Nahrávam...
bgbgbgbg

Šláger v réžii Rožňavy

JOOLA extraliga mužov ponúkla v 10. kole šláger v podobe súboja prvých dvoch tímov. TJ Geológ Rožňava hostil úradujúceho majstra SK Vydrany. "My sme nebrali súboj s Vydranmi ako nejaký veľký duel. Pristupovali sme k nemu ako ku každému inému zápasu," povedal na úvod šéf rožňavského klubu Zoltán Gallo.

Hráči domáceho Geológu však urobili so súperom krátky proces, keď vyhrali jednoznačne 6:2. "Treba však povedať, že sme mohli a aj mali vyhrať vyšším rozdielom. V sobotu sme mali skutočne dobrý deň. Je za tým množstvo práce, ale aj veľká kvalita. V tomto okamihu sme boli lepší."

Ešte hladšie víťazstvo bolo naozaj reálne, domáci Jakub Takáč za stavu 3:0 na zápasy viedol nad Samuelom Novotom 2:0 na sety, ale napokon prehral 2:3. Rožňavčania aj tak odplatili Vydrancom prehru 3:6 z novembrového stretnutia u súpera, navyše majú už aj lepšiu vzájomnú bilanciu, ktorá by rozhodovala pri rovnosti bodov.

"Samozrejme, kalkulovali sme s určitým scenárom. Mali sme to dopredu rozrátané a všetko nám vyšlo. Víťazstvo sme si zaslúžili. Klobúk dole pred chlapcami za ich výkony. Vynikajúco zahral predovšetkým Ingemar Péter. Po výbuchu v predchádzajúcom kole v Topoľčanoch, kde nezabodoval, sa psychicky dal dokopy Andrij Sitak a tentoraz získal rovnako ako Ingemar Péter tri body," pokračoval Gallo.

Geológ sa dostal na čelo tabuľky. V Rožňave sa však ešte nevidia dve kolá pred vyvrcholením dlhodobej časti ako jej víťazi. "Máme pred sebou ešte štyri duely s náročnými súpermi, pred ktorými máme rešpekt. Aj preto nerozmýšľame o prvenstve v základnej časti, ale ideme od zápasu k zápasu. Teší nás toto víťazstvo i to, že máme teraz s Vydranmi lepšiu bilanciu. Ešte však nič nie je definitívne. V minulom kole sme sa o tom presvedčili na vlastnej koži, keď sme prehrali s mužstvom bojujúcim o záchranu. Toto je len krok k prvenstvu, ale ešte sa to môže zamotať," tvrdí skúsený rožňavský funkcionár.

Výsledok šlágra môže byť kľúčovým faktorom nielen v základnej časti, ale z psychologického hľadiska môže zohrať ešte svoju úlohu, keďže oba favorizované tímy môžu na seba naraziť aj v play-off. "Samozrejme, že pre hráčov je to veľká psychická vzpruha. Predpokladám, že ich to povzbudí a budeme na tom stavať."

K vydarenému víkendu patrí aj piatkový triumf nad nováčikom z Nových Zámkov (6:1). "Nebrali sme to ako stretnutie, v ktorom sa máme rozohrať pred Vydranmi. Hoci bol vidieť rozdiel a rýchlo sme súperovi odskočili, bolo tam niekoľko veľmi dobrých súbojov," dodal Gallo.

ŠK PARA TT Hlohovec si dvoma víťazstvami za stolmi súperov - v Nižnej 6:3 a v Ružomberku 6:2 - udržal tretiu pozíciu pred VSTK Vranov, ktorý zvládol úlohu favorita v súboji s tímami z nižších priečok, hoci to nemal jednoduché (Topoľčany 6:4, Galanta 6:4). Boj o záchranu bude ešte dramatický, k čomu prispeli aj víťazstvá úradujúceho vicemajstra STO Nižná v derby nad MSK Čadca 6:4 a ŠKST Michalovce nad STK FUNSTAR Topoľčany (6:3).

Joola Extraliga - tabuľka

Zľava:  A. Ružik, A. Sitak, J. Takáč, G. Gallo, I. Péter a Z. Gallo
Autor fotografie: Peter Podolinský