Nahrávam...
bgbgbgbg

Slovákov v Düsseldorfe zastavili Číňania

Nemecké stolnotenisové centrum v Düsseldorfe privítalo od 21. do 24. februára 2023 účastníkov turnaja WTT Feeder Düsseldorf II, medzi ktorými bola pod vedením reprezentačného trénera Szilárda Csölleho aj pätica Slovákov. Ich osudom boli v štyroch z piatich prípadov vystúpení v hlavných súťažiach súperi z Číny.

Najbližšie k semifinále mal Ľubomír Pištej. Vo štvorhre mužov s Belgičanom Florentom Lambietom ako nasadené jednotky vyradili v 1. kole rakúsku dvojicu Alexander Chen, David Serdaroglu (3:1), ale potom vo vyrovnanom štvrťfinále nestačili Číňanov Liang Kuo-tung, Niou Kuan-kchaj (1:3).

Najvyššie nasadený pár Ľubomír Pištej, Tatiana Kukuľková zvládol čilskú prekážku v podobe Gustava Gómeza a Daniely Ortegovej (3:0), no v boji o semifinále boli nad ich sily Cchao Wej, Wu Jang-čchen z Číny (0:3).

"Boli sme síce v oboch štvorhrách nasadené jednotky, ale čínski súperi sú v akejkoľvek fáze zlý žreb. Zvyčajne nehrávam po boku Lambieta či Kukuľkovej, takže tento turnaj nebol prioritou, aj keď, samozrejme, sme chceli ísť čo najďalej," uviedol Pištej, ktorý mal vo dvojhre najskôr voľno, ale následne podľahol Belgičanovi Adrienovi Rassenfossemu (1:3). "Vôbec mi nesedel, hoci som sa dostal do stavu 1:1 na sety a 5:2 v treťom. Aj vo štvrtom dejstve to bolo na začiatku ešte vyrovnané. Prakticky vôbec sme si ani nezahrali. Pálil do toho a všetko mu padalo na stôl s výnimkou druhého setu, ktorý som vyhral 11:3," priznal skúsený slovenský reprezentant, ktorého po nabitých týždňoch čaká teraz z pohľadu medzinárodných podujatí voľnejší program: "Som aj rád, že už máme po turnaji. V najbližšom období ma čaká Singapur, nejaké ligové zápasy a potom je do konca apríla viac-menej prestávka od medzinárodných turnajov."

Tatiane Kukuľkovej sa po voľnom žrebe postavila v 2. kole dvojhry do cesty Číňanka Čchin Jü-süan, proti ktorej uhrala set (1:3). Vo štvorhre žien sa s Emmou Labošovou lúčili v 1. kole po prehre s čínskou dvojicou Čchi Fej, Wu Jang-čchen (0:3).

Trio Slovákov stroskotalo v singlovej súťaži už v kvalifikácii. Adam Klajber a Adriana Illášová bez zisku setu v 1. kole, Emma Labošová po voľnom žrebe podľahla v 2. kole Filippe Bergandovej zo Švédska (1:3).