bgbgbgbg

ME U13, Záhreb

Na ME "13" zo Slovákov najvyššie Hrabajová

Päť dní uplynulého týždňa bojovali v Záhrebe stolnotenisové nádeje do 13 rokov na vôbec prvom oficiálnom európskom šampionáte do 13 rokov. Pod vedením reprezentačných trénerov Dalibora Jahodu (chlapci) a Antona Kutiša (dievčatá) malo Slovensko na premiérových ME štvornásobné hráčske zastúpenie. V chorvátskej metropole sa bojovalo v troch disciplínach o štyri tituly.

Slovenská mlaď sa najskôr predstavila v súťaži miešaných tímov. V základnej skupine a následne ani v skupine o umiestnenie na 15. - 28. mieste na svojich súperov nestačila, ale prišli víťazstvá nad Litvou 3:1 i Estónskom 3:0, čo v konkurencii 28 tímov znamenalo 23. priečku.

Potom prišli na rad súťaže vo dvojhre a mixe. Najviac sa darilo Martine Hrabajovej, ktorá ako jediná zo slovenského kvarteta postúpila do hlavnej vyraďovacej fázy singlovej súťaže, keď vo svojej skupine obsadila 2. postupovú priečku. Následne nestačila v 1. kole "pavúka" na Lisu Zhao z Francúzska (1:3) a v konečnom poradí figurovala na 33. pozícii spolu s ďalšími siedmimi hráčkami. Bianka Bacsová sa v základnej skupine nedočkala výhry, vo vyraďovacej časti nepostupujúcich hráčok uspela raz, a tak skončila na 57. poste.

Vo dvojhre chlapcov dosiahli obaja Slováci v základnej skupine po jednom víťazstve a obsadili 3. miesto. Marco Cisarik potom v bojoch o umiestnenie prešiel cez štyroch súperov a stroskotal až v semifinále "druhého pavúka" na Grékovi Ioannisovi-Panagiotisovi Kioseloglouovi (1:3), čo mu vynieslo konečnú 45. pozíciu. Sebastián Hlošek prehral v osemfinálovom 3. kole s Davidom Čapandom zo Srbska (2:3) a obsadil 51. stupienok.

V miešanej štvorhre sa účinkovanie slovenských párov Cisarik - Hrabajová, Hlošek - Bacsová skončilo v 2. kole.

Výsledky Slovákov na 1. ME v stolnom tenise hráčov do 13 rokov v chorvátskom Záhrebe (14. - 18. 6. 2023):

Súťaž miešaných tímov - základná fáza - E-skupina: Slovensko - Izrael 0:5, Slovensko - Rakúsko 1:4 (bod za SR: Cisarik), Slovensko - Francúzsko 1:4 (bod za SR: Bacsová). Slováci obsadili v skupine 4. miesto.
o 15. - 28. miesto - 6. skupina: Slovensko - Chorvátsko 2:3 (body za SR: Cisarik/Hrabajová, Cisarik), Slovensko - Belgicko 2:3 (Cisarik, Bacsová). Slováci obsadili v skupine 3. miesto.
o 23. - 26. miesto: Slovensko - Litva 3:1 (body za SR: Cisarik/Hrabajová, Hlošek, Hrabajová), o 23. miesto: Slovensko - Estónsko 3:0 (body za SR: Cisarik/Hrabajová, Bacsová, Hlošek), ... finále: Turecko - Taliansko 3:0.

Dvojhra chlapcov - 6. skupina: Cisarik - Mrugala (Poľ.) 0:3, Cisarik - Aarn (Est.) 3:0, Cisarik - Morávek (ČR) 1:3, Cisarik obsadil v skupine 3. miesto.
19. skupina: Hlošek - Morel-Gonzales (Fr.) 0:3, Hlošek - Ármann (Isl.) 3:1, Hlošek - Adao (Portug.) 1:3, Hlošek obsadil v skupine 3. miesto.

Vyraďovacia časť - o 43. - 83. miesto - 1. kolo: Hlošek - voľný žreb, Cisarik - Bašič (Bosna a Herceg.) 3:0, 2. kolo: Hlošek - Nimrodi (Izr.) 3:2, Cisarik - Zidarič (Chor.) 3:1, 3. kolo (osemfinále): Hlošek - Čapanda (Srb.) 2:3, Cisarik - Asu (Est.) 3:0, štvrťfinále: Cisarik - Jakovljev (Srb.) 3:1, semifinále: Cisarik - Kioseloglou (Gréc.) 1:3.
Hlavná fáza (o 1. - 42. miesto) - finále: Danilo Dmitri Faso (Tal.) - Francesco Trevisan (Tal.) 3:0 (3, 8, 2).

Dvojhra dievčat - 5. skupina: Hrabajová - Benjegaardová (Švéd.) 1:3, Hrabajová - Bezalelová (Izr.) 3:2, Hrabajová - Brhelová (ČR) 3:1, Hrabajová obsadila v skupine 2. miesto.
6. skupina: Bacsová - Basaranová (Tur.) 0:3, Bacsová - Aelstová (Belg.) 1:3, Bacsová - Ulrichová (Švaj.) 0:3, Bacsová obsadila v skupine 4. miesto.

Vyraďovacia časť - o 41. - 77. miesto - 1. kolo: Bacsová - Tangová (Belg.) 3:1, 2. kolo: Bacsová - Buzzoniová (Tal.) 0:3.
Hlavná fáza (o 1. - 40. miesto) - 1. kolo: Hrabajová - Zhao (Fr.) 1:3, ... finále: Alexia Nodinová (Fr.) - Hanka Kodetová (ČR) 3:2 (-12, 5, -11, 9, 6).

Miešaná štvorhra - 1. kolo: Hlošek, Bacsová - voľný žreb, Cisarik, Hrabajová - voľný žreb, 2. kolo: Hlošek, Bacsová - Dimitrov, Balkanská (Bulh.) 1:3 (-11, -4, 8, -10), Cisarik, Hrabajová - Adao, Gomesová (Portug.) 2:3 (-5, 12, -6, 8, -6), ... finále: Titouan Morel-Gonzales, Eva Lamová (Fr.) - Jan Mrugala, Julia Czajová (Poľ.) 3:0 (6, 8, 8).