Nahrávam...
bgbgbgbg

Kukuľková slovenskou ženskou jednotkou podľa renkingu ITTF, Balážová s Pištejom tesne za top 10

Zaujímavé zmeny prinieslo nové vydanie svetových stolnotenisových rebríčkov. Nielen mužský má novú jednotku, keď post lídra po 142 týždňoch kraľovania opustil Číňan Fan Čen-tung (úradujúci majster sveta) a vystriedal ho krajan Wang Čchu-čchin (vicemajster sveta), ale zmena sa udiala aj na pozícii slovenskej ženskej rebríčkovej jednotky. Je ňou Tatiana Kukuľková, ktorá po dlhých rokoch na poste najvyššie umiestnenej Slovenky v renkingu ITTF vymenila Barboru Balážovú. Kukuľková v poradí singlistiek k 4. júlu 2023 figuruje po sedemmiestnom zlepšení na 52. priečke. Naopak, Balážová klesla o 23 stupienkov a aktuálne jej patrí 66. post. Do prvej dvojstovky sa dostala Ema Labošová (195.).

„Neviem, či sa to dá teda tak povedať, že som slovenská jednotka, ale podľa rebríčka áno. To ma určite potešilo, ale treba tvrdo pracovať aj naďalej. Samozrejme, je to motivujúce a som hrdá na to, čo som dokázala. Je jasné, že sa na mňa bude vyvíjať tlak, či už z okolia alebo aj od samej seba, ale treba sa s tým vyrovnať. Dúfam, že naďalej budem podávať dobré výkony," uviedla v reakcii na nové vydanie rebríčkov Kukuľková, ktorá už klope na bránu top 50. „Rada by som sa tam dostala. Určite je to jeden z mojich cieľov. Ak by sa to podarilo, bola by som šťastná."

Zaujímavosťou je, že rovnaká pozícia ako Kukuľkovej patrí aktuálne aj najlepšiemu zo slovenských mužov a totožné umiestnenie ako Balážová má tiež druhý Slovák v mužskom rebríčku: Wang Yang si polepšil o tri miesta a je 52., Ľubomír Pištej sa po deväťmiestnom posune vyššie ocitol na 66. stupienku. Jakub Zelinka zostal 211.

Potešiteľné je aj zlepšenie nášho elitného páru Ľubomír Pištej, Barbora Balážová, ktorý sa v hodnotení dvojíc v miešanej štvorhre posunul tesne za prvú desiatku. Aktuálne figuruje na 11. mieste, v predchádzajúcom vydaní rebríčka bolo slovenské duo štrnáste.

Balážová a Češka Hana Matelová sú momentálne 17. najlepší svetový pár ženskej štvorhry a Pištej s Jakubom Zelinkom sa spomedzi mužských deblových dvojíc nachádzajú na 44. pozícii.