Nahrávam...
bgbgbgbg

Po roku opäť štyria slovenskí víťazi na Satellite Tour Senec

Už do štvrtej desiatky ročníkov vstúpil v nedeľu v Senci tradičný letný seriál stolnotenisových satelitných turnajov detí a mládeže. Na úvodnom podujatí 31. ročníka medzinárodnej série Joola Satellite Tour 2023 sa na prelome týždňov predstavili vyše tri stovky stolnotenisových nádejí zo siedmich krajín Európy (SR, ČR, Rakúsko, Poľsko, Nemecko, Ukrajina, Litva), ktoré súťažili v troch vekových kategóriách - mladšie žiactvo (nar. 2011 a mladší), staršie žiactvo (nar. 2009 - 2010) a dorast (nar. 2005 - 2008). V nedeľu sa v športovej hale Transpetrolu hrali dvojhry, v pondelok bola na programe súťaž družstiev.

Na domácej pôde pri Slnečných jazerách - juh sa počas dvoch uplynulých dní (13. - 14. 8. 2023) dokázali presadiť aj slovenskí zástupcovia, ktorí si vybojovali takisto ako pred rokom prvenstvá v štyroch zo šiestich individuálnych kategórií.

Suverénkou bola Bianka Bacsová (Lokomotíva Košice), ktorá prešla vyraďovacou časťou singlovej súťaže mladších žiačok bez straty setu (v základnej skupine prehrala jediný set), pričom vo finále pokorila Dominiku Deviatkovú (Bošany) 3:0. Svoje úspešné účinkovanie zvýraznila triumfom v tímovej súťaži, keď spolu s Ninou Darovcovou a Nelou Ondrušovou vo finále pokorili súperky z nemeckého tímu TTVN 3:0. V tejto kategórii bola vo dvojhre semifinalistkou Simona Ďurišová.

V starších žiakoch patrilo prvenstvo obhajcovi z vlaňajška Pavlovi Kokavcovi (Vydrany), ktorý v rozhodujúcom súboji zdolal Nemca Alexandra Uhinga 3:1. Vo štvrťfinále boli Nikita Rievienko a Matúš Deviatka.

Roman France (STC ŠKST Bratislava) tiež po roku opäť okúsil chuť víťazstva na Satellite Tour v Senci, keď vyhral dvojhru dorastencov. Posledný krok k obhajobe urobil proti krajanovi Pavlovi Bilkovi 3:1. Samuel Šutiak si pripísal semifinálovú účasť.

Emma Molnárová (STC ŠKST Bratislava) bola v roku 2022 finalistkou v starších žiačkach, ale tentoraz medzi dorastenkami vystúpila na najvyšší stupienok, keď zvládla aj finálový zápas proti Linde Majerčíkovej 3:2. Aj ďalšie dve pódiové umiestnenia patrili Slovenkám - zdolaným semifinalistkám Eliške Štullerovej a Caroline Korfovej.

Aj v dvoch zostávajúcich kategóriách sme mali finálové zastúpenie. Mladší žiak Andrej Breče (Bošany) zviedol päťsetový súboj s Čechom Oliverom Olejníkom (2:3), ktorý si zopakoval víťazstvo z vlaňajška. Z ďalších Slovákov Filip Nagy sa dostal do štvrťfinále. Medzi staršími žiačkami prekvapila Darina Kolesárová (Valaliky), keď až vo finále nestačila na Zuzannu Piekarczykovú z Poľska (1:3). Nela Ondrušová zostala pred semifinálovými bránami.

Súťaž chlapčenských družstiev vyhrali hráči tímu MSK Čadca "2" v zložení Mychailo Lovha, Marco Cisarik a Rastislav Švec, vo finále zdolali nemeckých súperov z TTVN "A" (2:1).

Satellite Tour 2023 bude pokračovať v ČR - najskôr v Havířove 16. - 17. augusta a potom v Hluku 19. a 20. augusta 2023.

Prehľad finálových výsledkov na turnaji JOOLA SATELLITE TOUR 2023 SENEC (13. - 14. 8. 2023):
Mladší žiaci (Mini Cadet Boys U13):
Oliver Olejník (ČR) - Andrej Breče (ŠKST Bošany) 3:2
Mladšie žiačky (Mini Cadet Girls U13):
Bianka Bacsová (STK Lokomotíva Košice) - Dominika Deviatková (ŠKST Bošany) 3:0
Starší žiaci (Cadet Boys U15):
Pavol Kokavec (SK Vydrany) - Alexander Uhing (Nem.) 3:1
Staršie žiačky (Cadet Girls U15):
Zuzanna Piekarczyková (Poľ.) - Darina Kolesárová (STO Valaliky) 3:1
Dorastenci (Junior Boys U19):
Roman France (STC ŠKST Bratislava) - Pavol Bilka (ŠKST Bratislava) 3:1
Dorastenky (Junior Girls U19):
Emma Molnárová (STC ŠKST Bratislava) - Linda Majerčíková (MŠK Žiar nad Hronom) 3:2

Súťaž družstiev (chlapci):
MSK Čadca "2" - TTVN "A" (Nem.) 2:1
Súťaž družstiev (dievčatá):
STC Bratislava/Košice/Topoľčany - TTVN "1" (Nem.) 3:0

 

Autor článku: Ľ. Bogdányi

Foto: mix od rodičov a od klubov