Nahrávam...
bgbgbgbg

Vicemajster z Čadce chce byť opäť medzi najlepšími

Stolní tenisti MSK Čadca vstúpili do bojov v skupine o 1. - 6. skupine JOOLA extraligy mužov výhrou v derby nad Nižnou (6:4), na ktorú chceli nadviazať aj vo víkendovom 8. kole, v ktorom mali v oboch zápasoch výhodu domáceho prostredia. Najmä proti ŠK PARA TT Hlohovec si Čadčania trúfali na ďalší plný bodový zisk. So súperom sa však druhýkrát v sezóne rozišli zmierlivo (5:5).

„Bol to súboj dvoch vyrovnaných tímov. V niektorých momentoch nám chýbal kúsok športového šťastia. Goldír vyhrával v prvom sete proti Flórovi 10:8, vzápätí dostal dve ´prasiatka´, prehral set na 12 a celý duel 2:3, pričom rozhodujúce dejstvo 9:11. Myslím si, že to poznačilo ďalší vývoj stretnutia. Na druhej strane Petráš sa potrápil s nepríjemným Kubalom, hoci piaty set vyhral jednoznačne. Bez šance nebol ani Lovha proti Zavadovi. Napokon sa zrodila spravodlivá remíza, hoci by sme boli spokojnejší, keby sme vyhrali," povedal predseda čadčianskeho klubu Marián Kapusta.

Bližšie k víťazstvu boli Hlohovčania, viedli 5:3, ale domáci uhrali ešte dva body potrebné k deľbe bodov. „S výhrou Goldíra nad Kubalom sme počítali ako s istotou. Kvalita i trénovanosť je predsa len na strane Jakuba. Nebáli sme sa ani záverečnej štvorhry. Lovha s Petrášom hrajú spolu výborne, sú zohratí a dobre sa dopĺňajú. V remízu sme verili aj za tohto nepriaznivého stavu," poznamenal Kapusta, ktorý vyzdvihol úroveň štvorhry. „Naše duo zdolalo Flóra so Zavadom 3:1, ale všetci štyria aktéri predvádzali skvelé výmeny. Bola to pekná bodka za veľmi dlhým zápasom. Vychutnalo si ju dosť ľudí, ktorí utvorili dobrú atmosféru."

Nasledoval súboj so suverénom doterajšieho priebehu súťaže - STK Vyhne, ktorému v prvej časti súťaže podľahli 1:6. „Teraz sme prehrali 0:6, ale početná divácka kulisa, ktorá sa prišla pozrieť aj na lídra súťaže, videla pekné zápasy. Hráči súpera boli lepší. Aj chlapci vraveli, že dá sa s nimi hrať. Keby sme proti nim odohrali ešte jeden - dva zápasy, myslím si, že by to bolo potom ešte zaujímavejšie. Rozdiel je v tom, že hráči Vyhní to v kritických momentoch vedeli podržať, čo hovorí o ich kvalitách, majú aj skúsenosti. Je to najväčší favorit, ale to najťažšie ho v sezóne len čaká. Ak si však Vyhne udržia formu, tak sú jednoznačne hlavný ašpirant na titul."

Čadca sa v uplynulom ročníku stala vicemajstrom SR. Aktuálne jej patrí v tabuľke 5. priečka, ale pri vyrovnanosti tímov je reálny aj posun vyššie. „Naše ambície sú stále najvyššie. Škoda, že sme nad Hlohovcom nezvíťazili. Mrzí nás to, lebo by nám to pomohlo. Čakajú nás ešte náročné duely. Do každého stretnutia ideme s tým, že chceme vyhrať. Radi by sme sa dostali do prvej štvorky. Tešíme sa na play-off. Chalani trénujú, dôležité bude zdravie a forma v rozhodujúcich chvíľach," tvrdí predseda MSK Čadca.

V 8. kole JOOLA extraligy zaujal jednoznačný triumf TJ Geológ Rožňava na pôde úradujúceho majstra SK Vydrany 6:1. V skupine o 7. - 12. miesto dosiahli dôležitú výhru v boji o záchranu stolní tenisti ŠKST Michalovce proti AŠK Mária Huta (6:0).

V extralige žien sa udiala na úvod odvetnej časti zmena na čele. Lídrom je SK Vydrany, ktorý vyhral za stolmi úradujúceho šampióna STC ŠKST Bratislava 6:1. MSK Malacky si neudržal vedúcu pozíciu, keď nestačil na nováčika STK Devínska Nová Ves (1:6) a klesol na 3. pozíciu za svojho premožiteľa. Do boja o prvú štvorku sa víťazstvami vo víkendovom 5. kole prihlásil vicemajster ŠKST Topoľčany nad KST Drive Trenčianske Jastrabie (6:1) i ďalší nováčik ŠK Orion Belá nad Cirochou triumfom nad ŠKST Ružomberok (6:1).

Zľava: Samuel Cyprich, Jakub Goldír, Mykhailo Lovha, Pavel Petráš