Nahrávam...
bgbgbgbg

V Záhrebe prvé ME do 13 rokov aj so slovenským kvartetom

Už aj veková kategória do 13 rokov má svoj oficiálny kontinentálny šampionát. Premiérové majstrovstvá Európy v tejto vekovej kategórii sa uskutočnia od stredy 14. do nedele 18. júna 2023 v Záhrebe. Do chorvátskej metropoly v utorok zamierila aj slovenská výprava pozostávajúca z kvarteta hráčov - Marco Cisarik, Sebastián Hlošek, Bianka Bacsová, Martina Hrabajová a dvojice trénerov - Dalibor Jahoda a Anton Kutiš.

„Ideme viac-menej do neznámeho, ale máme predstavu, čo nás čaká. Netvrdím, že každá krajina berie tento šampionát takpovediac smrteľne vážne, ale v štartovej liste sú aj najlepší z najlepších. Nedávame si prehnané ciele. Pevne verím, že to odohráme so cťou," poznamenal reprezentačný tréner kadetov SR Dalibor Jahoda.

Prvé dva dni ME budú vyhradené súťaži miešaných družstiev, v ktorých bude jedno stretnutie pozostávať z mixu, dvoch dvojhier dievčat a dvoch chlapcov /možné podoby výsledku 5:0, 4:1, 3:2/. Slovensko bude v základnej skupine čeliť tímom Francúzska, Izraela a Rakúska. "Ďalej pôjdu prví dvaja, ale bude sa hrať aj o ďalšie umiestnenia. Každé naše víťazstvo bude úspech," tvrdí Jahoda.

Nasledovať budú súťaže vo dvojhre a mixe (Cisarik - Hrabajová, Hlošek - Bacsová), v ktorých by slovenskí reprezentanti radi prenikli medzi tridsaťdva najlepších.

Nominácia stolných tenistov Slovenska na majstrovstvá Európy hráčov do 13 rokov v chorvátskom Záhrebe (14. - 18. 6. 2023):
chlapci: Marco Cisarik, Sebastián Hlošek
dievčatá: Bianka Bacsová, Martina Hrabajová
tréneri: Dalibor Jahoda, Anton Kutiš