vystúpenie na majstrovstvách Európy družstiev vo švédskom Malmö (10. - 17. 9. 2023), keď si poradili s Holanďankami 3:1 a už sú jednou nohou v osemfinále.

Slovenky boli v úlohe favoritiek, keďže nad súperkami dvakrát vyhrali v kvalifikácii ME 2023 (3:1, 3:0). V úvodnej dvojhre však Barbora Balážová nevyužila ani jeden zo štyroch mečbalov, ku ktorým sa prepracovala, keď proti Šuohan Men otočila vývoj z nepriaznivého stavu 0:2 na sety a potom 6:10 v rozhodujúcom dejstve (2:3).
Tatiana Kukuľková odvrátila setbal Emine Ernstovej v druhom sete a postarala sa o vyrovnanie stavu stretnutia (3:1). Ema Labošová v súboji s Tanjou Helleovou zase nevyužila setbal v úvodnej časti a potom istý čas hľadala recept na súperku. Vo štvrtom sete, ktorý sa zo začiatku nevyvíjal priaznivo, bola dve loptičky od prehry, ale napokon zvládla koncovku a potom suverénne aj rozhodujúci set (3:2). Kukuľková predviedla dobrú hru aj proti Šuohan Men, keď s výnimkou štvrtého setu sa hralo v jej réžii (3:1).

"Baša sa v nekonečnom dueli vďaka obratu prepracovala aj k mečbalom. Tie mala na príjme a napokon to nedopadlo v náš prospech. Kuki s prehľadom vyrovnala a Ema proti z nášho pohľadu najlepšej holandskej hráčke, ktorú nasadili až na post číslo tri, sa dostala späť do zápasu vo štvrtom sete a v piatom zdolala súperku rozdielom triedy. Kukuľková zvládla vďaka veľmi dobrému výkonu aj svoj druhý súboj. Tretí set síce prehrala, ale súperka už nemala čo stratiť a riskovala. Keď sa naša hráčka vrátila k taktickej hre, opäť mala vývoj pod kontrolou. Z víťazstva máme radosť," poznamenal kouč žien SR Jaromír Truksa, ktorého zverenky čaká v pondelok od 13.00 h zápas s Češkami.

Slovenskí reprezentanti sa na severe Európy prvýkrát predstavia v pondelok od 13.00 h proti Belgičanom.