Nahrávam...
bgbgbgbg

Kadet Flóro slovenskou nádejou na MS, tréner Jahoda verí v úspešnú rozlúčku

Pred rokom sa Samuel Arpáš postaral na mládežníckych majstrovstvách sveta v tuniskom Radese o obrovský úspech slovenského tenisu, keď získal s Maďarom Balázsom Leiom titul svetového šampióna vo štvorhre kadetov. Po roku bude mať Slovensko na MS pre juniorskú a kadetskú kategóriu opäť zastúpenie a znova to bude medzi kadetmi. Medzi najlepších hráčov sveta, ktorí budú od 26. novembra do 3. decembra 2023 bojovať v slovinskej Novej Gorici, sa kvalifikoval Damián Flóro.

Jediný Slovák v štartovom poli nadchádzajúcich MS sa aktuálne pripravuje na vrchol roka a preňho aj rozlúčku s kadetskou kategóriou na sústredení v českom Havířove spoločne s reprezentantmi ČR. „Momentálne vyzerá unavene, keďže ešte ideme do objemov. Od štvrtka budeme už uberať aj na intenzite. Venujeme sa tiež nácviku miešanej štvorhry, ktorú bude hrať s Češkou Veronikou Polákovou. Dúfam, že je dobre nastavený. Všetko bude závisieť od žrebu. V kútiku duše veríme, že to môže dobre dopadnúť a bude spokojný so svojou hrou. Konkurencia bude silnejšia ako minulý rok, lebo teraz budú hrať dvojhry i štvorhry už všetci najlepší. Minulý rok niektorí Ázijčania hrali len súťaž družstiev, lebo nemali dostatočné rebríčkové postavenie, keďže nechodili na turnaje. Damiánovi však verím. Zaslúži si peknú rozlúčku s kadetskou kategóriu," uviedol reprezentačný kouč kadetov SR Dalibor Jahoda.

Pre jeho zverenca je povzbudením najmä 2. miesto na prestížnom európskom turnaji Top 10 v rumunskej Bukurešti a potom prišlo aj víťazstvo WTT Youth Contender v Senci. „Už na Top 10 dokázal, že patrí medzi najlepších v Európe. Musím povedať, že tam hral skutočne najlepšie, čo som ho videl hrať. Pokiaľ by sa priblížil k tým výkonom, môže to dopadnúť naozaj solídne. Damiánko je na tom minimálne tak, ak nie lepšie, ako keď bol Samko Arpáš v kadetskej kategórii," poznamenal Jahoda.

Okrem dvojhry bude hrať Flóro tiež obe deblové súťaže. Vo štvorhre kadetov s Petrom Hodinom z Rakúska a v mixe s Češkou Veronikou Polákovou. „Tajne dúfam, že najmä v miešanej štvorhre by to mohlo vyjsť. Myslím si, že s Polákovou si vyhovujú. Ak k nim bude žreb milosrdný, zvládnu prvé kolo, ktoré je náročné na psychiku, tak verím, že budú hrať o medailu. Nehovorím, že ju aj získajú, ale môžu o ňu bojovať. Potom je to už o jednom zápase," tvrdí tréner.

Po piatkovom návrate zo sústredenia čaká Flóra ešte bodovací turnaj. „Trochu je prechladnutý, ale verím, že do MS bude úplne fit."

Jahoda so svojím zverencom odchádzajú do dejiska šampionátu v pondelok. Do šampionátu, ktorý sa začne súťažami družstiev, vstúpi Flóro v utorok účinkovaním v mixe.
„Na MS chcem obstáť čo najlepšie. Medaila je túžba, ale bude to veľmi náročné. Budem sa snažiť čo najviac, aby sa mi to podarilo," povedal ešte po úspechu na Top 10 pätnásťročný stolný tenista pochádzajúci z obce Otrhánky pri Bánovciach nad Bebravou.