Nahrávam...
bgbgbgbg

Tituly obhajujú Valuch a Kukuľková, z domácej špičky chýba iba Wang

V Bratislave počas víkendu M-SR v kategórii dospelých a do 21 rokov

Po stredajších a štvrtkových kvalifikačných bojoch mužov v Česku a žien v Holandsku sa v závere nabitého stolnotenisového týždňa sústredí pozornosť do Bratislavy. Národné stolnotenisové centrum v Krasňanoch bude od piatka 24. do nedele 26. marca dejiskom majstrovstiev Slovenska jednotlivcov v kategóriách seniorov a do 21 rokov. Na najvýznamnejšie domáce podujatie sezóny sa prihlásilo sedem desiatok mužov a päťdesiatka žien.
 Zo slovenských reprezentantov bude chýbať Wang Yang, aktuálna mužská jednotka. Podľa prihlášok je hlavným favoritom Ľubomír Pištej, ale v jeho prípade môže situáciu skomplikovať choroba, pre ktorú ani necestoval v utorok do Havířova na zápas proti Česku v kvalifikácii ME 2023. Obhajcom titulu je Alexander Valuch. Z prvej desiatky podľa renkingu absentuje okrem Wanga už len osmička Samuel Novota. Pištejovi a Valuchovi by v kategórii mužov mali konkurovať najmä reprezentačný kolega Jakub Zelinka, skúsený Peter Šereda, z mladšej generácie Adam Klajber, Filip Delinčák a zaujímavé bude sledovať, ako si bude počínať kadetský majster sveta vo štvorhre Samuel Arpáš.

V kategórii žien sa predstaví kompletná najlepšia desiatka podľa rebríčka na čele s jednotkou a hlavnou favoritkou Barborou Balážovou. V pozícii úradujúcej majsterky z lanského národného šampionátu bude štartovať Tatiana Kukuľková. Ďalšími uchádzačkami o medailové pozície budú reprezentačné kolegyne Ema Labošová, Eva Jurková a Nikoleta Puchovanová, z ešte mladšej generácie môžu vyskočiť napríklad Dominika Wiltschková, Adriana Illášová, atď.

Po piatkovej kvalifikácii sa v sobotu 25. 3. zápasové dianie v hlavnej súťaži začne o 9.30 h, večer od 20.05 h sú na programe finále v miešanej štvorhre a singlových súťažiach do 21 rokov. V nedeľu 26. 3. pokračujú M-SR od 10.00 h, finálový blok príde na rad od 12.50 h, pričom rozhodujúce súboje o tituly vo dvojhrách sa začnú o 13.50 h (ženy) a 14.30 h (muži).

Šampionát sa takisto ako vlani bude hrať za stolmi a s loptičkami od partnera SSTZ firmy JOOLA. Pre fanúšikov, ktorí nemôžu zavítať do NSTC, je k dispozícii živé vysielanie.

Obhajcovia titulov z M-SR 2022:


dvojhra mužov: Alexander Valuch
dvojhra žien: Tatiana Kukuľková
štvorhra mužov: J. Zelinka - M. Zelinka
štvorhra žien: Marousková - Uríková
miešaná štvorhra: Brat - Puchovanová
dvojhra hráčov do 21 rokov: Adam Klajber
dvojhra hráčok do 21 rokov: Ema Labošová