Nahrávam...
bgbgbgbg

Takmer stovka Slovákov na veteránsky svetový šampionát

Nielen mládežníci sa chystajú na vrcholné podujatie - júlové majstrovstvá Európy vo švédskom Malmö, ale aj veteráni budú mať počas leta svoje významné podujatie - majstrovstvá sveta v Ríme (ITTF World Masters Championships). Na podujatí, ktoré je na programe od 6. do 14. júla 2024, sa predstaví vyše 6000 hráčov a hráčok v rôznych vekových kategóriách začínajúcich od 40 rokov. A to ďalšie stovky stolných tenistov sú na čakacej listine...

Početná výprava sa do talianskej metropoly chystá aj zo Slovenska, z ktorého je prihlásených 91 účastníkov. Sú medzi aj niekdajší seniorskí reprezentanti. Spomenieme napríklad Valentinu Popovovú, ktorá je mnohonásobnou medailistkou z ME a účastníčkou olympijských hier. Pre zaujímavosť, pred dvoma rokmi na ME v talianskom Rimini získala v kategórii nad 60 rokov zlato vo dvojhre i štvorhre. Medzi prihlásenými figuruje napríklad aj Michal Bardoň, osemfinalista singlovej súťaže mužov na ME 2007. Veteránske medailové úspechy z minulosti majú na konte Marta Daubnerová, Ľudovít Valárik či Ľubomír Válek. Premiéru na MS absolvuje Marta Brúderová, autorka knihy Stolnotenisová mapa Slovenska.

Slovensko budú v Ríme zastupovať aj rozhodcovia, na svetovom šampionáte sa predstavia Michaela Bystričanová a Ladislav Popellár.

V minulosti na vrcholných medzinárodných podujatiach veteránov dokázali Slováci uspieť. Pevne veríme, že sa im to podarí aj tentoraz vo svetovej konkurencii v talianskej metropole.

Na MS už tradične býva výročná schôdza združenia bývalých výborných hráčov, trénerov, rozhodcov a funkcionárov, ktoré je známe pod názvom Swaythling Club International (SCI). Tento rok sa na jeho zasadnutí v Ríme zúčastnia zo Slovenska - člen výkonného výboru SCI Zdenko Kríž, predseda Slovenského stolnotenisového zväzu (SSTZ) Anton Hamran a podpredseda SSTZ Milan Grman.

 

Autor článku: ĽB

Videopozvánka