Nahrávam...
bgbgbgbg

Muži budú bojovať o prvé miesto v kvalifikačnej skupine, ženy o postup na ME

Boje v základných skupinách v rámci kvalifikácie o postup na tohtoročné majstrovstvá Európy družstiev vo švédskom Malmö (10. - 17. 9. 2023) spejú k svojmu záveru. Svoje účinkovanie v nich uzavrú tento týždeň aj slovenské reprezentačné tímy vystúpeniami za stolmi protivníkov.

Už v stredu 22. marca sa od 19.00 h predstavia muži v havířovskom Národnom tréningovom centre proti domácim Čechom. Obe družstvá už majú istotu postupu na kontinentálny šampionát, ale v stretnutí 5. kola pôjde o prvenstvo v skupine A5, keďže slovenskí i českí stolní tenisti majú zhodnú bilanciu 2 výhry - 1 prehra.

V prvom vzájomnom stretnutí si zverenci trénera Szilárda Csölleho poradili v Bratislave so súpermi v dráme 3:2. Ten nebude mať k dispozícii chorého Ľubomíra Pišteja, ale spoliehať sa bude predovšetkým na jednotku tímu Wang Yanga. Česi budú hrať bez Tomáš Polanského či Lubomíra Jančaříka. "Česi majú vyrovnanejší tím ako my. Uvidíme, koho postavíme k Wangovi a Zelinkovi. V každom prípade sa budeme snažiť zvíťaziť," uviedol Csölle.


Ženy SR v stredu odcestujú do Holandska v najsilnejšej zostave Barbora Balážová, Tatiana Kukuľková, Ema Labošová, Nikoleta Puchovanová. Zverenky reprezentačného trénera Jaromíra Truksu nastúpia vo štvrtok 23. marca od 19.00 h vo Wageningene v rámci zápasu 6. kola. Bude to súboj o druhú postupovú priečku v skupine A3.
"Dôležité bude, aby dievčatá nelimitovali zdravotné problémy, aby boli v psychickej pohode. So zostavou nebudem špekulovať, pôjdeme na istotu. Najlepšie by bolo, ak by sme vyhrali. Ak nie, tak potrebujeme uhrať aspoň dva body, keďže doma sme nad Holanďankami vyhrali 3:1," poznamenal Truksa.

MUŽI
Česko - Slovensko (22. 3. o 19.00 h v Havířove)
Poradie skupiny A5: 1. Česko 5 bodov (2 víťazstvá/1 prehra), 2. Slovensko 5 (2/1), 3. Taliansko 5 (1/3).

ŽENY
Holandsko - Slovensko (23. 3. o 19.00 h vo Wageningene)
Poradie skupiny A3: 1. Francúzsko 8 bodov (4 víťazstvá / 0 prehier), 2. Slovensko 4 (1/2) 3. Holandsko 3 (0/3).