Nahrávam...
bgbgbgbg

Rožňava v Chorvátsku druhá, Vydrany v Nemecku tretie

Záver uplynulého týždňa patril turnajom I. skupinovej fázy Európskeho pohára 2023/2024. Do súťaže mužov sa zapojili aj dva slovenské stolnotenisové kluby, ktorým sa však nepodarilo vybojovať postup do II. fázy.

TJ Geológ Rožňava skončil v chorvátskom Varaždíne v rámci B-skupiny na 2. priečke za postupujúcim favorizovaným španielskym C.E.R. Robin Hat Prisco L'Escala, s ktorým prehral 0:3. Rožňavčania na turnaji zdolali TED Sports Club z Turecka 3:0 i domáci STK Starr Croatia 3:1.

SK Vydrany obsadil v nemeckom Karlsruhe len v trojčlennej D-skupine 3. pozíciu. Hráči úradujúceho slovenského šampióna nestačili na španielske družstvo Club Burgos TDM / UBU - TPF (1:3) a potom ani na domáceho bundesligistu ASV Grünwettersbach (0:3), ktorý sa pri svojom debute na tejto scéne stal víťazom turnaja.

Rožňava a Vydrany síce nebudú pokračovať v Európskom pohári, ale v ďalšej časti sezóny môžu prejsť do súťaže s názvom Europe Trophy.