Nahrávam...
bgbgbgbg

Slovenské finále v Radese pre Arpáša s Illášovou

Toto sme tu v podaní slovenských stolnotenisových reprezentantov nemali. Vo finále na podujatí série World Table Tennis sa predstavili proti sebe dva čisto slovenské páry. O tento zápis do histórie sa postarali Samuel Arpáš s Adrianou Illášovou a Samuel Palušek s Dominikou Wiltschkovou, ktorí boli aktérmi rozhodujúceho súboja v miešanej štvorhre kategórie do 19 rokov na podujatí WTT Youth Contender Tunis v tuniskom Radese, kde sa Slovákom tradične darí. Z prvenstva sa v piatok tešili Arpáš s Illášovou, ktorí zvíťazili 3:1 na sety (-9, 5, 8, 7). Šampióni premenili svoju druhú spoločnú finálovú účasť na turnajoch tohto rangu na premiérový celkový triumf.

„Myslím si, že cesta do finále bola celkom jednoduchá. Boli sme prví nasadení, chceli sme to aj potvrdiť. Vedeli sme, že naposledy sme prehrali vo finále v rakúskom Linzi, tentoraz sme to túžili napraviť. Boli sme radi, že sme mohli hrať finále proti Slovákom, čo sa na turnajoch WTT Contenter stalo prvýkrát. Išli sme si rozhodujúci duel užiť. Keď sme prehrali prvý set, tak sme sa začali trochu obávať, že to bude náročné, ale potom sme trochu zmenili hru. Stále sme si verili a dokázali sme to vyhrať. Z môjho pohľadu je to veľký úspech, že slovenský stolný tenis mal vo finále zastúpenie dvoma pármi," uviedol Samuel Arpáš po súboji dvoch najvyššie nasadených párov.

Víťazi prehrali v súťaži mixu jediný set, Palušek s Wiltschkovou museli vo štvrťfinále otáčať z 1:2 na 3:2. Vo finále sa chceli pokúsiť odplatiť finálovým súperom prehru z boja o titul na dorasteneckých M-SR 2023.

„Aj ja si myslím, že je to veľký úspech, keďže sme boli dva slovenské páry vo finále. Neboli sme pod veľkým tlakom. Určite prehra zamrzela, ale boli sme spokojní s naším výsledkom. Na majstrovstvách Slovenska dorastu sme s nimi tiež prehrali vo finále, ale aj tak sme si trúfali a do zápasu sme išli s tým, že sa dá uspieť. Bohužiaľ, znova to nevyšlo, ale sme radi aj za to, že sa to podarilo Samovi s Aďou," poznamenala Wiltschková, ktorá dopriala víťazstvo reprezentačným kolegom.

Z ďalších doterajších výsledkov mladých Slovákov v Radese stojí za zmienku semifinálová účasť Arpáša a Wiltschkovej vo dvojhre do 17 rokov, Palušek si zahral vo štvrťfinále singlovej súťaže. V miešanej štvorhre do 15 rokov bojovali Jakub Holubčík a Sárou Habarovou a Vanda Vanišová so Španielom Alexandrom Malovom vo štvrťfinále.

 

Autor článku: ĽB

Foto: SSTZ