Nahrávam...
bgbgbgbg

Proti Švédom so ziskom setu len Pištej

Slovenskí stolnotenisoví reprezentanti vstúpili do 56. majstrovstiev sveta družstiev v kórejskom Pusane (16. - 25. 2. 2024) prehrou. Vo svojom úvodnom vystúpení v 6. skupine podľahli Švédsku 0:3. Proti úradujúcim majstrom Európy uhrali jediný set, ktorý hneď na úvod prvej dvojhry získal Ľubomír Pištej. Proti Antonovi Källbergovi mal v treťom sete napriek zlému vstupu (0:5) setbal za stavu 10:9, ale severan potom aj s istou dávkou šťastia naklonil vývoj na svoju stranu. Keď sa ujal vedenia 2:1 na sety, už ovládol dianie za stolom. Wang Yang viedol v prvom sete 9:8, v druhom bol stav 6:7 a 7:9, ale koncovky lepšie zvládol Truls Möregaardh, ktorý potom už s prehľadom dotiahol súboj do víťazného konca. Jakub Zelinka hral vyrovnanú partiu s Mattiasom Falckom. V prvých dvoch setoch bolo 8:9, ale ich závery patrili súperovi, ktorý už zdramatizovanie duelu nepripustil ani v treťom sete. V druhom zápase 6. skupiny Srbi vyhrali nad Portoričanmi 3:1.

„Švédi boli favoriti, ale dalo sa s nimi vyhrať viac ako jeden set. Najviac šancí mal Ľubo Pištej, ktorý prehral tretí set v koncovke a vo štvrtom už Källberg dominoval. Zo strany Wanga som očakával väčší odpor, ale Möregaardh hral s rozumom a veľmi šikovne. Nedával nášmu hráčovi lopty do rytmu a vyviedol ho z tempa. Zelinka nepodal zlý výkon, ale vie zahrať lepšie. Dúfam, že v ďalších vystúpeniach bude sebavedomejší a dôraznejší. S Hongkongom, pre ktorý to bude prvý zápas na šampionáte, sa pokúsime uhrať čo najlepší výsledok a vyhrať. Jeho traja hráči však vedia hrať na obranu. Svoje môže zohrať aj skutočnosť, že už máme jedno stretnutie za sebou, kým naši súperi doteraz len trénovali," povedal reprezentačný tréner mužov SR Szilárd Csölle, podľa ktorého slov je v dejisku MS z hľadiska podmienok všetko v poriadku.

Druhý zápas v základnej skupine odohrajú Slováci v sobotu ráno o 5.00 h SEČ proti hráčom Hongkongu, v rovnakom čase vstúpia do bojov na MS aj Slovenky, ktoré na úvod čakajú súperky z Nigérie.