Nahrávam...
bgbgbgbg

Po dva tituly pre Goldíra a Wiltschkovú, vo dvojhre dorastencov zlato pre Lovhu

Po mladšom žiactve nasledoval národný šampionát v kategórii dorastu. O tituly v rámci majstrovstiev Slovenska sa bojovalo počas víkendu v Čadci (4. - 5. 5. 2024), kde sa darilo hráčom miestneho MSK. Pri neúčasti rebríčkovej jednotky a obhajcu troch lanských prvenstiev Samuela Arpáša sa vo dvojhre presadil Mychailo Lovha. Čadčiansky hráč potvrdil v súboji dvoch najvyššie nasadených proti Samuelovi Palušekovi svoj triumf nad týmto súperom z finále nedávnych M-SR do 21 rokov. Tentoraz zvíťazil 4:2 na sety.
Aj vo štvorhre sa tešili jednotky ´pavúka´ Damián Flóro (ŠK PARA TT Hlohovec) s ďalším domáci zástupcom Jakubom Goldírom, keď pokorili Lovhu s Kristiánom Uheríkom 3:2. Goldír uspel aj v mixe po boku Niny Darovcovej (STC ŠKST Bratislava), keď v súboji o zlato zdolali Samuela Palušeka s Emou Činčurovou 3:1 a s dvoma prvenstvami bol najúspešnejším hráčom. Z dorasteniek to bola Dominika Wiltschková (MTV Tostedt/Nem.), ktorá suverénne triumfovala v singlovej súťaži. V rozhodujúcom dueli nedala šancu Nine Darovcovej (4:0). Vo štvorhre tvorila s Eliškou Štullerovou (MH Stolní tenis Ostrava/ČR)) druhý nasadený pár a vo finále vyhrali nad jednotkami Emou Činčurovou s Ninou Darovcovou 3:1. Darovcová v troch disciplínach bojovala o titul, získala ho v miešanej štvorhre.

Prehľad finálových výsledkov na M-SR v stolnom tenise v kategórii dorastu (4. - 5. 5. 2024, Čadca):


Dvojhra dorastencov
Mychailo Lovha (MSK Čadca) - Samuel Palušek (TJ Ostrava KST/ČR) 4:2 (8, -10, 2, 6, -5, 7)
Štvorhra dorastencov
Damián Flóro, Jakub Goldír (ŠK PARA TT Hlohovec/MSK Čadca) - Mychailo Lovha, Kristián Uherík (MSK Čadca/STO Prusy) 3:2 (-5, 7, -5, 11, 8)
Dvojhra dorasteniek
Dominika Wiltschková (MTV Tostedt/Nem.) - Nina Darovcová (STC ŠKST Bratislava) 4:0 (9, 6, 8, 4)
Štvorhra dorasteniek
Eliška Štullerová, Dominika Wiltschková (MH Stolní tenis Ostrava/MTV Tostedt) - Ema Činčurová, Nina Darovcová (ŠKST Topoľčany/STC ŠKST Bratislava) 3:1 (-5, 9, 6, 8)
Miešaná štvorhra
Jakub Goldír, Nina Darovcová (MSK Čadca/STC ŠKST Bratislava) - Samuel Palušek, Ema Činčurová (TJ Ostrava KST/ŠKST Topoľčany) 3:1 (8, 9, -6, 5)

Autor článku: ĽB

Foto: od klubov a rodičov, L. Čolovičková, M. Kapusta