Nahrávam...
bgbgbgbg

V superlige postupy tímov SR "23"

Medzinárodná stolnotenisová superliga (Central European Superleague) 2023/2024 má za sebou súboje v základnej fáze. V súťaži mužov za účasti ôsmich tímov z piatich krajín (Rakúsko, ČR, SR, Maďarsko, Slovinsko) sa bojovalo v dvoch štvorčlenných skupinách. Víťazom A-skupiny v bratislavskom Národnom stolnotenisovom centre bol obhajca celkového prvenstva UTTC PANACEO Stockerau pred slovenskou reprezentáciou do 23 rokov. V B-skupine vo Varaždíne triumfovali mladí Česi z národného tímu do 23 rokov, tretí bol slovenský šampión SK Vydrany. V oboch skupinách účinkoval aj chorvátsky STK STARR Varaždín, ale pre problémy so súpiskou a s tým súvisiacim protestom je osud jeho zápasov zatiaľ neznámy. Rozhodnúť musí na svojom decembrovom zasadnutí riadiaci orgán súťaže, po ktorom bude známe, či sa okrem SR "23" medzi postupujúcich dostanú aj Vydrany. Na mužský turnaj Final 4 postupujú prví dvaja z oboch skupín.

V superlige žien malo štartovať deväť družstiev z rovnakých piatich krajín, ale tím TTC Olympic Viedeň nenastúpil v Havířove na súboje v C-skupine, v ktorej výber Slovensko "23" nestačil na rovesníčky z Česka. V A-skupine v Linzi si najlepšie počínal český TT Moravský Krumlov, pričom domáci obhajca Linz AG Froschberg uzatváral poradie a ďalej nepostúpil. Maďarský SH-ITB Budaörsi Sport Club bol víťazom "béčka" v Stockerau, v ktorom skončil STC ŠKST Bratislava na 3. mieste. Do druhej fázy superligy žien sa kvalifikovali prví dvaja z troch skupín, čiže aj družstvo hráčok Slovenska do 23 rokov.

Slovinsko "23" - UTTC PANACEO Stockerau (Rak.) 1:6
Konečné poradie: 1. Stockerau 9, 2. Slovensko "23" 7, 3. Slovinsko "23" 5, 4. Varaždín "A" 3.

STK STARR Varaždín "B" - Česko "23" 3:6
Konečné poradie: 1. Česko "23" 9, 2. Varaždín "B" 7, 3. Vydrany 5, 4. Rakúsko "23" 3.

Superliga žien

A-skupina (Linz):
Linz AG Froschberg (Rak.) - Slovinsko "23" 2:6
TT Moravský Klumlov (ČR) - Linz AG Froschberg (Rak.) 7:0
Slovinsko "23" - TT Moravský Krumlov (ČR) 2:6
Konečné poradie: 1. Krumlov 6 bodov, 2. Slovinsko "23" 4, 3. Linz AG Frosberg 2.

B-skupina (Stockerau):
SH-ITB Budaörsi Sport Club (Maď.) - STC ŠKST Bratislava (SR) 7:0
UTTC PANACEO Stockerau (Rak.) - SH-ITB Budaörsi Sport Club (Maď.) 4:6
STC ŠKST Bratislava (SR) - UTTC PANACEO Stockerau (Rak.) 1:6
Bod za STC: Darovcová
Konečné poradie: 1. Budaörsi 6 bodov 2. Stockerau 4, 3. STC ŠKST Bratislava 2.

C-skupina (Havířov):
TTC Olympic Viedeň (Rak.) - Česko "23" 0:7 bez boja
Slovensko "23" - TTC Olympic Viedeň (Rak.) 7:0 bez boja
Česko "23" - Slovensko "23" 6:3
Body za SR "23": Činčurová 2, Štullerová
Konečné poradie: 1. Česko "23" 6 bodov, 2. Slovensko "23" 4, 3. Olympic Viedeň 0

Autor článku: Ľ. Bogdányi