Nahrávam...
bgbgbgbg

V Hluku dve finále slovenských dievčat, triumf tímu chlapcov

Joola Satellite Tour 2023 vyvrcholil počas víkendu v českom Hluku (19. - 20. 8.), kde slovenskí zástupcovia tiež bojovali o najvyššie priečky v singlových súťažiach, hoci na rozdiel od prvých dvoch podujatí 31. ročníka medzinárodnej série turnajov detí a mládeže ich tentoraz nedosiahli. Po štyroch prvenstvách v Senci a dvoch v Havířove si Slováci pripísali dve finálové účasti, o ktoré sa postarali dievčatá - v najmladšej kategórie Barbora Melisa Guassardo (MŠK STO Krompachy) a v najstaršej Nina Darovcová (STC ŠKST Bratislava).


Guassardovej premožiteľkou v mladších žiačkach bola Češka Zuzana Ondračková (2:3), ktorá v semifinále vyradila aj Simonu Ďurišovú (3:0). Vo štvrťfinále si zahrali Dominika Deviatková a Barbora Rusňáková. Darovcová nestačila vo finále singlovej súťaže dorasteniek na českú hráčku Adélu Sazimovú (1:3), v tejto kategórii bola Sára Habarová štvrťfinalistkou. Pódiové umiestnenia dosiahli aj mladší žiak Filip Nagy - 3. vo dvojhre do 13 rokov, kde bol Matej Batuna vo štvrťfinále, ale aj Matúš Deviatka medzi staršími žiakmi do 15 rokov, keď v semifinále nestačil na neskoršieho nemeckého víťaza Alexandra Uhinga (0:3). V tejto kategórii sa Peter Polák a Jakub Minarovič dostali do štvrťfinále. Zo slovenských dorastencov bol najlepší Oliver Novický, ktorý zostal pred semifinálovými bránami a staršie žiačky Veronika Jašeková, Petronela Krajčovičová, Liliana Alicja Guassardo a Katarína Kirchmayerová vypadli v osemfinále.

Slovensko sa však v Hluku dočkalo aj prvenstva v tímovej súťaži chlapcov. Celkový triumf dosiahlo trio Filip Nagy, Pavol Kokavec a Oliver Novicky.

 

Autor článku: Ľ. Bogdányi