Nahrávam...
bgbgbgbg

ITTF Mixed Team World Cup 2023 - Číňania nad sily Slovákov

Slovenskí stolní tenisti vstúpili do druhej časti Svetového pohára miešaných tímov v čínskom Čcheng-tu prehrou s najväčším favoritom. V prvom dueli finálovej skupiny o 1. - 8. miesto čelili výberu domácej Číny. Najvyššie nasadené družstvo plné hviezd svetového stolného tenisu potvrdilo svoje postavenie a nad Slovenskom zvíťazilo jednoznačne 8:1 na sety.

Zverenci trénera Jaromíra Truksu zaskočili čínskych reprezentantov hneď v úvode, keď prvý set mixu získali nebojácnym výkonom Jakub Zelinka s Tatianovou Kukuľkovou, keď odvrátili aj dva setbaly dua Lin Kao-jüan, Wang I-Ti, pričom oni využili druhú setbalovú možnosť na 14:12. V ďalších dvoch častiach už ťahali za kratší koniec. Barbora Balážová sa potom postavila proti Wang Man-jü, no dvojka svetového renkingu jej toho veľa nedovolila. Wang Yang nastupoval na duel s lídrom svetového rebríčka s vedomím, že na predĺženie stretnutia potrebuje získať aspoň set. To sa mu síce nepodarilo, ale Fan Čen-tunga potrápil. Bránil sa, ako to len šlo a niekedy skúšal prekvapiť úradujúceho majstra sveta útočnými výpadmi. Obaja aktéri predviedli aj výmeny, ktoré dvíhali divákov v zaplnenej aréne S'-čchuan Gymnasium zo sedadiel.

„S hrou v mixe môžem byť spokojný. Niektoré momenty mohli byť lepšie, ale naši sa nezľakli. Vyhrávali sme 1:0 a aj v ďalšom priebehu to bolo vyrovnané a donútili sme súperov si zobrať v treťom dejstve oddychový čas. Zdolať Wang Man-jü je ťažké, ale očakával i vyžadoval som od Bašky aspoň lepší výkon, čo sa nepodarilo. S prehrou sa počíta, ale treba robiť v hre aspoň malé kroky k zlepšeniu výkonu. Veľký tlak, či už divákov alebo z pohľadu toho, že sa hralo proti Číne na jej pôde a proti vynikajúcej hráčke, ju zrejme trochu nahlodal. To bolo aj u Wanga, ktorý v prvom sete podal päťdesiatpercentný výkon, akoby bol zľaknutý. V druhom zahral na 150 percent, ale aj tak to nestačilo. V treťom už úradoval za stolom fenomenálny súper. Škoda, že sme nepridali ešte aspoň set. Chcel som, aby prišla na rad ešte štvorhra," zhodnotil stredajšie vystúpenie reprezentačný kouč Jaromír Truksa.

Slováci figurujú v aktuálnom poradí na 7. mieste, vo štvrtok ich čakajú ďalší dvaja adepti na medailové priečky - najskôr od 3.00 h SEČ Kórejčania a od 12.00 h Japonci.

Výsledky - streda:
skupina o 1. - 8. miesto:
Čína - Slovensko 8:1
Lin Kao-jüan, Wang I-Ti - Jakub Zelinka, Tatiana Kukuľková 2:1 (-12, 6, 7)
Wang Man-jü - Barbora Balážová 3:0 (4, 2, 6)
Fan Čen-tung - Wang Yang 3:0 (7, 7, 4)

Japonsko - Taiwan 8:0
Kórejská republika - Francúzsko 8:5
Nemecko - Švédsko 4:8

Poradie:

1. Čína 4 body (skóre 16:1), 2. Japonsko 4 (16:2), 3. Kórejská republika 4 (16:7), 4. Nemecko 3 (12:9), 5. Švédsko 3 (8:12), 6. Francúzsko 2 (7:16), 7. Slovensko 2 (2:16), 8. Taiwan 2 (2:16).