Nahrávam...
bgbgbgbg

Štvrťfinále už bez Slovákov

Dve osemfinálové nádeje sme mali tento týždeň na turnaji Singapure Smash 2023 (7. - 19. 3.) z najvyššej kategórie WTT Grand Smash. Slovenským stolnotenisovým reprezentantom sa však už vo štvorhrách nepodarilo preniknúť ďalej.

V pondelok nastúpili Ľubomír Pištej s Barborou Balážovou v boji o štvrťfinále mixu proti nasadeným čínskym jednotkám, ale Wang Čchu-čchin, Sun Jing-ša potvrdili svoju pozíciu víťazstvom 3:0 (7, 5, 5). "Mal som celkom dobrý pocit z nášho vystúpenia. Ľubo netrafil veľa riskantných lôpt. Keď však chceme proti tak kvalitným súperom niečo uhrať, tak musíme hrať odvážne a musia nám tieto lopty padnúť na stôl. Nie všetky, ale aspoň niektoré," poznamenal reprezentačný tréner Jaromír Truksa.

Ten v utorok koučoval Barboru Balážovú s Češkou Hanou Matelovou v osemfinálovom súboji štvorhry žien proti Rakúšanke Sofii Polcanovovej s Rumunkou Bernadette Szőcsovou. Slovensko-české duo lepšie zvládlo prvé časti setov. Balážová s Matelovou v prvom viedli 7:5 a v ďalších dvoch 3:1, ale súperky vždy otočili vývoj a zvíťazili 3:0 (10, 7, 4). "Prvý set bol vyrovnaný až do konca, ale nepomohli sme si servisom. V druhom sete sa postupne rozohrala najmä Polcanovová, hrala prakticky bezchybne, umiestňovala lopty a rozhodovala výmeny. V treťom dejstve sme zobrali za stavu 3:4 oddychový čas, ale nepomohlo to. Už sa chytila aj Szőcsová. Súperky boli lepšie," priblížil Truksa, ktorý na margo konfrontácií s favoritmi dodal: "Chyby vyplývajú z kvality a tlaku protihráča. My musíme hrať na maxime svojich schopností a niekedy až za nimi, aby sme stačili na súperov týchto kvalít."