Nahrávam...
bgbgbgbg

Klajberovi chýbal set na štvrťfinále dvojhry, v Sarajeve 7 slovenských osemfinálových účastí

Sobotňajšie predpoludnie dalo bodku za slovenským účinkovaním na stolnotenisových majstrovstvách Európy do 21 rokov v Sarajeve (5. - 9. 4. 2023). Slovenským maximom bolo osemfinále. Jedno víťazstvo od postupu do štvrťfinále, teda súboja o medailu, zostali Slováci raz vo dvojhre, štyrikrát vo štvorhre a dvakrát v mixe.

Posledným slovenským zástupcom bol Adam Klajber, ktorý ako jediný zo šestice reprezentantov prešiel v singlovej súťaži cez dve skupinové fázy do osemfinále. V ňom ho v súboji proti najvyššie nasadenému Miloszovi Redzimského z Poľska delil jediný set od prieniku medzi osem najlepších singlistov. Napokon prehral 3:4. Klajber si v osemfinále zahral aj v oboch deblových súťažiach. Vo štvorhre s Filipom Delinčákom ich tiež zastavil najvyššie nasadený chorvátsko-maďarský pár Ivor Bar, Csaba András (1:3) a v mixe zase po boku Nemky Sophie Leeovej nestačili na chorvátske duo Ivor Ban, Hana Arapovičová (1:3).

"Moje účinkovanie hodnotím veľmi pozitívne. Do Sarajeva som si išiel splniť cieľ, ktorým bol postup do najlepšej šestnástky, kam viedla cesta cez dve fázy a čakali ma v nich náročné zápasy. Dnešné osemfinále s Redzimským to bolo vyrovnané. Myslel som si, že to dotiahnem do úspešného konca. Viedol som 2:1 na sety a za stavu 7:7 som pokazil svoj vlastný servis. Myslím si, že súper sa na tom chytil. Následne v siedmom sete mal lepší začiatok ako ja a začal si viac veriť. Škoda tohto duelu, lebo som si veril, že dokážem vyhrať. Neberiem to však ako sklamanie, lebo obidvaja sme hrali fakt úžasne. Štvorhru som hral s mojím dlhoročným rivalom a kamarátom Filipom Delinčákom. V osemfinále proti minuloročným majstrom Európy v tejto kategórie sme odohrali vyrovnaný súboj, ale urobili sme viac chýb ako oni. Mix som hral prvýkrát so Sophiou Kleeovou. Proti chorvátskym súperom bolo vidieť, že majú spolu odohraté viac. Myslím si, že keby sme boli spolu zohratejší, tak by sme to zvládli. Podľa mňa som mal tento rok najväčšiu šancu na medailu v súťaži jednotlivcov. Keby som vyradil Redzimského, tak by ma následne čakal Rumun Chirita, ktorého hra mi vyhovuje," uviedol Adam Klajber.

Okrem neho sa medzi šestnásť najlepších na ME "21" v metropole Bosny a Hercegoviny dostali zo Slovákov vo štvorhre aj Jakub Goldír so Španielom Albertom Vilardellom, úradujúci kadetskí majstri sveta Samuel Arpáš a Maďar Balázs Lei, Adriana Illášová s Poľkou Nataliou Bogdanowiczovou a v mixe duo Samuel Arpáš - Adriana Illášová.