Nahrávam...
bgbgbgbg

Nová séria turnajov pre mládež i nový európsky rebríček

Stredajší voľný deň na majstrovstvách Európy družstiev vo švédskom Malmö vyplnil kongres Európskej stolnotenisovej únie (ETTU), na ktorom sa zúčastnilo 34 delegátov osobne a 7 online z celkového počtu 58 národných asociácií. Slovensko zastupovali predseda Slovenského stolnotenisového zväzu (SSTZ) Anton Hamran a generálna sekretárka Ivica Hatalová, za komisiu veteránov ETTU bol prítomný aj Zdenko Kríž, čestný predseda SSTZ.

Aktivity ETTU prezentovala zástupkyňa generálneho sekretára Galia Dvoraková. Pozitívnou správou bola informácia o novej sérii turnajov pre mládež. Vznikne aj nový projekt pre telesne znevýhodnených - European Para Challenge U23. Rozhodlo sa o dejisku finálového turnaja Ligy majstrov 2023/2024, ktoré bude v nemeckom Saarbrückenu. Na kongrese prezentovali podobu novej tvorby európskeho rebríčka. ETTU s potešením eviduje obrovský nárast záujmu o európsky stolný tenis na sociálnych sieťach.

Súčasťou programu bolo tiež oceňovanie niekoľkých významných osobností, medzi ktorými boli napríklad niekdajší vynikajúci chorvátski hráči a mnohonásobní medailisti z vrcholných medzinárodných podujatí Zoran Primorac a Tamara Borošová, ale aj bývalý šéf Českej asociácie stolného tenisu (ČAST) Zbyněk Špaček.