Nahrávam...
bgbgbgbg

V Havířove víťazná trofej pre Pišteja s Kukuľkovou

Česká pôda na turnajoch série World Table Tennis slovenským stolným tenistom zvyčajne sedí. U susedov sa opäť postarali o pekné výsledky na turnaji WTT Feeder v Havířove (27. - 30. 7. 2023). Najviac sa darilo páru Ľubomír Pištej, Tatiana Kukuľková, ktorý potvrdil pozíciu nasadených jednotiek v miešanej štvorhre a tretí spoločný finálový pokus premenili prvýkrát na celkový triumf. Ich cesta do finále viedla cez ázijské dvojice. V rozhodujúcom súboji pokorili srbské duo nasadené ako druhé Dimitrije Levajac, Izabela Lupulesková 3:1 (-5, 3, 7, 6).

„Nasadenie vo všeobecnosti neberiem veľmi vážne, ale som rád, že sa nám tentoraz podarilo vyhrať turnaj. Je to pre mňa už šiesty titul s piatimi rôznymi partnermi (Paraguaj - Japonec Morizono, Omán - Srb Karakaševič, Kanada, USA - Balážová, USA - Zelinka). V prvých dvoch päťsetových zápasoch sme mali otáčali vývoj - s Číňanmi Sun Čeng, Š´ Sün-jao z 0:2 na sety, resp. proti Kórejčanovi Anovi a Francúzke Charlotte Lutzovej dokonca z mečbalu. V semifinále proti Taiwančanom a finále so Srbmi sme po slabších prvých setoch, dovolím si tvrdiť, ovládli dianie za stolom. Boli sme lepší a zaslúžene získali víťaznú trofej," uviedol spokojný Pištej, ktorý s Kukuľkovou bojoval vo finále mixu vlani v auguste na WTT Feeder v českom Olomouci a vo februári 2019 na ITTF Challenge Plus Portugal Open v portugalskom Lisabone.

Tridsaťdeväťročný prešovský rodák ukázal nielen deblové kvality, ale úspešne si počínal aj vo dvojhre. Jeho ťaženie zastavil vo štvrťfinále najvyššie nasadený Marcos Freitas z Portugalska (0:3). „Na týchto turnajoch je veľmi dôležité prvé stretnutie, keďže rozdiel medzi tým, či hráč prehrá alebo vyhrá aspoň jeden zápas, je naozaj markantný. Svoje prvé dva duely som zvládol výborne, zdolal som nepríjemného Taliana Mattea Muttiho i Číňana Sie Cchung-fan zhodne 3:0 prakticky bez komplikácií. Vo štvrťfinále som s Freitasom, ktorý mi herne nesedí, už ťahal za kratší koniec a zaslúžene išiel ďalej v turnaji on. Trochu škoda tohto žrebu, lebo v Havířove som sa cítil herne výborne a všetci ďalší potenciálni súperi boli viac ako hrateľní. Celkovo som však s vystúpením spokojný."

Okrem Pišteja sa medzi osem najlepších v singlovej súťaži v havířovskom Národnom tréningovom centre prebojovala aj Tatiana Kukuľková po výhrach 3:1 nad Češkou Nikitou Petrovovou a Švajčiarkou Rachel Moretovou zo Švajčiarska. Nestačila až na Taiwančanku Liou Chsing-Jin, proti ktorej si z 0:2 vynútila rozhodujúce dejstvo, ale v ňom neuspela v koncovke (9:11). Adam Klajber a Eva Jurková sa vo dvojhre lúčili v 1. kole hlavnej súťaže.

 

Autor článku: Ľ. Bogdányi

Foto: WTT