Nahrávam...
bgbgbgbg

Slováci na Euro Mini Champs na konci druhej a začiatku tretej desiatky

Nielen na dospeláckom WTT Feeder v Olomouci, kde najlepší slovenský výsledok urobili Ľubomír Pištej s Barborou Balážovou postupom do štvrťfinále mixu a Jakub Zelinka účasťou v 2. kole dvojhry, ale aj na mládežníckom turnaji Euro Mini Champs vo francúzskom Schiltigheime sa predstavili stolní tenisti zo Slovenska.

Už 17. ročník podujatia, ktoré je považované za neoficiálne majstrovstvá Európy v kategóriách mladších a najmladších žiakov, sa uskutočnil od 25. do 27. augusta.


Zo Slovákov sa najviac darilo Bianke Bacsovej, ktorá v kategórii dievčat ročníkov narodenia 2012 a mladších obsadila konečnú 19. priečku. Po postupe do hlavného "pavúka" podľahla v 1. kole domácej Rozane Le Barsovej 2:3, ale cez výhry nad súperkami zo Španielska (Celia Valpuestová 3:0) a Moldavska (Maria Coroliucová 3:1) a prehru so Švajčiarkou Enyou Hu (0:3) prenikla do boja o 19. pozíciu, v ktorom si poradila s ďalšou francúzskou zástupkyňou Leonie Jacouierovou 3:0.


Medzi chlapcami rovnakej vekovej kategórie postúpil zo skupiny Filip Nagy, ktorý v boji o osemfinále nestačil na Alexandra Popa z Rumunska (0:3). Následne si poradil s Jeffreym Weiom z Nemecka (3:2), prehral s Luxemburčanom Noahom Valentem (2:3), zdolal belgického zástupcu Sama Vandenbulckeho (3:2) a v dueli o konečné 21. miesto zvíťazil nad Janom Slavecom z Talianska 3:1.

 

Autor článku: Ľ. Bogdányi