Nahrávam...
bgbgbgbg

V Havířove Bilka a Wiltschková víťazne v rámci JOOLA Satellite Tour 2023

Na štyri prvenstvá na úvodnom turnaji v Senci (13. - 14. 8. 2023) nadviazali slovenskí zástupcovia aj na druhom podujatí 31. ročníka medzinárodnej série turnajov detí a mládeže s názvom Joola Satellite Tour 2023. V Havířove (16. - 17. 8.) pridali ďalšie dva triumfy, ktoré dosiahli v dorasteneckej kategórii.


V singlovej súťaži hráčov do 19 rokov zvíťazil Pavol Bilka (ŠKST Bratislava), keď vo finále zdolal domáceho Daniela Košťála 3:2 na sety. Bilka potvrdil dobrú formu, keďže v Senci bol finalistom. Úspech Slovákov v tejto kategórii zvýraznili za havířovskými stolmi semifinálovou účasťou Jakub Holubčík a Martin Marko.


Dominika Wiltschková (MTV Tostedt) po návrate z Tuniska nedala šancu konkurentkám vo dvojhre hráčok do 19 rokov, pričom ako nasadená jednotka v rozhodujúcom súboji si poradila s Nemkou Lorenou Morschovou 3:1.


Aj v ďalších dvoch kategóriách malo Slovensko zastúpenie v záverečných bojoch. Mladšia žiačka Barbora Melisa Guassardo (MŠK STO Krompachy) prenikla do finále singlistiek do 13 rokov, kde tesne prehrala s Češkou Adelou Bártovou 2:3, v rozhodujúcom dejstve 11:13. Senecká víťazka Bianka Bacsová stroskotala vo štvrťfinále na spomenutej Bártovej.

V starších žiačkach bola v semifinále Melánia Stolarčíková (TJ STO Slovenská Ves), ktorá prehrala s Nemkou Elisou Meyerovou (1:3), neskoršou celkovou víťazkou kategórie do 15 rokov.


Najlepšími Slovákmi medzi mladšími žiakmi do 13 rokov boli Jakub Petráš a Michal Piták, ktorí skončili svoje účinkovanie v osemfinále. Zo starších žiakov sa Peter Polák dostal do štvrťfinále dvojhry hráčov do 15 rokov.


V tímových súťažiach trio Bianka Bacsová, Nina Darovcová a Nela Ondrušová, ktoré triumfovalo v Senci, stroskotalo tentoraz vo finále na nemeckom zoskupení s názvom Hessen (1:2). Medzi chlapcami boli zo slovenských zástupcov vo štvrťfinále hráči STK Lokomotíva Košice (Marko, Rievienko, Hladoník).


Satellite Tour 2023 vyvrcholí počas víkendu 19. a 20. augusta v Hluku.

 

Autor článku: Ľ.Bogdányi

Foto: L. Čolovičková, STK Lokomotíva Košice