Nahrávam...
bgbgbgbg

Nováčik kvalitou prevyšuje konkurenciu

Novým tímom medzi účastníkmi JOOLA extraligy mužov je v sezóne 2023/2024 STK Vyhne. V doterajšom priebehu súťaže si však nepočína ako nováčik, ale skôr ako suverén. Aj vďaka kvalitnému kádru zloženému z troch Poliakov a na Slovensku dobre známeho Ukrajinca Oleksandra Diducha zvládajú Vyhne svoje účinkovanie zatiaľ s veľkým prehľadom. V doterajšom priebehu absolvovali víťazne všetkých deväť zápasov.

„Ja som vo Vyhniach začínal so stolným tenisom. Chcel sa odvďačiť a priniesť tam extraligu," priblížil šéf klubu STK Vyhne Marián Šurka, ktorý pred aktuálnou sezónou získal extraligovú licenciu od Topoľčian. „Kvalita poľských hráčov je dobrá. V súťaži pôsobí veľa cudzincov, naši hráči zatiaľ víťazia. Dvaja z nich - Szymaňski a Koszyk - majú skúsenosti aj z pôsobenia v Nemecku. Môj manažér Mirko Hořejší poskladal káder z hráčov, ktorých dobra poznal. Ja som so zložením družstva veľmi spokojný."

Stolní tenisti Vyhní počas víkendu dosiahli v 5. kole dve jednoznačné víťazstvá. V piatok pokorili AŠK Mária Huta 6:0, keď hráčom súpera dovolili uhrať len dva sety. V sobotu ich čakal šláger s TJ Geológ Rožňava. Súboj prvých dvoch tímov tabuľky, ktoré mali doteraz stopercentnú bilanciu, sa skončil triumfom nováčika 6:1.

„Mária Huta má veľmi sympatické družstvo. Oni to hrajú pre radosť, boli to dobré súboje. Proti Rožňave to bola už iná káva. Jednoznačný výsledok nezodpovedá kvalite Geológu. Duely boli vyrovnané, naši hráči však zvládli koncovky. Pre nás to bolo určite najnáročnejšie stretnutie v doterajšom priebehu extraligového ročníka," uviedol Šurka.

Rožňavčania okrem jedného duelu uhrali v každom minimálne set, ale na viac ako bod sa nezmohli. O ten sa postaral za stavu 0:5 Andrij Grebeňuk výhrou 3:2 nad Arturom Bialekom. „Mohli sme vyhrať aj 6:0, Bialek viedol nad Grebeňukom 2:1 na sety a 7:4 vo štvrtom, ale napokon podľahol 2:3. Bolo by to však nespravodlivé. Ja by som bol spokojný s hocijakým víťazstvom. Rožňava má totiž veľmi silné a ambiciózne družstvo na čele so serióznym vedením. Klobúk dole, ako prijali prehru. Šéf ich klubu Zoltán Gallo uznal, že sme zaslúžene vyhrali," poznamenal majiteľ vyhnianskeho klubu. Podľa jeho slov boj o líderskú pozíciu sledovala v Banskej Štiavnici, kde je STK Vyhne doma, necelá stovka divákov.

STK Vyhne sa javí ako hlavný kandidát na majstrovský titul. „Zatiaľ sa nám darí. Raz som už bol šampión SR s tímom Štiavnických Baní. Teraz je však extraliga silnejšia. Náš cieľ je skončiť do 4. miesta, každé lepšie umiestnenie bude čerešnička na torte. Myslím si, že o prvenstvo bude tvrdý boj medzi Vydranmi, Rožňavou, Nižnou, Čadcou a nami," tvrdí Šurka.

Svojich konkurentov si stolní tenisti Vyhní už otestovali s výnimkou obhajcu titulu z Vydrian, s ktorým sa stretnú v najbližšom čase dvakrát. Najskôr v rámci Europe Trophy v Záhrebe a následne za jeho stolmi v extralige. "Vo Vydranoch to bude ťažký zápas, chceli by sme uhrať aspoň remízu."

Vyhne sú v tabuľke na čele v dvojbodovom trháku pred Rožňavčanmi a o tri pred Vydrancami, ktorí naplno zabrali na východe republiky - vo Vranove (6:1) a v Michalovciach (6:0). Boj o prvú šestku bude ešte zaujímavý, kto sa do nej definitívne dostane, rozhodne záverečné tohtoročné kolo o necelé dva týždne.

Opäť zmena na čele, lídrom Malacky
Extralige žien bude na líderskej pozícii zimovať MSK Malacky, ktorý počas víkendu bodoval v 4. kole naplno. Len o skóre zaostáva SK Vydrany. Doterajší líder ŠKST Topoľčany nevycestoval pre choroby hráčok na duely v Malackách a u nováčika z Devínskej Novej Vsi, ktorý sa posunul na 3. priečku.