Nahrávam...
bgbgbgbg

Tituly nasadeným jednotkám

Na víkendových stolnotenisových majstrovstvách Slovenska jednotlivcov v Bratislave si singlové tituly v seniorských kategóriách vybojovali najvyššie nasadení hráči Ľubomír Pištej a Barbora Balážová.

Pištej sa vo dvojhre mužov stal slovenským šampiónom jubilejný desiatykrát v kariére, keď vo finále vyhral nad reprezentačným kolegom Alexandrom Valuchom 4:0 bez boja. Obhajca prvenstva nenastúpil pre zranenie zo semifinálového duelu. Tridsaťdeväťročný hráč talianskeho klubu USD Apuania Carrara Tennistavolo sa na pomyselný trón vrátil po dvoch rokoch.

Balážová získala prvenstvo v ženskom singli deviatykrát v kariére, prvýkrát od roku 2019. Slovenská rebríčková jednotka potvrdila úlohu favoritky, keď na ceste k zlatu dovolila uhrať svojim súperkám dovedna len dva sety, ktoré s ňou vo štvrťfinále uhrala Nikoleta Puchovanová.

Tridsaťjedenročná hráčka francúzskeho Saint-Denis US 93 TT v semifinále jednoznačne vyradila príjemné prekvapenie šampionátu Dominiku Wiltschkovú (4:0) a vo finále si s prehľadom poradila s predvlaňajšou šampiónkou Emou Labošovou (4:0). Obhajkyňa titulu Tatiana Kukuľková prehrala z dvoch mečbalov sedemsetový semifinálový súboj s Labošovou.

Deblové súťaže mali očakávaných víťazov. Vo štvorhre mužov si zlaté medaily odniesli Ľubomír Pištej a Jakub Zelinka (vlani vyhral s Matúšom Zelinkom), ktorí nepustili súperom ani set. V ženskej kategórii tiež uspeli jednotky ´pavúka´ Tatiana Kukuľková a Ema Labošová. J. Zelinka pridal aj druhý titul, keď sa v miešanej štvorhre presadil po boku Nikolety Puchovanovej (na M-SR zvíťazila v mixe tretíkrát za sebou).

V Národnom stolnotenisovom centre v Bratislave-Krasňanoch sa bojovalo aj v kategórii do 21 rokov. Majstrami SR sa stali druhýkrát v tejto kategórii Filip Delinčák a premiérovo Dominika Wiltschková.

Prehľad finálových výsledkov na majstrovstvách Slovenska v stolnom tenise mužov a žien a kategórie do 21 rokov (Bratislava, 24. - 26. 3. 2023):

Dvojhra mužov
Ľubomír Pištej (USD Apuania Carrara Tennistavolo/Tal.) - Alexander Valuch (TTC Ostrava/ČR) 4:0 bez boja, Valuch nenastúpil pre zranenie

Štvorhra mužov
Ľubomír Pištej, Jakub Zelinka (Apuania Carrara/El Niňo Praha) - Filip Delinčák, Alexander Valuch (TTC Ostrava) 3:0 bez boja, Delinčák s Valuchom nenastúpili pre zranenie druhého menovaného

Dvojhra žien
Barbora Balážová (Saint-Denis US 93 TT/Fr.) - Ema Labošová (Tennistavolo Polisportiva Bagnolese/Tal.) 4:0 (11, 4, 8, 10)

Štvorhra žien
Tatiana Kukuľková, Ema Labošová (Maximus Broker Toruň/Polisportiva Bagnolese) - Simona Horváthová, Dominika Wiltschková (NSU Neckarsulm/MTV Tostedt) 3:1 (3, 5, -10, 9)

Miešaná štvorhra
Jakub Zelinka, Nikoleta Puchovanová (El Niňo Praha/MSK Břeclav) - Samuel Kalužný, Tatiana Kukuľková (TJ Gasto Galanta/Maximus Broker Toruň) 3:1 (9, 4, -7, 7)

Dvojhra hráčov do 21 rokov
Filip Delinčák (TTC Ostrava/ČR) - Adam Klajber (TSG Kaiserslautern/Nem.) 3:2 (-9, -7, 8, 11, 9)

Dvojhra hráčok do 21 rokov
Dominika Wiltschková (MTV Tostedt/Nem.) - Adriana Illášová (ŠKST Topoľčany) 3:2 (9, -4, -9, 6, 8)