Nahrávam...
bgbgbgbg

Prestížny Top 16 Cup opäť so slovenským duom Balážová - Wang

Vo štvrtok popoludní naberie smer Švajčiarsko slovenská stolnotenisová výprava, ktorú čaká počas nadchádzajúceho víkendu účinkovanie na Europe Top 16 Cup vo švajčiarskom Montreuxe (25. - 26. 2. 2023). Na prestížnom turnaji pre šestnástku najlepších európskych hráčov a hráčok budú Slovensko - ako už býva v ostatných rokoch tradíciou - reprezentovať Barbora Balážová a Wang Yang.

Obom patrí v poradí nasadených pozícia číslo desať, čiže v osemfinálovom 1. kole sa im ujdú súperi z prvej osmičky. Kto to bude, ukáže piatkový večerný žreb. Každé víťazstvo však bude z tohto pohľadu úspechom a bude znamenať cenné body do rebríčka. Obzvlášť, keď prípravu poznačili zdravotné problémy slovenskej ženskej jednotky, ktorá utrpela zranenie na nedávnom turnaji WTT v Jordánsku.

"Našťastie, zlepšuje sa to a som na tom podstatne lepšie ako predtým. Chrbát ma trápil už dlhšie, ale toto zranenie s tým vraj nesúvisí. Počas jedného duelu ma seklo v krížoch, v ten večer som mala problém dať si dole ponožky. Bolo to náročné, ale maséri a fyzioterapeuti ma vedia dať dokopy tak, že fungujem," uviedla Balážová, ktorá od pondelka začala s tréningom a účasť na Top 16 Cupe, na ktorom bola už dvakrát vo štvrťfinále (2019, 2020) si nechce nechať ujsť. "Pre mňa je to jeden z najkrajších turnajov v Európe. Teraz nejdem s nejakými očakávaniami, ale chcem si reálne zahrať, užiť si to. Dúfam, že mi to telo umožní," zaželala si topoľčianska rodáčka pred 52. edíciou podujatia.

Wang sa začiatkom februára vrátil z Číny. Počas tohto týždňa si úspešne plnil ligové povinnosti vo Francúzsku, kde zdolal taktiež účastníka tohtoročného Top 16 Cupu Roberta Gardosa z Rakúska. "Keďže už v Číne neboli také prísne protipandemické opatrenia, bolo vidieť, že v príprave pokračuje a nie iba začína, ako to zvyklo byť pri jeho predchádzajúcich návratoch. Trénoval dobre, je v pohode i fyzicky pripravený. Závisieť bude od žrebu, koho mu postaví do cesty," poznamenal reprezentačný tréner Jaromír Truksa, ktorý sa vyjadril aj k aktuálnemu stavu Balážovej: "Ešte to nie je stopercentné. Škoda, že nemáme ešte týždeň času. Väčšia pauza i viac času na prípravu by padli vhod. Urobíme všetko, aby bola na zápas pripravená. Hoci nemá momentálne optimálny zápasový rytmus, vzdať to vopred a neísť tam by bolo to najhoršie riešenie."