Nahrávam...
bgbgbgbg

ITTF Mixed Team World Cup 2023 - Sen sa stal skutočnosťou, Slováci na SP miešaných tímov v najlepšej osmičke

Veľký úspech dosiahla slovenská stolnotenisová reprezentácia. Na Svetovom pohári miešaných tímov v čínskom Čcheng-tu sa prebojovala medzi osem najlepších družstiev. Slováci si istotu minimálne 2. priečky v skupine zaistili už po druhom zápase. Po pondelkovom triumfe nad Portugalskom (8:5) si v utorok poradili s Egyptom ešte jednoznačnejšie (8:2).

Jakub Zelinka a Tatiana Kukuľková v mixe proti dvojici Youssef Abdel-Aziz, Mariam Alhodabyová a Barbora Balážová vo dvojhre proti Marwe Alhodabyovej začali približovať vytúžený postup výhrami 2:1, potom Wang Yang ako líder tímu trojsetovým triumfom nad Mohamedom El-Beialim (3:0) vybojoval takpovediac postupový mečbal, ktorý Balážová s Kukuľkovou v súboji s Alhodabyovými hneď na prvý pokus využili (1:0).

Následne nastúpili zverenci trénera Jaromíra Truksu na stretnutie proti favorizovanému Nemecku. Boj o prvú pozíciu v 2. skupine vyznel jednoznačne pre Nemcov (8:1). V miešanej štvorhre mali Zelinka s Kukuľkovou proti Cedricovi Meissnerovi s Jüan Wan v druhom dejstve dva setbaly (0:3). Jediný set uhrala Balážová proti Šan Siao-na (1:2), hoci nebola ďaleko ani od zisku ďalšieho, keď tretí prehrala v koncovke. Wang tentoraz nestačil na svojho súpera. Ricardo Walther ukázal, že dokáže čeliť obranárom a nedovolil mu uhrať ani set.

„Zápas s Egyptom bol z našej strany menej nervózny na rozdiel od toho s Portugalskom, kde sme víťazstvo vydreli. Naši hrali už uvoľnenejšie, zvykli si na prostredie. Podržal nás Wang, ale bol to kolektívny výkon. Páči sa mi tento systém, že tím tvoria muži i ženy. My sme dobrý kolektív. Samozrejme, kto nehrá, je nahnevaný, ale to je dobre, lebo každý chce prispieť k úspechu. S Nemeckom je škoda nevyužitých šancí. Mali sme nejaké, ale bolo ich málo. S takýmto dobrým súperom, aj keď to nebolo najlepšie Nemecko, ale stále disponuje veľkou kvalitou, musíme príležitosti zužitkovať a zahrať nad svoje možnosti. Darilo sa nám to len čiastočne. Musíme uznať, že Nemci boli lepší. Možno namiesto 1:5 mohlo byť priebežne 3:3 a mohli sme sa ešte o niečo pokúsiť. Myslím si, že 1:8 je nezaslúžene vysoká prehra," uviedol reprezentačný tréner J. Truksa.

Slovensko bude na SP pokračovať v elitnej osemčlennej skupine, v ktorej si zmeria sily s ďalšími postupujúcimi. „Čaká nás ešte šesť zápasov. Zo základnej skupiny si prenášame prehru s Nemeckom, ale ešte sa to môže všelijako zamotať. Už to, že sme v najlepšej osmičke je pre nás v každom prípade veľký úspech, keďže z hľadiska rebríčkového postavenia sme boli na 16. mieste. Takže sme poskočili o dosť pozícií a pre Slovensko je to veľmi dobré."

Výsledky - utorok:
2. skupina - 2. kolo:
Slovensko - Egypt 8:2
Jakub Zelinka, Tatiana Kukuľková - Youssef Abdel-Aziz, Mariam Alhodabyová 2:1 (6, -8, 8)
Barbora Balážová - Marwa Alhodabyová 2:1 (-13, 11, 7)
Wang Yang - Mohamed El-Beiali 3:0 (7, 3, 9)
Barbora Balážová, Tatiana Kukuľková - Mariam Alhodabyová, Marwa Alhodabyová 1:0 (6)

Nemecko - Portugalsko 8:3

3. kolo:
Slovensko - Nemecko 1:8
Jakub Zelinka, Tatiana Kukuľková - Cedric Meissner, Jüan Wan 0:3 (-5, -13, -6)
Barbora Balážová - Šan Siao-na 1:2 (-7, 9, -9)
Wang Yang - Ricardo Walther 0:3 (-8, -8, -4)

Portugalsko - Egypt 8:7

Konečné poradie: 1. Nemecko 6 bodov (skóre 24:7), 2. Slovensko 5 (17:15), 3. Portugalsko 4 (16:23), 4. Egypt 3 (12:24).