Nahrávam...
bgbgbgbg

V Skopje slovenským maximom osemfinále

Účinkovanie šestice slovenských reprezentantov na 8. majstrovstvách Európy v stolnom tenise do 21 rokov v severomacedónskom Skopje sa skončilo v piatok popoludní. Mladí Slováci neprenikli do bojov o medaily. Opäť im chýbal jeden zápas, a to v troch prípadoch. Osemfinálovú účasť dosiahli vo štvorhrách.

O štvrťfinále vo štvorhre mužov bojovali Filip Delinčák - Adam Klajber, vo štvorhre žien Adriana Illášová - Dominika Wiltschková a v mixe Adam Klajber s Nemkou Josephinou Neumannovou. Najmä v podaní Illášovej s Wiltschkovou to v osemfinálovom dueli proti najvyššie nasadenému chorvátsko-nemeckému páru Hana Arapovičová, Sophia Kleeová to v prvých dvoch setoch vyzeralo nádejne.

Vo dvojhrách prenikla do druhej skupinovej fázy iba Adriana Illášová, ktorá potom bojovala o postup do osemfinále, ale priamy súboj o druhú postupovú miestenku v skupine medzi 16 najlepších singlistiek s Rumunkou Biancou Meiovou Rosovou prehrala 2:4 na sety. Ostatní - Dominika Wiltschková, Filip Delinčák, Samuel Palušek, Adam Klajber a Samuel Arpáš - sa lúčili už v I. fáze.

Mladých Slovákov môže mrzieť viacero tesných prehier v päťsetových súbojoch.

Z výsledkov:
Dvojhra žien - II. skupinová fáza - H-skupina: Illášová (SR) - Anna Brzyská (Poľ.) 0:4 (-4, -4, -7, -8), Illášová (SR) - Ramona Maarit Betzová (Fín.) 4:0 (5, 5, 9, 7), Illášová (SR) - Bianca Meiová Rosová (Rum.) 2:4 (10, -9, -11, 9, -6, -8). Illášová obsadila v skupine 3. miesto a nepostúpila do osemfinále.

Štvorhra mužov - osemfinále:
Filip Delinčák, Adam Klajber (SR) - Eduard Ionescu, Darius Movileanu (Rum.) 0:3 (-5, -3, -9)

Štvorhra žien - osemfinále:
Adriana Illášová, Dominika Wiltschková (SR) - Hana Arapovičová, Sophia Kleeová (Chor./Nem.) 1:3 (-11, 9, -3, -4)

Miešaná štvorhra - osemfinále:
Adam Klajber, Josephina Neumannová (SR/Nem.) - Eduard Ionescu, Ioana Singeorzanová (Rum.) 0:3 (-7, -3, -10)

 

Autor článku: ĽB