Nahrávam...
bgbgbgbg

Šestnásť Slovákov na ME mládeže v Gliwiciach

Mesiac zostáva do začiatku stolnotenisových majstrovstiev Európy mládeže v poľských Gliwiciach (14. - 23. 7. 2023), tradičného letného kontinentálneho vrcholu pre nádeje v kadetskom a juniorskom veku.

Na kontinentálnom šampionáte bude mať Slovensko zastúpenie vo všetkých štyroch kategóriách. V schválenej nominácii navrhnutej trénermi Romanom Grigelom (juniori), Zuzanou Grigelovou (juniorky), Daliborom Jahodom (kadeti) a Antonom Kutišom (kadetky) figuruje 16 reprezentantov - juniori Goldír, Arpáš, Palušek, Bilka, juniorky Illášová, Wiltschková, Činčurová, Štullerová, kadeti Flóro, Kokavec, Holubčík, Marko a kadetky Molnárová, Ondrušová, Vanišová, Habarová. Pre prípad potreby sú určení aj náhradníci. Súčasťou výpravy bude aj fyzioterapeut Ján Gemmel.


Slováci pred rokom na ME mládeže v srbskom Belehrade získali dve medaily. O oba cenné kovy sa postaral Samuel Arpáš, ktorý si vo dvojhre kadetov vybojoval striebro a vo štvorhre s Maďarom Balázsom Leiom bronz. Arpáš bude v Gliwiciach účinkovať už medzi juniormi.

Nominácia stolných tenistov Slovenska na majstrovstvá Európy mládeže v poľských Gliwiciach (14. - 23. 7. 2023):


Kadeti: D. Flóro, P. Kokavec, J. Holubčík, M. Marko, náhradníci: A. Ódor, M. Cisárik


Kadetky: E. Molnárová, N. Ondrušová, V. Vanišová, S. Habarová, náhradníčka: C. Korf


Juniori: J. Goldír, S. Arpáš, S. Palušek, P. Bilka, náhradník: O. Novický


Juniorky: A. Illášová, D. Wiltschková, E. Činčurová, E. Štullerová, náhradníčka: N. Darovcová


Tréneri: R. Grigel, Z. Grigelová, D. Jahoda, A. Kutiš, fyzioterapeut: J. Gemmel.