Nahrávam...
bgbgbgbg

Na M-SR staršieho žiactva tituly pre nasadené jednotky, Kokavec a Ondrušová s víťaznými hetrikmi

Svojich majstrov Slovenska v stolnom tenise za rok 2024 pozná už aj kategória staršieho žiactva, v ktorej sa v rámci národného šampionátu bojovalo počas víkendu v Národnom stolnotenisovom centre v Bratislave-Rači (11. - 12. 5. 2024). Vo všetkých piatich disciplínach sa presadili hlavní favoriti - nasadené jednotky. Najúspešnejšími jednotlivcami M-SR boli Pavol Kokavec a Nela Ondrušová, ktorí získali po tri tituly.

Kokavec (SK Vydrany) vo finále dvojhry chlapcov zdolal v súboji dvoch najvyššie nasadených hráčov Matúša Deviatku 4:1, predtým však v semifinále otočil proti Marcovi Cisarikovi z 2:3 na 4:3 (13:11 v siedmom sete). Vo štvorhre sa presadil po boku Adama Ódora (STK Devínska Nová Ves), keď v boji o zlato pokorili čadčianske duo Marco Cisarik, Peter Polák 3:1. Do jeho víťazného hetriku patrilo aj prvenstvo v mixe, v ktorom sa do finále dostali bez straty setu prvé dva nasadené páry. Z výhry v päťsetovom súboji sa tešil Kokavec s Ondrušovou (ŠKST Topoľčany), keď zdolali dvojicu Peter Polák, Liliana Alicja Guassardo 3:2.

Nela Ondrušová potvrdila úlohu favoritky aj vo dvojhre dievčat, v ktorej vyhrala v rozhodujúcom stretnutí nad dvojkou ´pavúka´ Lilianou Alicjou Guassardovou 4:0. Spoločne uspeli v deblovej súťaži, keď Emu Kačániovú s Petronelou Krajčovičovou zdolali 3:1. Duo Ondrušová - Guassardo však malo namále v semifinále proti Martine Hrabajovej s Melániou Stolarčíkovou, keď muselo predviesť obrat z 1:2 na 3:2.

V Bratislave si prevzali ocenenia víťazi Slovenského pohára mládeže v kategórii staršieho žiactva, ktorými boli práve Pavol Kokavec a Nela Ondrušová, ako aj Filip Nagy za víťazstvo v kategórii Objav roka v rámci výročnej ankety SSTZ.

Prehľad finálových výsledkov na M-SR v stolnom tenise v kategórii staršieho žiactva (11. - 12. 5. 2024, NSTC Bratislava):
Dvojhra chlapcov
Pavol Kokavec (SK Vydrany) - Matúš Deviatka (ŠKST Bošany) 4:1 (6, -9, 9, 10, 6)

Štvorhra chlapcov
Pavol Kokavec, Adam Ódor (SK Vydrany/STK Devínska Nová Ves) - Marco Cisarik, Peter Polák (MSK Čadca) 3:1 (9, -8, 9, 6)

Dvojhra dievčat
Nela Ondrušová (ŠKST Topoľčany) - Liliana Alicja Guassardo (MŠK STO Krompachy) 4:0 (11, 13, 9, 5)

Štvorhra dievčat
Liliana Alicja Guassardo, Nela Ondrušová (MŠK STO Krompachy/ŠKST Topoľčany) - Ema Kačániová, Petronela Krajčovičová (STK Tomášovce/STC ŠKST Bratislava) 3:1 (7, 10, -4, 9)

Miešaná štvorhra
Pavol Kokavec, Nela Ondrušová (SK Vydrany/ŠKST Topoľčany) - Peter Polák, Liliana Alicja Guassardo (MSK Čadca/MŠK STO Krompachy) 3:2 (4, -11, -9, 6, 0)

 

Autor článku: ĽB

Foto: I. Hatalová, S. Jass