Nahrávam...
bgbgbgbg

Nižná aj bez jednotky remizovala s majstrom

Stolní tenisti TJ STO Nižná majú za úspešný víkend. V 4. kole JOOLA extraligy mužov si zo západu Slovenska odniesli to, po čo si aj prišli. „V Galante sme určite chceli vyhrať a v kútiku duše sme verili v remízu vo Vydranoch," priznal už po boji hráč a manažér tímu z Oravy Tibor Bednár.

Piatkové stretnutie s TJ Gasto Galanta sa skončilo víťazstvom Nižňanov 6:3. „Úvod bol vyrovnaný, ale náš Taiwančan Čchang Čch'-a Chao uhral tri body, čo nám dalo veľkú výhodu. Naopak, súper to mal ťažšie, keďže mu chýbal tretí hráč Roman France," priblížil Bednár.

Za stolmi úradujúceho majstra z Vydrian to bola obrovská dráma, ktorá sa skončila zmierlivo 5:5. Úvod mali lepší Vydranci, ujali sa vedenia 4:0, pričom Dávid Wiltschka získal skalp Čchanga (3:2). „Za tohto stavu sme si na lavičke zo žartu vraveli, že teraz to otočíme. Keď sme znížili na 2:4, začalo to naberať reálnejšiu podobu. Potrebovali sme bod od Čchanga a aby Adam Brat zdolal Zoltána Lelkeša, čo sa mu napokon aj v päťsetovej dráme podarilo. Za stavu 4:5 sme vďaka Adamovi Bratovi s Daliborom Dikom zvládli aj dramatickú štvorhru proti Petrovi Šeredovi s Dávidom Wiltschkom, keď sme rozhodujúce piate dejstvo vyhrali 13:11. Musím vyzdvihnúť výkony Brata. Proti Galante sa len akoby zahrieval, hoci si tiež uhral svoje, ale proti Vydranom sme najmä vďaka nemu dokázali uhrať remízu. Čo niekedy predvádzal, bolo geniálne. Škoda, zaváhania Čchanga v jeho úvodnej dvojhre. Čakali sme, že Wiltschku zdolá. Mohlo to dopadnúť ešte lepšie, ale je otázne, ako by sa to potom celé vyvíjalo, lebo aj nastavenie domácich by bolo iné," pokračoval Bednár majúci trénerské skúsenosti aj zo slovenskej reprezentácie..

Nižná figuruje v tabuľke na 5. mieste s bilanciou 3 víťazstvá - 2 remízy - 2 prehry, pričom premožiteľa našla len vo favorizovaných tímoch Vyhní a Rožňavy. Okrem Vydrian remizovala aj v Hlohovci. „Vzhľadom na našu zostavu je to celkom dobré. Žiaľ, chýba nám jednotka tímu, Maďar László Dániel Kriston, ktorému vyskočila platnička a dáva sa zdravotne dokopy. Možno by už mohol stihnúť decembrové duely. Je to obrovský rozdiel, či hráme s ním alebo bez neho," poznamenal skúsený hráč TJ STO.

Nižná bola v roku 2022 vicemajstrom SR, v uplynulom ročníku JOOLA extraligy obsadila 7. miesto. Kam siahajú jej ambície v aktuálnej sezóne? „Uvidíme. Do prvej štvorky sa chceme dostať určite. Všetko sa však bude odvíjať od toho, kedy bude k dispozícii Kriston. Obzvlášť, keď naša taiwanská akvizícia nebude hrať v druhej časti extraligy. Čchang musí odcestovať do vlasti a vybaviť si víza. Otázne je, kedy sa vráti. Budeme musieť niečo vymyslieť. Veríme však, že Brat si udrží formu, Dalibor Diko potrénuje a do zostavy sa vráti Kriston," zaželal si Tibor Bednár.

STK Vyhne a TJ Geológ Rožňava pokračujú v súťaži bez zaváhania. V 4. kole hráči Vyhní zdolali súperov z Ružomberka i Valče zhodne 6:0, Rožňavčania si poradili s Vranovčanmi i Michalovčanmi 6:1. Naopak, dva tímy - nováčik STO Valča a AŠK Mária Huta - zostávajú bez úspešného výsledku, hoci Mária Huta siahala na remízu doma proti VSTK Vranov nad Topľou (4:6), pričom jej hráčov môžu mrzieť dva tesné súboje s prehrami 10:12 v piatom sete (Drábik s Kostelníkom a Guman s Oráčom).

Topoľčany úspešné v repríze finále
Extraliga žien má nového lídra, ktorým je vicemajstrovský ŠKST Topoľčany vďaka výhram nad úradujúcim šampiónom STC ŠKST Bratislava 6:4 a SK Vydrany 6:2. Ten vyťažil aj z toho, že doterajší vedúci tím ŠK Orion Belá nad Cirochou prehral s MSK Malacky 0:7 a remizoval v súboji nováčikov s družstvom STK Devínska Nová Ves 5:5. Plný bodový zisk v oboch víkendových zápasoch vyniesol Malačanky na 2. priečku. Prvú prehru - už spomenutú v Topoľčanoch - si pripísal aj v tabuľke tretí SK Vydrany. Naopak, až v piatom stretnutí aktuálnej sezóny okúsil chuť triumfu majster STC ŠKST Bratislava, keď vyhral za stolmi KST Drive Trenčianske Jastrabie (6:1) a je šiesty.